притисни ентер »

После 2 години и 9 месеци, Нури од Ајакс се разбуди од кома

После 2 години и 9 месеци, Нури од Ајакс се разбуди од кома

После многу долго време, младиот фудбалер на Ајакс Абелхак Нури отворил очи и гестикулирал со раце и веѓи. Младиот фудбалер на Ајакс од среден ред во јули 2017 година на една пријателска средба против германски Вердер Бремен во Австрија, доживеа срцев удар при што претрпел и сериозни оштетувања на мозокот. Брат му, кој редовно ја информираше јавноста

По две години: Младата ѕвезда на Ајакс излезе од кома

По две години: Младата ѕвезда на Ајакс излезе од кома

– Младата ѕвезда на Ајакс, Абделхак Нури излезе од кома и сега може да комуницира со членовите на семејството. 22-годишниот фудбалер падна на теренот во јули 2017 година, откако доживеа срцева аритмија. Како резултат на инцидентот, Нури претрпе трајно и сериозно оштетување на мозокот. – Откако е дома, неговата состојба се подобри многу повеќе, отколку

По две години: Младата ѕвезда на Ајакс излезе од кома

По две години: Младата ѕвезда на Ајакс излезе од кома

Младата ѕвезда на Ајакс, Абделхак Нури излезе од кома и сега може да комуницира со членовите на семејството. 22-годишниот фудбалер падна на теренот во јули 2017 година, откако доживеа срцева аритмија. Како резултат на инцидентот, Нури претрпе трајно и сериозно оштетување на мозокот. – Откако е дома, неговата состојба се подобри многу повеќе, отколку

Играч на Ајакс по скоро три години се разбуди од кома

Играч на Ајакс по скоро три години се разбуди од кома

Поранешниот играч на Ајакс, Абделхак Нури по две години и девет месеци поминати во кома се разбуди ! Холанѓанецот претрпе срцев удар за време на пријателскиот натпревар на Ајакс со Вердер Бремен во 2017 година, по што беше префрлен во болница каде пет дена потоа падна во кома. Младиот 22-годишен играч сега се опоравува во куќа изградена посебно за

Фантастични вести во време кога нема фудбал: Ноури се разбуди од кома по скоро три години!

Фантастични вести во време кога нема фудбал: Ноури се разбуди од кома по скоро три години!

После две години и девет месеци играчот на Ајакс Абделхак Ноури се разбуди од кома! Холанѓанецот претрпи напад на срцева аритмија во текот на пријателскиот натпревар помеѓу Ајакс и Вердер во 2017 година .Тогаш се здоби и со тајни оштетувања на мозокот. Семејството на Ноури бараше приватност и недели после инцидентот, а талентираниот играч за врска

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Во време на „Ковид-19“ и само лоши вести, конечно и една убава. Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома во која беше точно две години и девет месеци. Некогаш екстра талентираниот член на тимот од Амстердам, инаку голем пријател од детството на Френки де Јонг, сега е во својот дом, кој е прилагоден токму за неговата моментална здравствена

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Во време на „Ковид-19“ и само лоши вести, конечно и една убава. Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома во која беше точно две години и девет месеци. Некогаш екстра талентираниот член на тимот од Амстердам, инаку голем пријател од детството на Френки де Јонг, сега е во својот дом, кој е прилагоден токму за неговата моментална здравствена

Се разбуди фудбалерот на Ајакс кој речиси три години беше во кома!

Се разбуди фудбалерот на Ајакс кој речиси три години беше во кома!

Голема вест пристигнува од Амстердам, талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделхак Нури се разбуди од кома. По две години и девет месеци, фудбалерот на Ајакс, Нури се разбуди од кома. 22-годишниот фудбалер колабрираше на теренот во јули 2017 година и оттогаш беше во кома со мали шанси дека ќе се разбуди. Но сега тој е буден, спие, јаде, комуницира со

ЧУДО ВО ХОЛАНДИЈА: Фудбалерот Нури од Ајакс се пробуди од кома по две години и осум месеци

ЧУДО ВО ХОЛАНДИЈА: Фудбалерот Нури од Ајакс се пробуди од кома по две години и осум месеци

По повеќе од две години поминати во кома се разбуди фудбалерот на Ајакс, Абделах Нури. Нури, како што објави порталот Екипа, се разбуди од кома по повеќе од два години, откако колабираше на терен за време на натпревар. Талентираниот фудбалер на Ајакс се онесвести за време на пријателскиот меч со Вердер одигран на 8 јули 2017 година. Тој оттогаш беше

По речиси три години: Апи Нури повеќе не е во кома, свесен е каде се наоѓа! (Видео)

По речиси три години: Апи Нури повеќе не е во кома, свесен е каде се наоѓа! (Видео)

Приказната за младиот и надежен Абделхак Нури ја расплака цела фудбалска спорстска јавност пред три години, бидејќи тоа што требаше да претставува шанса за талентиран фудбалер, се претвори во вистински кошмар на пријателски натпревар против Вердер Бремен. Популарниот Апи колабираше на средба против Вердер во летниот период во 2017-та година и поради

Фудбалер на Ајакс по речиси три години се разбуди од кома!

Фудбалер на Ајакс по речиси три години се разбуди од кома!

Голема вест пристигнува од Амстердам, талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделхак Нури се разбуди од кома. По две години и девет месеци, фудбалерот на Ајакс, Нури се разбуди од кома. 22-годишниот фудбалер колабрираше на теренот во јули 2017 година и оттогаш беше во кома со мали шанси дека ќе се разбуди. Но сега тој е буден, спие, јаде, комуницира со

Состојбата на Нури се подобрува, но прогресот е многу спор!

Состојбата на Нури се подобрува, но прогресот е многу спор!

Состојбата на Абделхак Нури, поранешниот фудбалер на Ајакс кој доживеа срцев напад во 2017 и оштетување на мозокот, е подобрена, но тој уште е „врзан за креветот“ открива неговиот постар брат Абдерахим. Талентираниот фудбалер од средниот ред колабираше на пријателски меч со Вердер Бремен во 2017 година, кога по срцевиот напад доби постојано оштетување

Чудо во Амстердам: Фудбалерот на Ајакс по две години се разбуди од кома

Чудо во Амстердам: Фудбалерот на Ајакс по две години се разбуди од кома

Чудо во Амстердам: Фудбалерот на Ајакс по две години се разбуди од кома Во период на лоши вести ширум светот прекрасна информација доаѓа од Амстердам, каде фудбалерот на Ајакс, Абделхак Нури, се разбуди од кома повеќе од два години откако колабираше среде терен за време на натпревар на холандскиот гигант. Талентираниот ас на Ајакс се онесвести за време

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс, се рабуди од која во која беше од јули 2017 година. Младиот фудбалер на холандскиот тим во јули 2017 година за време на пријателски натпревар против Вердер доживеа срцев удар, а во исто време претрпе и оштетување на мозокот. Денеска, неговиот брат на јавноста и соопшти дека Абделхак Нури повеќе не е во кома, дека

Фудбалер на Ајакс беше во кома речиси три години и потоа се случи „чудо“

Фудбалер на Ајакс беше во кома речиси три години и потоа се случи „чудо“

Фудбалерот на Ајакс, Абделхак Нури, се разбуди од кома по речиси три години од инцидентот на средбата со Вердер во јули, 2017 година. Холанѓанецот со потекло од Мароко, колабираше на пријателскиот натпревар поради срцев удар, по 2 години и 9 месеци се разбуди од кома јавуваат медиумите од Холандија. Нури има 22 години, се беше речиси безнадежно до

Фудбалер на Ајакс се пробуди од кома по речиси три години!

Фудбалер на Ајакс се пробуди од кома по речиси три години!

Талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделах Нури, се пробуди од кома по речиси три години (две години и девет месеци). Мароканецот  во јули 2017 година, на еден пријателски натпревар против Вердер Бремен, падна како покосен на теренот, па итно беше префрлен во болница каде му беше констатиран проблем со срцето. Во тие моменти неговата здравствена состојба

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Абделхак Нуди, фудбалер на Ајакс, се разбуди од кома во која беше од јули 2017 година. Тој на пријателски натпревар против Вердер доживеа срцев удар, но од ударот претрпел и оштетувања на мозокот. Неговиот брат соопшти дека Абделхак не е веќе во кома, дека се опоравува и оти сега може да комуницира и да ја мрда устата. Неговиот татко изјавил дека сите