притисни ентер »

Злато за Рубљов и Пављученкова во руското финале

Злато за Рубљов и Пављученкова во руското финале

Андреј Рубљов и Анастасија Пављученкова се нови олимписки шампиони во мешани двојки, откако во руското финале во Токио во драматичен меч со 6:3/6:7(5)/13:11 беа подобри од своите сонародници, Елена Веснина и Аслан Карацев. Веснина и Карацев започнаа со брејк, но Пављученкова и Рубљов се вратија со два брејка да го освојат првиот сет. Во вториот беше

Злато за Рубљов и Пављученкова во руското финале

Злато за Рубљов и Пављученкова во руското финале

Андреј Рубљов и Анастасија Пављученкова се нови олимписки шампиони во мешани двојки, откако во руското финале во Токио во драматичен меч со 6:3/6:7(5)/13:11 беа подобри од своите сонародници, Елена Веснина и Аслан Карацев. Веснина и Карацев започнаа со брејк, но Пављученкова и Рубљов се вратија со два брејка да го освојат првиот сет. Во вториот беше

Павличенкова и Рубљов освоија злато во мешани двојки во Токио

Павличенкова и Рубљов освоија злато во мешани двојки во Токио

Анастасија Павличенкова и Андреј Рубљов триумфираа против нивните сонародници Елена Веснина и Аслан Карацев во финалето на тенискиот турнир во мешани двојки на Олимписките игри во Токио. Рубљов и Павличенкова го освоија првиот сет со 6-3, по што во тај-брејк во следниот сет Карацев и Веснина израмнија на 1-1. Во последниот сет се водеше голема борба

Рубљев и Павличенкова го грабнаа последното злато на тениските настани во Токио

Рубљев и Павличенкова го грабнаа последното злато на тениските настани во Токио

Руското финале во мешани двојки на Олимписките игри во Токио им припадна на Андреј Рубљев и Анастасија Павличенкова. Тиа во дуелот за златниот медал ги совладаа сонародниците Аслан Карацев и Елена Веснина (6-3, 6-7/5, 13-11). Победниците спасија меч топка и на крај се израдуваа на златното одличје. Супер тај-брејкот беше одлучувачки, откако тимовите