притисни ентер »

Рецепт за сос од 5 состојки што се јаде со сите видови месо: Подобар од ајвар, а се прави 100 пати полесно

Рецепт за сос од 5 состојки што се јаде со сите видови месо: Подобар од ајвар, а се прави 100 пати полесно

| септември 14, 2021 Ромеско е име на сос направен од печени пиперки и јаткасти плодови, како бадеми, ореви или лешници. Први го приготвиле каталонските рибари како прилог за морски плодови, но денес се служи речиси со сите видови храна. Се мачка на леб или тост, се сервира со јагнешко и пилешко, а се служи дури и со полжави. Покрај јаткасти плодови

10 грешки при подготвувањето ајвар: Еве зошто не ви излегува вкусен

10 грешки при подготвувањето ајвар: Еве зошто не ви излегува вкусен

| септември 14, 2021 Ајварот е највкусната зимниа која што се подготвува за студените зимски месеци, но на многу домаќинки тој и не им излегува вкусен како што очекувале, а еве каде згрешиле. 1. Ајварот не се прави само од пиперки. На 3 килограми пиперки, треба да додадете 1 килограм модар домат. 2. Кога бирате пиперки за ајвар, тие треба да имаат

(Рецепт) НЕШТО НОВО – Подобро од пинџур и ајвар: Салата а не е само тоа!

(Рецепт) НЕШТО НОВО – Подобро од пинџур и ајвар: Салата а не е само тоа!

Кога ќе завршите со подготовка на ајварот и другата зимница, започнете со подготовка на ловечката салата. Се прави од се што ви остана – пиперки, домати, модар патлиџан, со додавање моркови, кромид и лук. Подготовката е многу едноставна, а вкусот уникатен – нешто помеѓу ајвар, лутеница и пинџур. Состојки: 1 литар сок од домати, 2 кг црвени пиперки,

Направете ги превкусни: Зимници за кои сите ќе ви бараат рецепт

Направете ги превкусни: Зимници за кои сите ќе ви бараат рецепт

ИЗВОР Скопје24 | септември 14, 2021 Искористете ги викендите за подготовка на најомилените додатоци, салати и сосови по овие рецепти. Доколку сте скептични при испробување на нов рецепт, направете помала количина, па споделете го искуството. Никогаш не знаете каков специјалитет можете да произведете… Шарен ајвар Состојки: 12kg пиперки 3kg модар домат

Оригинален рецепт за пинџур – Reporter.mk

Оригинален рецепт за пинџур – Reporter.mk

Покрај ајварот и лутеницата, пинџурот е зимница без која не можеме да ја замислиме зимата. Тоа е јадење кое е изворно наше, македонско, а рецептот за кратко се рашири низ целиот Балкан. 1,5 кг. печени пиперки 800 гр. печени домати 400 мл. густ сок од домат 50 гр. лук 3-4 дл. масло 40 гр. сол 1 лажица шеќер 1 лажица оцет 2 лути пиперки (по желба) Подготовка:

Оригинален рецепт за македонски пинџур: Зимница без која не можеме да си ја замислиме зимата!

Оригинален рецепт за македонски пинџур: Зимница без која не можеме да си ја замислиме зимата!

Покрај ајварот и лутеницата, пинџурот е мачканица без која не можеме да си ја замислиме зимницата. Пинџурот е изворно македонско јадење, но рецептот брзо се раширил низ целиот Балкан. Овој специјалитет ја краси трпезата во сите поранешни југословенски републики, а ние обожаваме да го јадеме „рамо до рамо“ со ајварот! Состојки: 1,5 кг печени пиперки

Вкусови кои ќе ве фрлат во деликатесен транс: Оригинални македонски рецепти за зимница прочуени во целиот свет!

Вкусови кои ќе ве фрлат во деликатесен транс: Оригинални македонски рецепти за зимница прочуени во целиот свет!

Вкусови кои ќе ве фрлат во деликатесен транс: Оригинални македонски рецепти за зимница прочуени во целиот свет! Кристина Апостолова Пред 48 минути Фото: Profimedia Пазарите изобилуваат со колоритен сезонски зеленчук, понудата е разновидна, па секоја домаќинка со задоволство ќе ја приготви уникатната и надалеку прочуена македонска зимница. Кога се во

Направете превкусна зимница – Оригинален рецепт за највкусниот пинџур

Направете превкусна зимница – Оригинален рецепт за највкусниот пинџур

ИЗВОР Скопје24 | септември 12, 2021 Состојки: – 2,5кг. пиперки – 2,5кг. домати – 1кг. модар патлиџан – неколку лути пиперки (по желба) – свеж магдонос – 3-4 шечниња лук – 350мл. масло – сол – шеќер – 200мл. вински оцет. Подготовка: Пиперките, доматите и модрите патлиџани испечете ги. Потоа излупете ги и исечете ги на коцки. Пиперките исецкајте ги на

Рецепт за лутеница, за мерак на љубителите на пикантен вкус

Рецепт за лутеница, за мерак на љубителите на пикантен вкус

Септември е месец кој за повеќето семејства поминува во знакот на подготвување зимници. Слободните денови од викендот традиционално се користат за правење ајвар, лутеница, сос, разни зимски салати итн. Токму затоа, рецепт плус за тегла повеќе на полицата за зимница не е на одмет. Во продолжение споделуваме предлог за превкусна лутеница. С остојки :