притисни ентер »

Пукна „бомба“ на Пиринеите: Хамес станува најплатен играч на Атлетико!

Пукна „бомба“ на Пиринеите: Хамес станува најплатен играч на Атлетико!

Насловната на мадритска „Марка“ најави „бомба“, а сега од Пиринејскиот полуостров тврдат: Се е завршено! Сајтот „Есто Ес Атлети“ кој се занимава исклучив со случувања во Атлетико пренесува дека Реал Мадрид и Атлетико се договориле за трансфер на Хамес Родригез на следниов начин: Оштета од 50 милиони евра, плус бонуси! Наводно трансферот треба да биде

Пресврт: Хамес останува во Шпанија, но не во Реал Мадрид

Пресврт: Хамес останува во Шпанија, но не во Реал Мадрид

Иако неговиот трансфер во Наполи беше близу до реализација, за што извесен период известуваа повеќе медиуми, во Шпанија пристигнува нова, поинаква вест од претходните, на крајот Колумбиецот би можел да остане во Примера. Хамес Родригез би можел да остане во Шпанија, но, не во Реал Мадрид, тоа е повеќе од сигурно, а „Марка“ известува дека 27 годишниот

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез е лут поради неподготвеноста на Наполи да ја платат потребната сума на „белите“ за негово привлекување. Ова го турка Колумбиецот кон трансфер во Атлетико Мадрид. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис и тренерот Карло Анчелоти објавија во изминатите денови дека преговорите нема да бидат дадат

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез е лут поради неподготвеноста на Наполи да ја платат потребната сума на „белите“ за негово привлекување. Ова го турка Колумбиецот кон трансфер во Атлетико Мадрид. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис и тренерот Карло Анчелоти објавија во изминатите денови дека преговорите нема да бидат дадат

Трансфер: Хамес лут на Наполи и сака во Реал

Трансфер: Хамес лут на Наполи и сака во Реал

Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез е лут поради неподготвеноста на Наполи да ја платат потребната сума на „белите“ за негово привлекување. Ова го турка Колумбиецот кон трансфер во Атлетико Мадрид. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис и тренерот Карло Анчелоти објавија во изминатите денови дека преговорите нема да бидат дадат

Атлетико ќе го „грабнат“ Хамес пред носот на Наполи

Атлетико ќе го „грабнат“ Хамес пред носот на Наполи

Хамес Родригез ќе биде изненадувачкото засилување за Атлетико Мадрид, откако „јорганџиите“ ќе го „грабнат“ Колумбиецот од Реал Мадрид пред носот на Наполи, кои веќе цел месец се обидуваат да го донесат во Италија, тврди шпанска „Марка“. Колумбиецот сака да остане да живее во Мадрид, но оддамна е јасно дека не е во плановите на Зинедин Зидан по враќањето

Атлетико ќе го „грабнат“ Хамес пред носот на Наполи

Атлетико ќе го „грабнат“ Хамес пред носот на Наполи

Хамес Родригез ќе биде изненадувачкото засилување за Атлетико Мадрид, откако „јорганџиите“ ќе го „грабнат“ Колумбиецот од Реал Мадрид пред носот на Наполи, кои веќе цел месец се обидуваат да го донесат во Италија, тврди шпанска „Марка“. Колумбиецот сака да остане да живее во Мадрид, но оддамна е јасно дека не е во плановите на Зинедин Зидан по враќањето

Хамес Родригез останува во Мадрид, но не во Реал

Хамес Родригез останува во Мадрид, но не во Реал

Се чинеше дека Хамес Родригез е многу близу до преселба во редовите на Наполи, но по се изгледа Колумбиецот од Реал Мадрид ќе се пресели во градскиот ривал Атлетико. Фудбалерот сака да остане да живее во Мадрид, а бидејќи нема иднина во Реал, тој има желба кариерата да ја продолжи во Атлетико, пишува „Марка“. Изминатите две сезони Родригез ги мина

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез е лут поради неподготвеноста на Наполи да ја платат потребната сума на „белите“ за негово привлекување. Ова го турка Колумбиецот кон трансфер во Атлетико Мадрид. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис и тренерот Карло Анчелоти објавија во изминатите денови дека преговорите нема да бидат дадат

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез е лут поради неподготвеноста на Наполи да ја платат потребната сума на „белите“ за негово привлекување. Ова го турка Колумбиецот кон трансфер во Атлетико Мадрид. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис и тренерот Карло Анчелоти објавија во изминатите денови дека преговорите нема да бидат дадат

Анчелоти не очекува брза разврска за Хамес, но обелодени каква порака му испратил оваа недела

Анчелоти не очекува брза разврска за Хамес, но обелодени каква порака му испратил оваа недела

Карло Анчелоти е човекот кој силно го посакува Хамес Родригез во своите редови, но италијанскиот стручњак истовремено е свесен дека оваа желба може да остане и неисполнета, бидејќи Реал Мадрид не планира лесно да потклекне на условите кои ги поставува Аурелио Де Лаурентис за комплетирање на зделката. Разликата е во тоа што Реал Мадрид сака да го продаде

Ако за Наполи е многу за 42 милиони за Родругез има клуб за кој тоа не е „ништо“

Ако за Наполи е многу за 42 милиони за Родругез има клуб за кој тоа не е „ништо“

Во ПСЖ сакаат да ги искористат неуспешните преговори на Реал и Наполи. Тренерот на Наполи Карло Анчелоти имаше голема желба повторно да соработува со Хамес Родригез и фудбалерот сакаше да се пресели во Неапол. Меѓутоа преговорите на релација Неапол-Мадрид се најдоа во „ќорсокак“. Реал Мадрид инсистираше на откупна цена од 42 милиони евра бидејќи премногу

ПСЖ ќе го искористи двоумењето на Наполи и ќе го добие Родригез

ПСЖ ќе го искористи двоумењето на Наполи и ќе го добие Родригез

Пари Сен-Жермен се подготвени да го искористат одбивањето на Наполи да плати 42 милиони евра за Хамес Родригез за да го донесат Колумбиецот во Париз, иако неговата поранешна сопруга вели дека сè зависи од Реал Мадрид. Колумбиецот не ја криеше желбата да се обедини со Карло Анчелоти во Наполи, откако работеше со него во Мадрид и во Баерн Минхен, меѓутоа

ПСЖ ќе ја искористи неодлучноста на Наполи и ќе го ангажира Хамес

ПСЖ ќе ја искористи неодлучноста на Наполи и ќе го ангажира Хамес

Наполи не сака да ја плати бараната трансфер сума за Хамес Родригез од Реал Мадрид, а тоа е добра шанса за ситуацијата да биде искористена од ПСЖ, чиј спортски директор Леонардо сериозно ја следи ситуацијата. Реал бара 42 милиони евра за Колумбиецот и ја одбил понудата на Наполи за позајмица со обврска за откупување на договорот, нешто за што првиот

ПСЖ покажа голем интерес за Хамес Родригес

ПСЖ покажа голем интерес за Хамес Родригес

Колумбискиот фудбалер Хамес Родригес се уште не знае каде ќе игра во наредната сезона. Хамес претходните две години ги помина на позајмица во Баерн, но не сакаше да се остане во клубот од Минхе и реши да се врати во Реал Мадрид. Но, тешко е да се очекува дека Хамес долго ќе се задржи во Реал. Имено, јасно е дека тој не е во добри односи со Зинедин

Наполи е подготвен да се жртвува за ѕвездата на Реал Мадрид

Наполи е подготвен да се жртвува за ѕвездата на Реал Мадрид

Првиот човек на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, истакна дека клубот е подготвен да се жртвува во преговорите за трансфер на Хамес Родригез, но истото треба да го направи и Реал Мадрид. Де Лаурентис уште еднаш повтори дека е подготвен да даде 45 милиони евра за Колумбиецот, а додаде дека сака да го донесе само на позајмица, со опција да го откупи неговиот

Ванда му ги затвори вратите на Икарди во Наполи

Ванда му ги затвори вратите на Икарди во Наполи

Претседателот на Наполи ги демантира написите дека поранешниот капитен на Интер ќе се пресели во Неапол. Напаѓачот Мауро Икарди се наоѓа на излезни врати од Интер, но сè уште не се знае во кој клуб ќе ја продокжи кариерата. Како еден од главните фаворити за потпис со поранешниот капитен на Интер, се споменуваше Наполи, но првиот човек на тимот го демантира

Де Лаурентис влезе во „војна“ со Перез: Нема да наседнеме на неговите игри!

Де Лаурентис влезе во „војна“ со Перез: Нема да наседнеме на неговите игри!

Аурелио Де Лаурентис во ексклузивното интервју за „Кориере дело Спорт“ проговори дека преговорите меѓу Наполи и Реал Мадрид не одат во посакуван правец за Хамес Родригез поради високите барања на „кралевите“, но во вечерното интервју кое сега го направи за наполитанското радио „Кис Кис“, првиот човек на клубот јасно го посочи виновникот за ваквиот