притисни ентер »

Пелоси со осуда за Израел поради забрана за влез на пратенички од САД

Пелоси со осуда за Израел поради забрана за влез на пратенички од САД

Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси ја осуди одлуката на Израел да им забрани на две демократски пратенички да влезат во земјата, велејќи дека тоа е „под достоинството на големата држава Израел“. Демократската политичарка, кој долго време го поддржува Израел, додаде дека изјавите на претседателот Доналд Трамп со кои ги нападна

Пелоси со осуда за Израел поради забрана за влез на пратенички од САД

Пелоси со осуда за Израел поради забрана за влез на пратенички од САД

Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси ја осуди одлуката на Израел да им забрани на две демократски пратенички да влезат во земјата, велејќи дека тоа е „под достоинството на големата држава Израел“. Демократската политичарка, кој долго време го поддржува Израел, додаде дека изјавите на претседателот Доналд Трамп со кои ги нападна

Пелоси со осуда за Израел поради забрана за влез на пратенички од САД

Пелоси со осуда за Израел поради забрана за влез на пратенички од САД

Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси ја осуди одлуката на Израел да им забрани на две демократски пратенички да влезат во земјата, велејќи дека тоа е „под достоинството на големата држава Израел“. Демократската политичарка, кој долго време го поддржува Израел, додаде дека изјавите на претседателот Доналд Трамп со кои ги нападна

По повикот на Трамп, Израел ја блокира посетата на конгресменките Тлаиб и Омар

По повикот на Трамп, Израел ја блокира посетата на конгресменките Тлаиб и Омар

Израел одлучи да не дозволи посета на американските конгресменки Рашиди Тлаиб и Илхани Омар, изјави денеска Ципи Хотовели, заменичка на израелскиот министер за надворешни работи. – Одлуката е донесена. Одлуката е дека не можеме да им дозволиме да влезат, изјави Хотовели. Американскиот претседател Доналд Трамп вчера оцени дека Израел ќе покаже „голема

Пелоси: Одлуката на Израел е под достоинство на таа голема држава

Пелоси: Одлуката на Израел е под достоинство на таа голема држава

Тлаиб и Омар се критичари на начинот на кој Израел постапува со Палестинците, а многу републиканци ја обвинуваат Омар за антисемитизам. Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси ја осуди одлуката на Израел да им забрани на две демократски пратенички да влезат во земјата, велејќи дека тоа е „под достоинството на големата држава Израел”

Пелоси со осуда за Израел поради забрана за влез на пратенички од САД

Пелоси со осуда за Израел поради забрана за влез на пратенички од САД

Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси ја осуди одлуката на Израел да им забрани на две демократски пратенички да влезат во земјата, велејќи дека тоа е „под достоинството на големата држава Израел“. Демократската политичарка, кој долго време го поддржува Израел, додаде дека изјавите на претседателот Доналд Трамп со кои ги нападна

Пелоси со осуда за Израел поради забрана за влез на пратенички од САД

Пелоси со осуда за Израел поради забрана за влез на пратенички од САД

Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси ја осуди одлуката на Израел да им забрани на две демократски пратенички да влезат во земјата, велејќи дека тоа е „под достоинството на големата држава Израел”. Демократската политичарка, кој долго време го поддржува Израел, додаде дека изјавите на претседателот Доналд Трамп со кои ги нападна

Пелоси ја осуди одлуката на Израел за забрана за влез на пратенички од САД

Пелоси ја осуди одлуката на Израел за забрана за влез на пратенички од САД

Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси ја осуди одлуката на Израел да им забрани на две демократски пратенички да влезат во земјата, велејќи дека тоа е „под достоинството на големата држава Израел“. Демократската политичарка, која долго време го поддржува Израел, додаде дека изјавите на претседателот Доналд Трамп со кои ги нападна

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто

Израел одлучи да не дозволи посета на американските конгресменки Рашиди Тлаиб и Илхани Омар, изјави денеска Ципи Хотовели, заменичка на израелскиот министер за надворешни работи. „Одлуката е донесена. Одлуката е дека не можеме да им дозволиме да влезат на конгресменките Рашид Тлаиб и Илхани Омар“, изјави Ципи Хотовеи, заменик министер за надворешни

ИЗРАЕЛ ЈА ИСПОЛНИ ЖЕЛБАТА НА ТРАМП: Забрани посета на муслимански конгресменки

ИЗРАЕЛ ЈА ИСПОЛНИ ЖЕЛБАТА НА ТРАМП: Забрани посета на муслимански конгресменки

Одлуката е донесена. Одлуката е дека не можеме да им дозволиме да влезат, изјави Хотовели. Израел одлучи да не дозволи посета на американските конгресменки Рашиди Тлаиб и Илхани Омар, изјави денеска Ципи Хотовели, заменичка на израелскиот министер за надворешни работи. – Одлуката е донесена. Одлуката е дека не можеме да им дозволиме да влезат, изјави

Израел им забрани влез на две американски конгресменки - по барање на Трамп

Израел им забрани влез на две американски конгресменки - по барање на Трамп

На демократските конгресменки Илхан Омар и Рашида Тлаиб им е забрането да влезат во Израел пред очекуваната посета, соопшти израелскиот заменик-министер за надворешни работи Ципи Хотовели. Одлуката претходно беше објавена на израелската телевизиска станица Канал 12, каде што беше кажано дека одлуката ја донел израелскиот министер за внатрешни работи

Трамп побара, а Израел им забрани влез на двете американски конгресменки

Трамп побара, а Израел им забрани влез на двете американски конгресменки

Израел не дозволи двете американски конгресменки, Илхан Омар и Рашида Тлаиб од редовите на демократите да го посетата Израел.  кои се истакнати критичари на израелската влада. Омар и Тлаиб, кои се гласни критичари на американскиот претседател Доналд Трамп требаше да ги посетат Западениот Брег и Источен Ерусалим следната недела. И двете го поддржаа

По повикот на Трамп, Израел ја блокира посетата на конгресменките Тлаиб и Омар

По повикот на Трамп, Израел ја блокира посетата на конгресменките Тлаиб и Омар

Израел одлучи да не дозволи посета на американските конгресменки Рашиди Тлаиб и Илхани Омар, изјави денеска Ципи Хотовели, заменичка на израелскиот министер за надворешни работи. – Одлуката е донесена. Одлуката е дека не можеме да им дозволиме да влезат, изјави Хотовели. Претходно денеска, американскиот претседател Доналд Трамп денеска оцени дека Израел

Израел им забрани влез на Американски конгресменки Тлаиб и Омар, зашто биле Муслиманки

Израел им забрани влез на Американски конгресменки Тлаиб и Омар, зашто биле Муслиманки

Израелските власти објавија денеска дека одлучиле да им забранат влез во земјата на две претставнички на американскиот Конгрес зашто биле Муслиманки. Во образложението се наведува дека им се забранува влез во Израел на конгресменките од Демократската партија , поради нивната поддршка на палестинското движење , што веднаш од ПЛО било прогласено за скандалозно

Трамп: Израел ќе покаже голема слабост ако ги прими во посета конгресменките Тлаиб и Омар

Трамп: Израел ќе покаже голема слабост ако ги прими во посета конгресменките Тлаиб и Омар

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Израел ќе покаже „голема слабост“ доколку им доволи на американските конгресменки Рашида Тлаиб и Илхан Омар да ја посетата светата земја, јави ДПА. „Тие го мразат Изарел и еврејскиот народ, и тука нема што да се каже или направи за да се сменат нивните ставови“ напиша Трамп на својот налог

Израел им забрани влез на Американски конгресменки , зашто биле Муслиманки

Израел им забрани влез на Американски конгресменки , зашто биле Муслиманки

Во образложението се наведува дека им се забранува влез во Израел на конгресменките од Демократската партија , поради нивната поддршка на палестинското движење , што веднаш од ПЛО било прогласено за скандалозно. Конгресменките Рашида Тлаиб и Илхан Омар требаше овој викенд да стигнат во Тел Авив и да го посетат окупираниот Западен брег и источен Ерусалим

Израел им забрани влез на две американски конгресменки

Израел им забрани влез на две американски конгресменки

Израелските власти објавија денеска дека одлучиле да им забранат влез во земјата на две претставнички на американскиот Конгрес. Во образложението се наведува дека им се забранува влез во Израел на конгресменките од Демократската партија , поради нивната поддршка на палестинското движење , што веднаш од ПЛО било прогласено за скандалозно. Конгресменките

По повикот на Трамп, Израел ја блокира посетата на конгресменките Тлаиб и Омар

По повикот на Трамп, Израел ја блокира посетата на конгресменките Тлаиб и Омар

Израел одлучи да не дозволи посета на американските конгресменки Рашиди Тлаиб и Илхани Омар, изјави денеска Ципи Хотовели, заменичка на израелскиот министер за надворешни работи. – Одлуката е донесена. Одлуката е дека не можеме да им дозволиме да влезат, изјави Хотовели. Претходно денеска, американскиот претседател Доналд Трамп денеска оцени дека Израел

Трамп: Израел ќе покаже слабост ако ги прими конгресменките Тлаиб и Омар

Трамп: Израел ќе покаже слабост ако ги прими конгресменките Тлаиб и Омар

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Израел ќе покаже „голема слабост“ доколку им доволи на американските конгресменки Рашида Тлаиб и Илхан Омар да ја посетата светата земја, јави ДПА. „Тие го мразат Изарел и еврејскиот народ, и тука нема што да се каже или направи за да се сменат нивните ставови“ напиша Трамп на својот налог