притисни ентер »

20.000 жени сакаат да патуваат на Месечината со јапонскиот милијардер

20.000 жени сакаат да патуваат на Месечината со јапонскиот милијардер

Откако јапонскиот милијардер Јусаку Маезава објави оглас во кој бара партнерка за патување на Месечината, а на неговиот повик се огласија повеќе од 20.000 жени, пишува CNET. Маезава ќе стане првиот приватен патник на Starship на компанијата SpaceX која ќе го однесе на Месечината. Сега тој бара партнерка која ќе го придружува, а досега се пријавија

Јапонски милијардер бира 1.000 луѓе на кои ќе им подари девет милиони долари

Јапонски милијардер бира 1.000 луѓе на кои ќе им подари девет милиони долари

59 Споделувања Share Tweet Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава ќе подари повеќе од 9 милиони долари на луѓето на Твитер за да види дали ќе биде посреќен. Сè што треба да сторат е да ја ретвитуваат (споделат на нивниот профил на Твитер) неговата понуда. Маезава заработил милијарди благодарение на својата интернет-страница за купување. Тој ќе ги избере

Јапонски милијардер бара жена за пат кон месечината

Јапонски милијардер бара жена за пат кон месечината

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава бара жена која ќе го придружува на првиот лет кон Месечината што го организира компанијата на Илон Маск, „Спејс екс“. Четириесет и четиригодишниот моден бизнисмен ќе биде првиот цивил кој ќе лета со ракета околу Месечината. Планирано за 2023, тоа ќе биде прво патување на луѓето кон Месечината од 1972 година. Огласувајќи

Јапонски милијардер бара жена за пат кон месечината

Јапонски милијардер бара жена за пат кон месечината

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава бара жена која ќе го придружува на првиот лет кон Месечината што го организира компанијата на Илон Маск, „Спејс Екс“. Четириесет и четиригодишниот моден бизнисмен ќе биде првиот цивил кој ќе лета со ракета околу Месечината. Планирано за 2023, тоа ќе биде прво патување на луѓето кон Месечината од 1972 година. Огласувајќи

Милијардер бара жена што ќе патува со него на Месечината

Милијардер бара жена што ќе патува со него на Месечината

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава доби билет за патување на Месечината во 2023 година и бара жена која ќе му прави друштво за време на вселенското патување. 44-годишниот Јапонец е сопствнеик на голем синџир на продавници за облека. Според „Форбс“, неговото богатство се проценува на 2 милијарди долари. Тој првпат беше избран за пат околу Месечината

Милијардер бара жена што ќе патува со него на Месечината

Милијардер бара жена што ќе патува со него на Месечината

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава доби билет за патување на Месечината во 2023 година и бара жена која ќе му прави друштво за време на вселенското патување. 44 годишниот Јапонец е сопствнеик на голем синџир на продавници за облека. Според „Форбс“ неговото богатство се проценува на 2 милијарди долари. Тој прв беше избран за пат околу Месечината во

Милијардер има билет за патување на Месечината и бара жена што ќе го придружува – има кандидатки?

Милијардер има билет за патување на Месечината и бара жена што ќе го придружува – има кандидатки?

Јусаку Маезава е милијардер кој потекнува од Јапонија и објави оглас на кој бара жена што би го придружила на неговото вселенско патување. Јусаку има 44 години и е првиот сопственик на билет за патување до Месечината, кое е планирано за 2023-та година. Милијардерот го привлече вниманието на јавноста минатата година, кога им подари 9 милиони долари

Милијардер дал оглас: Барам жена за пат до Месечината

Милијардер дал оглас: Барам жена за пат до Месечината

Милијардерот Јусаку Маезава дал оглас во кој бара жена која би патувала со него во вселената. Маезава е Јапонец, има 44 години и е првиот сопственик на карти за пат до Месечината, кое го организира SpaceX. Тој е познат по тоа што пред неколку дена преку Твитер поделил околу 9 милиони долари на своите следачи. loading... Неговото богатство се проценува

Милијардерот Маезава бара партнерка за патувањето во Вселената

Милијардерот Маезава бара партнерка за патувањето во Вселената

Милијардерот Јусаку Маезава објави оглас во којшто бара придружничка на неговото вселенско патување, но и воопшто – во животот. Јапонецот има 44 години и е прв сопственик на билети за туристичко патување на Месечината, организирано од Спејс-Икс и закажано за 2023 година. Познат е и по тоа што пред само неколку дена преку Твитер на своите следачи им