притисни ентер »

СРБИН СЕ ОБИДЕЛ ДА УКРАДЕ „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра  - ОВА СЕ ДЕТАЛИТЕ

СРБИН СЕ ОБИДЕЛ ДА УКРАДЕ „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра - ОВА СЕ ДЕТАЛИТЕ

Од Обвинителството информираат дека отвориле истрага против српски државјанин кој се обидел во Скопје да украде автомобил „ренџ ровер“, вреден 100.000 евра. Тие за осомничениот бараат и да му се одреди мерка притвор. -Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија,

СРБИН СЕ ОБИДЕЛ ДА УКРАДЕ „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра  - ОВА СЕ ДЕТАЛИТЕ

СРБИН СЕ ОБИДЕЛ ДА УКРАДЕ „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра - ОВА СЕ ДЕТАЛИТЕ

Од Обвинителството информираат дека отвориле истрага против српски државјанин кој се обидел во Скопје да украде автомобил „ренџ ровер“, вреден 100.000 евра. Тие за осомничениот бараат и да му се одреди мерка притвор. -Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија,

Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ во Скопје, обвинителството бара притвор

Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ во Скопје, обвинителството бара притвор

Обвинителството отвори истрага и бара притвор за српски државјанин, кој се сомничи дека се обидел да украде „ренџ ровер“, на улицата „Орце Николов“ во Скопје. Осомничениот заедно со уште едно засега непознато лице, со провалување се обидел да го одземе автомобилот, кој во моментот бил паркиран, јавија од обвинителството. Возилото било во сопственост

Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ во Скопје, обвинителството бара притвор

Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ во Скопје, обвинителството бара притвор

Обвинителството отвори истрага и бара притвор за српски државјанин, кој се сомничи дека се обидел да украде „ренџ ровер“, на улицата „Орце Николов“ во Скопје. Осомничениот заедно со уште едно засега непознато лице, со провалување се обидел да го одземе автомобилот, кој во моментот бил паркиран, јавија од обвинителството. Возилото било во сопственост

Србин пробал да украде „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра во Дебар Маало, фатен на лице место, еве ги деталите

Србин пробал да украде „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра во Дебар Маало, фатен на лице место, еве ги деталите

Србин пробал да украде „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра во Дебар Маало, фатен на лице место, еве ги деталите Српски државјанин се обидел да украде „ренџ ровер“ вреден 100.000 евра во скопската населба Дебар Маало, но бил спречен од сопственикот на возило, кој го забележал од блиската кафена. Против Србинот, Основното јавно обвинителство отвори истражна

Српски државјанин под истрага за кражба на Ренџ Ровер во Скопје

Српски државјанин под истрага за кражба на Ренџ Ровер во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, кое е осомничено дека се обидело да изврши кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот пред 5 дена на улицата „Орце Николов" во Скопје, заедно со уште едно

Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ во Скопје, обвинителството бара притвор

Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ во Скопје, обвинителството бара притвор

Обвинителството отвори истрага и бара притвор за српски државјанин, кој се сомничи дека се обидел да украде „ренџ ровер“, на улицата „Орце Николов“ во Скопје. Осомничениот заедно со уште едно засега непознато лице, со провалување се обидел да го одземе автомобилот, кој во моментот бил паркиран, јавија од обвинителството. Возилото било во сопственост

Србин пробал да украде ренџ ровер од 100.000 евра во Дебар Маало, го фатил газдата кој седел во кафана

Србин пробал да украде ренџ ровер од 100.000 евра во Дебар Маало, го фатил газдата кој седел во кафана

Српски државјанин се обидел да украде „ренџ ровер“ вреден 100.000 евра во скопската населба Дебар Маало, но бил спречен од сопственикот на возило, кој го забележал од блиската кафена. Против Србинот, Основното јавно обвинителство отвори истражна постапка за кривичното дело Тешка кражба и побара од судот да му биде одредена мерка притвор. „Осомничениот

Србин пробал да украде „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра во Дебар Маало, фатен на лице место, еве ги деталите

Србин пробал да украде „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра во Дебар Маало, фатен на лице место, еве ги деталите

Српски државјанин се обидел да украде „ренџ ровер“ вреден 100.000 евра во скопската населба Дебар Маало, но бил спречен од сопственикот на возило, кој го забележал од блиската кафена. Против Србинот, Основното јавно обвинителство отвори истражна постапка за кривичното дело Тешка кражба и побара од судот да му биде одредена мерка притвор. „Осомничениот

Србин пробал да украде Ренџ ровер од 100.000 евра во Дебар Маало, го фатил газдата кој седел во кафана

Србин пробал да украде Ренџ ровер од 100.000 евра во Дебар Маало, го фатил газдата кој седел во кафана

Српски државјанин се обидел да украде Ренџ ровер вреден 100.000 евра во скопската населба Дебар Маало, но бил спречен од сопственикот на возило, кој го забележал од блиската кафена. Против Србинот, Основното јавно обвинителство отвори истражна постапка за кривичното дело Тешка кражба и побара од судот да му биде одредена мерка притвор. „Осомничениот

СРБИН СЕ ОБИДЕЛ ДА УКРАДЕ „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра – ОВА СЕ ДЕТАЛИТЕ

СРБИН СЕ ОБИДЕЛ ДА УКРАДЕ „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра – ОВА СЕ ДЕТАЛИТЕ

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, кое е осомничено дека се обидело да изврши кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот на 10.04.2019 година, на улицата „Орце Николов“ во Скопје, заедно со

Газда го фати крадецот на „ренџ ровер“

Газда го фати крадецот на „ренџ ровер“

Еден од крадците бил откриен од сопственикот на возилото, кој ја алармирал полицијата. Државјанин на Србија, според ОЈО пред пет дена на улицата „Орце Николов“ во Скопје, заедно со уште едно засега непознато лице, сакале да украдат автомобил, но не успеале. Еден од крадците бил откриен од сопственикот на возилото, кој ја алармирал полицијата. „Осомниченото

Скопје: Го фатил на дело додека му го крадел автомобилот

Скопје: Го фатил на дело додека му го крадел автомобилот

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, кое е осомничено дека се обидело да изврши кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот на улицата „Орце Николов“ во Скопје, заедно со уште едно засега непознато

Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ од 100.000 евра, обвинителство бара притвор

Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ од 100.000 евра, обвинителство бара притвор

Од Обвинителството информираат дека отвориле истрага против српски државјанин кој се обидел во Скопје да украде автомобил „ренџ ровер“, вреден 100.000 евра. Тие за осомничениот бараат и да му се одреди мерка притвор. -Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија,

Се бара притвор: Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ од 100.000 евра

Се бара притвор: Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ од 100.000 евра

Од Обвинителството информираат дека отвориле истрага против српски државјанин кој се обидел во Скопје да украде автомобил „ренџ ровер“, вреден 100.000 евра. Тие за осомничениот бараат и да му се одреди мерка притвор. -Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија,

Отворена истрага против српски државјанин кој се обидел да украде вреден автомобил во Скопје

Отворена истрага против српски државјанин кој се обидел да украде вреден автомобил во Скопје

Фото: Илустрација Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, кое е осомничено дека се обидело да изврши кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот на 10.04.2019 година, на улицата „Орце Николов“ во

ОЈО: Истрага за крадец од Србија кој сакал да украде „ренџ ровер“

ОЈО: Истрага за крадец од Србија кој сакал да украде „ренџ ровер“

ОЈО Скопје започна истрага против државјанин на Република Србија, осомничен за тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот на 10 април годинава, на улицата Орце Николов во Скопје, заедно со уште едно засега непознато лице, се обиделе да украдат луксузен џип „ренџ ровер“ во вредност од 90.000 евра. Осомничениот