притисни ентер »

Македонија со пад од пет места на ФИФА-листата

Македонија со пад од пет места на ФИФА-листата

Фудбалската репрезентациjа на Северна Македонија доживеа пад од пет места на ФИФА-листата, откако во претходните два меча имаше два порази и тоа од Полска и Австрија. Северна Македонија заедно со Кина е на делба на 73-тата позиција на новата ранг листа. Белгија останува на врвот, а меѓу најдобрите десет се уште и Франција, Бразил, Англија, Португалија,

Фудбалска Македонија падна на 73-то место по поразите од Полска и Австрија

Фудбалска Македонија падна на 73-то место по поразите од Полска и Австрија

Фудбалската репрезентациjа на Македонија доживеа пад од пет места на ФИФА-листата, откако во претходните два меча имаше два порази и тоа од Полска и Австрија. Македонија заедно со Кина е на делба на 73-тата позиција на новата ранг листа. Белгија останува на врвот, а меѓу најдобрите десет се уште и Франција, Бразил, Англија, Португалија, Хрватска,

Пад од пет места за македонската фудбалска репрезентација

Пад од пет места за македонската фудбалска репрезентација

После поразите од Полска и Австрија во квалификациите за Евро 2020, Македонската фудбалска селекција на рејтингот на ФИФА листата падна на 73. место. Поразот од Полска (0:1) и дебаклот од Австрија (1:4) придонесоа Македонија да загуби дури 17 рејтинг поени и со 1.335 бода го дели 73-то место со Кина. Ова е најтешкиот пад за репрезентацијата на Македонија

Пад од пет места на Македонија на ФИФА листата

Пад од пет места на Македонија на ФИФА листата

Пад од пет места бележи фудбалската репрезентација на Македонија на најновата ФИФА ранг листа Двата порази во дуелите со Полска и Австрија во квалификациите за Европското првенство 2020 година, и донесоа пад од дури пет места на фудбалската македонска репрезентација Негативните резултати во јунскиот квалификацискиот циклус значеа и прекин на одличната

Македонија назадуваше на ФИФА листата

Македонија назадуваше на ФИФА листата

Поразите во квалификациите за ЕУРО 2020 предизвикаа пад од пет места на македонската фудбалска репрезентација на ранг-листата на ФИФА. Светската фудбалска федерација, во петокот, ја објави најнвата листа на која Македонија се наоѓа на 73 место. Минатата недела Македонија, во Скопје, забележа порази од Полска (0:1) и Австрија (1:4). Од нашата квалификациска

Македонија со пад на ФИФА-листата

Македонија со пад на ФИФА-листата

Фудбалската репрезентациjа на Македонија доживеа пад од пет места на ФИФА-листата, откако во претходните два меча имаше два порази и тоа од Полска и Австрија. Македонија заедно со Кина е на делба на 73-тата позиција на новата ранг листа. Белгија останува на врвот, а меѓу најдобрите десет се уште и Франција, Бразил, Англија, Португалија, Хрватска, Шпанија,

Македонија со пад на ФИФА-листата

Македонија со пад на ФИФА-листата

Фудбалската репрезентациjа на Македонија доживеа пад од пет места на ФИФА-листата, откако во претходните два меча имаше два порази и тоа од Полска и Австрија. Македонија заедно со Кина е на делба на 73-тата позиција на новата ранг листа. Белгија останува на врвот, а меѓу најдобрите десет се уште и Франција, Бразил, Англија, Португалија, Хрватска, Шпанија,

Македонија назадуваше на ФИФА листата

Македонија назадуваше на ФИФА листата

Поразите во квалификациите за ЕУРО 2020 предизвикаа пад од пет места на македонската фудбалска репрезентација на ранг-листата на ФИФА. Светската фудбалска федерација, во петокот, ја објави најнвата листа на која Македонија се наоѓа на 73 место. Минатата недела Македонија, во Скопје, забележа порази од Полска (0:1) и Австрија (1:4). Од нашата квалификациска

Северна Македонија со пад на ФИФА-листата

Северна Македонија со пад на ФИФА-листата

Швајцарија – Фудбалската репрезентациjа на Северна Македонија доживеа пад од пет места на ФИФА-листата, откако во претходните два меча имаше два порази и тоа од Полска и Австрија. Северна Македонија заедно со Кина е на делба на 73-тата позиција на новата ранг листа. Белгија останува на врвот, а меѓу најдобрите десет се уште и Франција, Бразил, Англија,

Македонија има пад од пет места на најновата ФИФА ранг листа

Македонија има пад од пет места на најновата ФИФА ранг листа

Поразите од Полска и Австрија ја турнаа Македонија пет позиции надолу на ФИФА ранг листата, во моментов сме на 73. место. Македонија заедно со Кина е на делба на 73. позиција на новата ФИФА ранг листа. Причина за падот од петте места се поразите во квалификациите од Полска и Австрија. Белгија останува на врвот, а меѓу најдобрите десет се уште и Франција,

Македонија со пад на ФИФА-листата

Македонија со пад на ФИФА-листата

Фудбалската репрезентациjа на Македонија доживеа пад од пет места на ФИФА-листата, откако во претходните два меча имаше два порази и тоа од Полска и Австрија. Македонија заедно со Кина е на делба на 73-тата позиција на новата ранг листа. Белгија останува на врвот, а меѓу најдобрите десет се уште и Франција, Бразил, Англија, Португалија, Хрватска, Шпанија,

Македонија има пад од пет места на најновата ФИФА ранг листа

Македонија има пад од пет места на најновата ФИФА ранг листа

Поразите од Полска и Австрија ја турнаа Македонија пет позиции надолу на ФИФА ранг листата, во моментов сме на 73. место. Македонија заедно со Кина е на делба на 73. позиција на новата ФИФА ранг листа. Причина за падот од петте места се поразите во квалификациите од Полска и Австрија. Белгија останува на врвот, а меѓу најдобрите десет се уште и Франција,

Македонија повторно со пад на ФИФА ранг листата

Македонија повторно со пад на ФИФА ранг листата

Македонија повторно со пад на ФИФА ранг листата Македонската репрезентација стои на 73-та позиција на последното рангирање на ФИФА: Двата порази на дуелите со Полска и Австрија во квалификациите за Европското првенство си го направија своето. Лошите резултати на националниот тим му донесоа пад од дури пет места. По шест победи во низа на домашен терен,

Очекувано: Македонија падна 5 места на ФИФА ранг листата!

Очекувано: Македонија падна 5 места на ФИФА ранг листата!

Македонската фудбалска репрезентација забележа пад од пет места на најновата ФИФА ранг листа. Овој пад беше очекуван после двата порази на домашен терен од репрезентациите на Полска и Австрија. Моментно Македонија се наоѓа на делба на 73-та позиција заедно со Кина, со освоени 1333 поени, што е најголем пад за нашата репрезентација во последната година

Северна Македонија со пад на ФИФА-листата

Северна Македонија со пад на ФИФА-листата

Фудбалската репрезентациjа на Северна Македонија доживеа пад од пет места на ФИФА-листата, откако во претходните два меча имаше два порази и тоа од Полска и Австрија. Северна Македонија заедно со Кина е на делба на 73-тата позиција на новата ранг листа. Белгија останува на врвот, а меѓу најдобрите десет се уште и Франција, Бразил, Англија, Португалија,

Двата порази ја однесоа Македонија пет места подолу на ФИФА-листата

Двата порази ја однесоа Македонија пет места подолу на ФИФА-листата

Македонската фудбалска репрезентација падна за пет позиции после двата порази од Полска и Австрија во евроквалификациите, па на јунското рангирање објавено денеска од Светската фудбалска федерација (ФИФА), црвено-жолтите се најдоа на 73-то место на листата. Македонија загуби од Полска со 0-1, а од Австрија доживеа дебакл со 1-4, па загуби вкупно 17