притисни ентер »

ВИДЕО: „Ред Бул“ го промовираше болидот за новата Ф1 сезона!

ВИДЕО: „Ред Бул“ го промовираше болидот за новата Ф1 сезона!

Четирикратниот Формула 1 шампион во периодот од 2010-2013 година, денеска „Ред Бул“ ги објави првите слики од новиот болид „РБ16Б“ кој ќе го користи во 2021 година. Макс Ферстапен и годинава ќе биде главна закана за Луис Хамилтон во борбата за титулата, а нов возач е Серхио Перес. Новиот болид на Ред Бул го носи името „RB16B“ бидејќи тој всушност е

RB16B – Болидот на Ред Бул за 2021 година

RB16B – Болидот на Ред Бул за 2021 година

Ред Бул го претставија болидот, со кој Макс Ферстапен и Серхио Перез, ќе се натпреваруваат оваа сезона, во шампионатот на Формула 1. Новиот болид го носи името „RB16B“, од причина што се работи за подобрена верзија на минато годишниот болид. Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, рекол дека 60 отсто од деловите во „RB16B“, се исти како и кај неговиот

Ред Бул го претстави болидот за новата сезона (видео)

Ред Бул го претстави болидот за новата сезона (видео)

– Тимот Ред Бул го претстави болидот за новата сезона, објавено е на Твитерот на Формула 1. Болидот ќе го носи името „RB16B“. Надворешно, автомобилот не се разликува многу од неговиот претходник, но новиот има поразработена површина на странични дефлектори и покомпактен заден дел. Исто така на автомобилот сега има банери на спонзори кои дојдоа во Ред

Ред Бул го претстави болидот за новата сезона

Ред Бул го претстави болидот за новата сезона

Тимот Ред Бул го претстави болидот за новата сезона, објавено е на Твитерот на Формула 1. Болидот ќе го носи името „RB16B”. Надворешно, автомобилот не се разликува многу од неговиот претходник, но новиот има поразработена површина на странични дефлектори и покомпактен заден дел. Исто така на автомобилот сега има банери на спонзори кои дојдоа во Ред