притисни ентер »

Повреден велосипедист во сообраќајна незгода

Повреден велосипедист во сообраќајна незгода

Вчера во 17.20 часот на крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7 Ноември“ во Охрид се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „фолксваген голф“, со струшки регистарски ознаки, управувано од И.К.(35) од Струга и велосипед, управуван од С.Т.(51), од с.Пустец – Р.Албанија. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки

Посебно сообраќајно и физичко обезбедување на сообраќајниците на време на трилатералниот состанок во Охрид

Посебно сообраќајно и физичко обезбедување на сообраќајниците на време на трилатералниот состанок во Охрид

Во врска со претстојната трилатерална средба на претседателите на Македонија, Србија и Албанија, што викендов ќе се одржи во Охрид, Секторот за внатрешни работи Охрид, презема соодветни безбедносни мерки. Активностите се насочени кон сообраќајно и физичко обезбедување на сообраќајниците за што, остварени се контакти со сите правни субјекти одговорни

Велосипедист УДРЕН од автомобил во Охрид

Велосипедист УДРЕН од автомобил во Охрид

Тешко повреден евелосипедист во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне во Охрид на крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7-ми Ноември“ во Охрид. Во несреќата учествувале„фолксваген голф“, со струшки регистарски ознаки, управувано од И.К.(35) од Струга, и велосипед, управуван од С.Т.(51), од с.Пустец – Р.Албанија. Во незгодата

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од

Велосипедист УДРЕН од автомобил во Охрид

Велосипедист УДРЕН од автомобил во Охрид

Тешко повреден евелосипедист во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне во Охрид на крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7-ми Ноември“ во Охрид. Во несреќата учествувале„фолксваген голф“, со струшки регистарски ознаки, управувано од И.К.(35) од Струга, и велосипед, управуван од С.Т.(51), од с.Пустец – Р.Албанија. Во незгодата

Моторциклист се заби во автомобил и заврши со тешки телесни повреди

Моторциклист се заби во автомобил и заврши со тешки телесни повреди

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата Благоја Стефковски во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Вчера во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од И.П.(31) од с.Вевчани, струшко, при што било оштетено и паркираното патничко возило „рено“,

Прегазен велосипедист во Охрид

Прегазен велосипедист во Охрид

Вчера во 17.20 часот на крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7-ми Ноември“ во Охрид се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „фолксваген голф“, со струшки регистарски ознаки,  управувано од И.К.(35) од Струга, и велосипед, управуван од С.Т.(51), од с.Пустец - Р.Албанија. Во незгодата велосипедистот се здобил

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од И.П.(31) од с.Вевчани, струшко,

Автомобил удри велосипедист од Албанија

Автомобил удри велосипедист од Албанија

Велосипедистот здобил тешки повреди поради кој бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид. На крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7 Ноември“ во Охрид, вчера околу 17.20 часот се случила сообраќајна незгода во која учествувале „голф“ управуван од И.К. (35) од Струга и велосипед управуван од С.Т. (51), од Пустец, Албанија. Во незгодата

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Тој бил повреден во сообраќајка која се случила на улицата „Благоја Стефковски“. Мотоциклист од Скопје е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во главниот град. Според полицијата се судриле мотоцикл „апачи“ управуван од А.С. (32) од Скопје и „опел вектра“ управувана од И.П.(31) од струшкото

Седум сообраќајки во Скопје

Седум сообраќајки во Скопје

Патник во автобус бил тешко повреден во една од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случилеи во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајки со полесни повредни се здобиле шест лица, а во една била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала пет возачи кои се

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Охрид

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Охрид

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Охрид Сообраќајна несреќа во која повреден е велосипедист се случила вчера попладне на крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7-ми Ноември“ во Охрид. -Во несреќата учествувале„фолксваген голф“, со струшки регистарски ознаки, управувано од И.К.(35) од Струга, и велосипед, управуван од С.Т.(51),

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка

Велосипедист со тешки телесни повреди е пренесен во охридската болница откако во него удрил автомобил. Несреќата се случила вчера, во попладневните часови, на крстосница во Охрид. Како што прецизираат од МВР: На 07.11.2019 во 17.20 часот на крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7-ми Ноември“ во Охрид се случила сообраќајна незгода во која

Скопско деноноќие: Тешко повреден мотоциклист, а 7 лица полесно во 15 сообраќајки

Скопско деноноќие: Тешко повреден мотоциклист, а 7 лица полесно во 15 сообраќајки

Возач на мотоцикл  бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала осум возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената,

Несреќа во Македонија: Тешко повреден мотоциклист

Несреќа во Македонија: Тешко повреден мотоциклист

Мотоциклист се здобил со тешки повреди откако удрил во возило, па оштетиле и паркирано возило. Во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од 32-годишниот А.С. од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано