притисни ентер »

Барса по 10 години почнува сезона без Меси

Барса по 10 години почнува сезона без Меси

Актуелниот шпански првак, Барселона вечерва во 21 часот во Билбао против Атлетик ја отвора новата сезона во Примера. Каталонците тргнуваат по третата титула во низа. Сепак тие ќе бидат хендикепирани против Билбао, поради отсуството на Лионел Меси во екипата. Капитенот, најдобриот играч и стрелец на Барса пред 10 дена ја повреди ногата и тренерот Валверде

Барса по 10 години почнува сезона без Меси

Барса по 10 години почнува сезона без Меси

Актуелниот шпански првак, Барселона вечерва во 21 часот во Билбао против Атлетик ја отвора новата сезона во Примера. Каталонците тргнуваат по третата титула во низа. Сепак тие ќе бидат хендикепирани против Билбао, поради отсуството на Лионел Меси во екипата. Капитенот, најдобриот играч и стрелец на Барса пред 10 дена ја повреди ногата и тренерот Валверде

Барселона без Меси ќе ја почне новата сезона

Барселона без Меси ќе ја почне новата сезона

Барселона вечерва ja отвара новата сезона во Примера со гостувањето кај Атлетик Билбао, Валверде нема да може да смета на Лео Меси за првиот меч. Меси има повреда и беше под знак прашалник за мечот со Атлетик Билбао. Валверде потврди дека нема да ризикува со својот најдобар фудбалер. „Нема да ризикуваме со Лео. По повредата тој се уште не тренирал

Меси има супер статистика на отварањето на Ла Лига, но вечерва Барса ќе мора без него

Меси има супер статистика на отварањето на Ла Лига, но вечерва Барса ќе мора без него

Барселона вечерва од 21:00 часот ја отвара новата сезона во Ла Лига и Каталонците ќе бидат ослабени во овој натпревар. Во Билбао ќе играат без Лионел Меси. Капитенот, најдобар играч и стрелец на Барселона пред десет дена заработи повреда и Ернесто Валверде нема да ризикува со клучниот човек додека не се опорави во целост. Неиграњето на Меси во првото

Започнува  „Ла Лига“: Барселона по 10 години за прв пат без Меси ,Трајковски и Барди настапуваат викендов

Започнува „Ла Лига“: Барселона по 10 години за прв пат без Меси ,Трајковски и Барди настапуваат викендов

Атлетик Билбао ја пречекува Барселона веерва од 21 часот, со овој меч започнува новата сезона во Шпанија. Барселона на ова гостување ќе игра без Лионел Меси кој сеуште е повреден, остана дома  и не е во комбинација за овој меч. Меси за прв пат по 10 години пропушта меч од првото коло, Аргентинецот постигнал вкупно 14 голови во првата рунда а запишал

Меси ќе го прескокне првиот дуел во Примера

Меси ќе го прескокне првиот дуел во Примера

Капитенот на шпанскиот фудбалски првак Барселона, Аргентинецот Лионел Меси нема да ги предводи своите соиграчи на стартот од новата сезона во Примера. Барселона утре ќе стартува во новата сезона во Шпанија против Атлетик Билбао, а Меси поради повреда нема да му биде на располагање на тренерот Валверде. Меси ги пропушти припремите во САД и пријателските

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде. Според стручњакот, Меси сè уште не се опоравил целосно од повредата на мускулот која ја добил пред неколку недели и нема поента да го доведе

Меси утре нема да игра во Билбао, но со полна пареа тренира на песок

Меси утре нема да игра во Билбао, но со полна пареа тренира на песок

Поради повреда на листот на мускулот на ногата, Аргентинецот Лионел Меси ја пропушти подготвителната турнеја на Барселона низ САД, а зборед зборовите на тренерот на Барса, Валверде тој ќе го пропушти и утрешниот меч од првото коло на Примера во Билбао против Атлетик. Сепак, според тоа што може да се забележи од видеото кое се споделува на социјалните

Меси утре нема да игра во Билбао, но со полна пареа тренира на песок

Меси утре нема да игра во Билбао, но со полна пареа тренира на песок

Поради повреда на листот на мускулот на ногата, Аргентинецот Лионел Меси ја пропушти подготвителната турнеја на Барселона низ САД, а зборед зборовите на тренерот на Барса, Валверде тој ќе го пропушти и утрешниот меч од првото коло на Примера во Билбао против Атлетик. Сепак, според тоа што може да се забележи од видеото кое се споделува на социјалните

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде. Според стручњакот, Меси сè уште не се опоравил целосно од повредата на мускулот која ја доби пред неколку недели и нема поента да го доведе

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде. Според стручњакот, Меси сè уште не се опоравил целосно од повредата на мускулот која ја добил пред неколку недели и нема поента да го доведе

Меси во преден план: Воведното коло во Примера ќе ни донесе сценарио какво што не сме виделе 10 години

Меси во преден план: Воведното коло во Примера ќе ни донесе сценарио какво што не сме виделе 10 години

Лионел Меси имаше задоцнето враќање на тренинзите на Барселона поради настапот на Копа Америка, но Аргентинецот се повреди уште на првиот тренинг со Барселона, па така новата сезона ќе ја започне без никакви подготовки и без ниту еден настап на пријателските натпревари. Всушност, Лео нема да биде дел ниту од првото коло во шпанската Примера, откако

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде. Според стручњакот, Меси сè уште не се опоравил целосно од повредата на мускулот која ја добил пред неколку недели и нема поента да го доведе

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде. Според стручњакот, Меси сè уште не се опоравил целосно од повредата на мускулот која ја добил пред неколку недели и нема поента да го доведе

Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде. Според стручњакот, Меси сè уште не се опоравил целосно од повредата на мускулот која ја добил пред неколку недели и нема поента да го доведе

Валверде пред стартот на Примера: Ова што се случува е незгодно, нормално би било нешто друго!

Валверде пред стартот на Примера: Ова што се случува е незгодно, нормално би било нешто друго!

Со натпреварот меѓу Атлетик Билбао и Барселона ќе биде отворена новата сезона во шпанската Примера, дерби пресметка која утревечер ќе се одигра на „Сан Мамес“ со почеток од 21:00 часот. Барслеона како бранител на титулата секако ќе влезе како апсолутен фаворит на овој дуел, а покрај тоа што голема непозната е дали утре ќе може да настапи Лео Меси,

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде. Според стручњакот, Меси сè уште не се опоравил целосно од повредата на мускулот која ја добил пред неколку недели и нема поента да го доведе