притисни ентер »

Тешко повреден работник кој местел колектор на р. Вардар

Тешко повреден работник кој местел колектор на р. Вардар

38-годишен скопјанец е тешко повреден при извршување на работни задачи. Во текот на вчерашниот ден во 16.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Б.Р.(38) од Скопје, кој се здобил со повреда при извршување работни задачи при поставување колектор на р.Вардар. Од страна на лекар на Б.Р. му се констатирани

Повреден работник откако паднал поставувајќи колектор на реката Вардар

Повреден работник откако паднал поставувајќи колектор на реката Вардар

Вчера попладне работник бил тешко повреден откако паднал поставувајќи колектори на реката Вардар, пренесуваат од МВР. „На 15.01.2020 во 16.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Б.Р.(38) од Скопје, кој се здобил со повреда при извршување работни задачи при поставување колектор на р.Вардар. Од страна

Скопјанец тешко повреден додека поставувал колектор на Вардар

Скопјанец тешко повреден додека поставувал колектор на Вардар

Скопјанец тешко повреден додека поставувал колектор на Вардар На 15.01.2020 во 16:29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Б.Р.(38) од Скопје, кој се здобил со повреда при извршување работни задачи при поставување колектор на р.Вардар. Од страна на лекар на Б.Р. му се констатирани тешки телесни повреди

Скопјанец се здобил со тешки повреди при поставување колектор на реката Вардар

Скопјанец се здобил со тешки повреди при поставување колектор на реката Вардар

Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди при местење на колектор на реката Вардар. -Вчера во 16:29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен 38-годишниот Б.Р. од Скопје, кој се здобил со повреда при извршување работни задачи при поставување колектор на р.Вардар. Од страна на лекар на Б.Р. му се констатирани