притисни ентер »

Фетел: Леклер нема да биде тим-лидер во 2020 годна

Фетел: Леклер нема да биде тим-лидер во 2020 годна

Себастијан Фетел пред неколку дена изјавил дека конечниот пласман во шампионатот оваа година нема да го одреди првиот возач на Ферари во сезоната 2020. Ова значи дека тој смета дека е остане прв возач на Скудерија и во случај Шарл Леклер да заврши пред него во конечниот пласман за 2019 година. Леклер, на две трки до крајот на сезоната, во генералниот

Фетел: Леклер нема да биде тим-лидер во 2020 годна

Фетел: Леклер нема да биде тим-лидер во 2020 годна

Себастијан Фетел пред неколку дена изјавил дека конечниот пласман во шампионатот оваа година нема да го одреди првиот возач на Ферари во сезоната 2020. Ова значи дека тој смета дека е остане прв возач на Скудерија и во случај Шарл Леклер да заврши пред него во конечниот пласман за 2019 година. Леклер, на две трки до крајот на сезоната, во генералниот

Леклерк нема да биде „број еден“ во Ферари во 2020

Леклерк нема да биде „број еден“ во Ферари во 2020

Чарлс Леклерк нема да биде лидер на Ферари во новата сезона и покрај тоа што постои добра шанса во генералниот пласман да заврши пред клупскиот колега Себастијан Фетел. Ова го смета Фетел, кој изјави дека не верува дека генералниот пласман ќе донесе нешто поинаку во италијанскиот тим. „Амбицијата ми е да завршам на третото место, затоа што нема како

Леклер нема да биде број 1 на Ферари во 2020 година

Леклер нема да биде број 1 на Ферари во 2020 година

Себастијан Фетел изјави дека конечниот пласман во овогодинешниот шампионат нема да утврди дали тој или Шарл Леклер ќе биде лидер на Ферари следната година. На почетокот на оваа сезона, „Скудерија“ одлучи да му даде приоритет на четирикратниот светски шампион, но тоа набрзо падна во вода откако неговиот нов колега одби да ги почитува наредбите на тимот

Леклер нема да биде број 1 на Ферари во 2020 година

Леклер нема да биде број 1 на Ферари во 2020 година

Себастијан Фетел изјави дека конечниот пласман во овогодинешниот шампионат нема да утврди дали тој или Шарл Леклер ќе биде лидер на Ферари следната година. На почетокот на оваа сезона, „Скудерија“ одлучи да му даде приоритет на четирикратниот светски шампион, но тоа набрзо падна во вода откако неговиот нов колега одби да ги почитува наредбите на тимот