притисни ентер »

Извлечен автомобилот од Вардар кај „Систина“, во него немало луѓе

Извлечен автомобилот од Вардар кај „Систина“, во него немало луѓе

Ова беше сликата од несекојдневиот настан, што претпладнето се случуваше во Вардар во скопски Карпош. Иако навидум операцијата изгледаше комплексна, ангажираните екипи лесно ја завршија работата. Од водата излезе сино Фолксфаген Поло. Среќа во несреќа е што во возилото, сопственост на приватна фирма, немало патници. Владимир Симоновски од скопската

МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од водите на Вардар

МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од водите на Вардар

Утринава околу 08.00 часот од страна на случаен минувач пријавено е дека во река Вардар, поточно во близина на пешачкиот мост кај болница Систина, забележал возило „поло“. На лице место излегле екипи на ПС Карпош и Единицата за специјални задачи и возилото, сопственост на приватна фирма од Скопје, во 11.10 часот било извадено од реката. Се работи на

Од паркингот на „Систина“ завршило во реката, МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од Вардар

Од паркингот на „Систина“ завршило во реката, МВР со детали за автомобилот кој утринава беше изваден од Вардар

Околу два и пол часа екипа од Противпожарната бригада на Скопје утрово го вадеше автомобилот што заврши во реката Вардар кај пешачкиот мост кај болницата „Систина“. Утринава околу 08.00 часот од страна на случаен минувач пријавено е дека во река Вардар, поточно во близина на пешачкиот мост кај болница Систина, забележал возило „поло“.На лице место

Возилото што падна во Вардар било на вработен во „Аџибадем Систина“, во него немало луѓе

Возилото што падна во Вардар било на вработен во „Аџибадем Систина“, во него немало луѓе

Возилото што претпладнево беше извадено од реката Вардар е во сопственост на вработен во болницата „Аџибадем Систина". Во него немало патници, а треба да се утврди како завршило во водите на реката Вардар. Вработениот утрово дошол на работа и го паркирал својот автомобил на паркингот во близина на реката. Според првичните, неофицијални информации се

Возилото што падна во Вардар било на вработен во „Аџибадем Систина“, во него немало луѓе

Возилото што падна во Вардар било на вработен во „Аџибадем Систина“, во него немало луѓе

ИЗВОР Скопје24 | мај 22, 2020 Возилото што претпладнево беше извадено од реката Вардар е во сопственост на вработен во болницата „Аџибадем Систина”. Во него немало патници, а треба да се утврди како завршило во водите на реката Вардар. Вработениот утрово дошол на работа и го паркирал својот автомобил на паркингот во близина на реката. Според првичните,

(ФОТО) Извлечен автомобилот од водите на Вардар

(ФОТО) Извлечен автомобилот од водите на Вардар

Претпладнево беше излвечен автомобилот кој од неразјаснети причини се најде во водите на реката Вардар, во близина на болницата Систина. Станува збор за автомобил „волфсваген поло” и според првичните сознанија во него нема луѓе. Автомобилот беше извлечен со помош на сајли од спасувачките екипи. Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Екипи на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР се обидуваат да извлечат автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина. Според првичните информации, во автомобилот немало никој. Спасувачките екипи се обидуваат да постават сајли за извлекување на возилото. Пожарникари кои што учествуваат во

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Екипи на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР се обидуваат да извлечат автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина. Според првичните информации, во автомобилот немало никој. Спасувачките екипи се обидуваат да постават сајли за извлекување на возилото. Пожарникари кои што учествуваат во

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Екипи на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР се обидуваат да извлечат автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина. Според првичните информации, во автомобилот немало никој. Спасувачките екипи се обидуваат да постават сајли за извлекување на возилото. Пожарникари кои што учествуваат во

Извлечен автомобил од водите на Вардар, не се знае како паднал во реката

Извлечен автомобил од водите на Вардар, не се знае како паднал во реката

Извлечен е автомобил од водите на Вардар. Станува збор за автомобил марка „Фолксваген поло”. Во извлеченото возило немало никој, но и натаму непознато е како паднало во реката. Во извлекувањето учествуваа МВР и екипа на скопската Противпожарна единица. Тие повеќе од половина час го вадеа возилото. Околу местото има и новинарски екипи, како и граѓани

Извлечен автомобилот од водите на Вардар, не се знае како паднал во реката

Извлечен автомобилот од водите на Вардар, не се знае како паднал во реката

Извлечен е автомобилот од водите на Вардар . Станува збор за автомобил марка „фолцваген поло”. Во извлеченото возило немало никој, но и натаму непознато е како паднало во реката. Во извлекувањето учествуваа МВР и екипа на скопската Противпожарна единица. Тие повеќе од половина час го вадеа возилото. Околу местото има и новинарски екипи, како и граѓани

ВИДЕО: Извлечено возилото од водите на Вардар

ВИДЕО: Извлечено возилото од водите на Вардар

Извлечен е автомобилот од водите на Вадар. Станува збор за автомобил марка “Фолцваген поло”. Во извлеченото возило немало никој, но и натаму непознато е како паднало во реката. Во извлекувањето учествуваа МВР и екипо на Пожарна. Тие повеќе од половина час го вадеа возилото. Околу местото има и новинарски екипи, како и граѓани кои шетале по кејот. Текстот

Колата која падна во Вардар е на болницата „Систина“, немало патници, велат од Пожарна

Колата која падна во Вардар е на болницата „Систина“, немало патници, велат од Пожарна

Колата која утрово падна во реката Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата „Систина“ е извадена. Екипите на Бригадата за противпожарна заштита и Министерството за внатрешни работи го извлекоа возилото и велат дека немало патници во него. „Возилото е на болницата ‚Систина‘. Додека нашите екипи го извлекуваа, вработени во обезбедувањето ни

Извлечен автомобилот кој падна во Вардар во близина на болницата Аџибадем Систина

Извлечен автомобилот кој падна во Вардар во близина на болницата Аџибадем Систина

Екипите на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР претпладнево го извлекоа автомобилот што падна во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина. Станува збор за автомобил „фолскваген поло" и според првичните сознанија во него нема луѓе. Екипи на противпожарната  и нуркачката единица при МВР поставија сајли за извлекување

АВТОМОБИЛ ПАДНАЛ ВО ВАРДАР во близина на Систина (ВИДЕО)

АВТОМОБИЛ ПАДНАЛ ВО ВАРДАР во близина на Систина (ВИДЕО)

Во тек е акција за извлекување на автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина. Екипи на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР поставуваат сајли за извлекување на возилото. Засега не се знае дали има луѓе во возилото

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Екипи на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР се обидуваат да извлечат автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина. Според првичните информации, во автомобилот немало никој. Спасувачките екипи се обидуваат да постават сајли за извлекување на возилото. Пожарникари кои што учествуваат во

ВИДЕО: Возилото паднато во Вардар е пропаднато во дупка, во него нема никој

ВИДЕО: Возилото паднато во Вардар е пропаднато во дупка, во него нема никој

Екипи на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР се обидуваат да извлечат автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина. Според првичните информации, во автомобилот немало никој. Спасувачките екипи се обидуваат да постават сајли за извлекување на возилото. Пожарникари кои што учествуваат во

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Екипи на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР се обидуваат да извлечат автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина. Според првичните информации, во автомобилот немало никој. Спасувачките екипи се обидуваат да постават сајли за извлекување на возилото. Пожарникари кои што учествуваат во

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Пожарникари и нуркачи од МВР извлекуваат возило од Вардар

Екипи на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР се обидуваат да извлечат автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина. Според првичните информации, во автомобилот немало никој. Спасувачките екипи се обидуваат да постават сајли за извлекување на возилото. Пожарникари кои што учествуваат во