притисни ентер »

Новиот Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ќе биде вистински ѕвер

Новиот Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ќе биде вистински ѕвер

Првите гласини велат дека новиот модел на Samsung кој ќе пристигне наскоро ќе биде вистински технолошки „ѕвер“ со врвни перформанси.. На Twitter кружат шпекулации за новиот Galaxy S20 Ultra 5G кој ќе има главна камера од 108 MP, камера од 48 МP со 10x оптички зум и ултраширока камера од 12 MP. Во понудата ќе бидат и верзиите со 12 и 16 GB RAM, односно

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ќе биде вистински ѕвер (ВИДЕО)

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ќе биде вистински ѕвер (ВИДЕО)

Првите гласини велат дека новиот модел на Samsung кој ќе пристигне наскоро ќе биде вистински технолошки „ѕвер“ со врвни перформанси. На Twitter се проширија шпекулации за новиот Galaxy S20 Ultra 5G кој ќе има главна камера од 108 MP, камера од 48 МP со 10x оптички зум и ултраширока камера од 12 MP. Во понудата ќе бидат и верзиите со 12 и 16 GB RAM,

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ќе биде вистински ѕвер (ВИДЕО)

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ќе биде вистински ѕвер (ВИДЕО)

Првите гласини велат дека новиот модел на Samsung кој ќе пристигне наскоро ќе биде вистински технолошки „ѕвер“ со врвни перформанси. На Twitter се проширија шпекулации за новиот Galaxy S20 Ultra 5G кој ќе има главна камера од 108 MP, камера од 48 МP со 10x оптички зум и ултраширока камера од 12 MP. Во понудата ќе бидат и верзиите со 12 и 16 GB RAM,

Samsung Galaxy S20+ ќе снима 8К видео и ќе биде без 3.5мм џек за слушалки

Samsung Galaxy S20+ ќе снима 8К видео и ќе биде без 3.5мм џек за слушалки

Samsung Galaxy S20 пристигнува за неполн месец во три различни верзии, т.е. на 11 февруари во Барселона. Во меѓувреме се дознава дека Galaxy S20+ ќе биде со екран со резолуција од 3200 x 1440 пиксели, со освежување од 120Hz. Во дисплејот ќе има вграден ултразвучен скенер за отпечатоци, отвор за селфи-камерата во средината на предниот панел, брзо полнење

Први реални фотографии од Samsung Galaxy S20 5G

Први реални фотографии од Samsung Galaxy S20 5G

Претставувањето на S20 серијата е за помалку од месец дена. Токму на време, се појавија првите реални фотографии од еден од овие уреди - Galaxy S20+ 5G:. Потврдувајќи ја речиси секоја информација која досега ја слушнавме за S20 серијата, фотографиите најпрво го покажуваат големиот Infinity-O дисплеј на предниот дел. Овој дисплеј пристигнува со тенки

Samsung Galaxy S20 + нема да има приклучок за слушалки

Samsung Galaxy S20 + нема да има приклучок за слушалки

Продолжува истекувањето на информации околу новите модели на Samsung, кои ќе ги видиме на 11 февруари. Веќе знаеме дека серијата ќе се вика Galaxy S20 и ќе вклучува три модели со различни цени и можности, а извори од XDA Developers продолжуваат да откриваат детали за еден од нив – Galaxy S20 +. Од новата серија детали разбираме дека уредот ќе има дисплеј

Hands-on видео на Galaxy S20+ 5G потврдува постоење на 120Hz дисплеј (ВИДЕО)

Hands-on видео на Galaxy S20+ 5G потврдува постоење на 120Hz дисплеј (ВИДЕО)

Оваа недела @MaxWinebach од XDA-Developers тимот ни овозможи голем број интересни информации за претстојната Samsung Galaxy S20 серија телефони. Овој пат ни донесува hands-on видео за Galaxy S20+ 5G. Видеото потврдува постоење на punch-hole Infinity-O дисплеј, а исто така е очигледно дека Galaxy S20+ 5G не нуди преголема закривеност на дисплејот по

Новиот Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ќе биде вистински „ѕвер“

Новиот Samsung Galaxy S20 Ultra 5G ќе биде вистински „ѕвер“

Првите гласини велат дека новиот модел на Samsung кој ќе пристигне наскоро ќе биде вистински технолошки „ѕвер“ со врвни перформанси. На Twitter кржат шпекулации за новиот Galaxy S20 Ultra 5G кој ќе има главна камера од 108 MP, камера од 48 МP со 10x оптички зум и ултра широка камера од 12 MP. Во понудата ќе бидат и верзиите со 12 и 16 GB RAM, односно

Hands-on видео на Galaxy S20+ 5G потврдува постоење на 120Hz дисплеј (ВИДЕО)

Hands-on видео на Galaxy S20+ 5G потврдува постоење на 120Hz дисплеј (ВИДЕО)

Оваа недела @MaxWinebach од XDA-Developers тимот ни овозможи голем број интересни информации за претстојната Samsung Galaxy S20 серија телефони. Овој пат ни донесува hands-on видео за Galaxy S20+ 5G. Видеото потврдува постоење на punch-hole Infinity-O дисплеј, а исто така е очигледно дека Galaxy S20+ 5G не нуди преголема закривеност на дисплејот по

Откриени спецификациите на камерите на Samsung Galaxy S20 серијата

Откриени спецификациите на камерите на Samsung Galaxy S20 серијата

Првите фотографии од Samsung Galaxy S20+ 5G беа објавени во текот на викендот, а помалку од еден месец останува за официјалната премиера на смартфоните. Сега, благодарение на дојавувачот на Ишан Агравал и сајтот MySmartPrice, имаме нови детали за моделите. Според нив, се чини дека Galaxy S20 има 6,2-инчен динамичен AMOLED екран, 10MP селфи камера,

Откриени спецификациите на камерите на Samsung Galaxy S20 серијата

Откриени спецификациите на камерите на Samsung Galaxy S20 серијата

Првите фотографии од Samsung Galaxy S20+ 5G беа објавени во текот на викендот, а помалку од еден месец останува за официјалната премиера на смартфоните. Сега, благодарение на дојавувачот на Ишан Агравал и сајтот MySmartPrice, имаме нови детали за моделите. Според нив, се чини дека Galaxy S20 има 6,2-инчен динамичен AMOLED екран, 10MP селфи камера,

Дополнителни детали за Samsung Galaxy S20+

Дополнителни детали за Samsung Galaxy S20+

Samsung Galaxy S20+ 5G се очекува да биде со 6,2 инчен AMOLED дисплеј, 10MP селфи камера, 12MP сензор во главната камера и батерија со капацитет од 4000 mAh. Galaxy S20+ би можел да биде со 6,7-инчен дисплеј, со иста конфигурација на камерата, додека S20 Ultra ќе е со 108MP сензор во главната камера и телефото камера со перископ објектив. Се разбира,

Samsung Galaxy Z Flip (Bloom): Спецификации

Samsung Galaxy Z Flip (Bloom): Спецификации

Новиот телефон на преклопување на Samsung ќе пристигне за помалку од месец дена, заедно со S20 серијата. Еве се што знаеме за него:. Најпрво, и Galaxy Z Flip и Motorola RAZR се компактни телефони кои се прелопуваат вертикално, како телефоните од минатото. Целта на овој нов уред на Samsung е да биде што покомпактен. Токму затоа неговиот изглед е драстично

Детали за камерите во серијата Samsung Galaxy S20

Детали за камерите во серијата Samsung Galaxy S20

Првите слики од Samsung Galaxy S20 + 5G беа објавени во текот на викендот, а помалку од еден месец останува за официјалната премиера на серијата. Сега, благодарение на ликерот на Ишан Агравал и сајтот MySmartPrice, имаме нови детали за моделите. Според нив, се чини дека Galaxy S20 има 6,2-инчен динамичен AMOLED екран, 10MP селфи камера, сензор од 12

Вака би можел да изгледа Samsung Galaxy Z Flip (ВИДЕО+ФОТО)

Вака би можел да изгледа Samsung Galaxy Z Flip (ВИДЕО+ФОТО)

Во текот на 2020. година се очекуваат интересни иновации на полето на паметните телефони. Кога се во прашање флексибилните смартфони, ќе го видиме враќањето на преклопниот (clamshell) формат со целосно свитливи дисплеи. По објавата на Motorola Razr моделот, знаеме дека Samsung го подготвува Galaxy Z Flip. Сега сајтот LetsGoDigital креираше интересни

Вака би можел да изгледа Samsung Galaxy Z Flip (ВИДЕО+ФОТО)

Вака би можел да изгледа Samsung Galaxy Z Flip (ВИДЕО+ФОТО)

Во текот на 2020. година се очекуваат интересни иновации на полето на паметните телефони. Кога се во прашање флексибилните смартфони, ќе го видиме враќањето на преклопниот (clamshell) формат со целосно свитливи дисплеи. По објавата на Motorola Razr моделот, знаеме дека Samsung го подготвува Galaxy Z Flip. Сега сајтот LetsGoDigital креираше интересни

Сите Samsung Galaxy S20 модели ќе имаат 12 GB RAM

Сите Samsung Galaxy S20 модели ќе имаат 12 GB RAM

Samsung Mobile годинава нема да се ограничува воопшто кога се во прашање хардверските потенцијали на сите модели од новата премиум серија на смартфони Samsung Galaxy S20 кои доаѓаат на 11 февруари. Samsung Galaxy S20 моделите од сите класи од најевтиниот до најскапиот ќе располагаат со дури 12 GB RAM што е одличен показател дека ќе бидат најмоќните

Galaxy S20 vs Galaxy S10: Споредба на сериите!

Galaxy S20 vs Galaxy S10: Споредба на сериите!

Веќе се запознавме со речиси сите спецификации на новата серија на Samsung. Со какви промени ќе доаѓаат овие уреди?. На 11 февруари Samsung ќе претстави три нови S20 модели - S20, S20+ и S20 Ultra. Овие уреди ќе бидат следбеници на овогодинешната S10 серија. Да ги погледнеме нивните карактеристики: Карактеристики S20 серија S10 серија Дисплеј S20 -

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Судејќи по шпекулациите и фотографиите што „протекоа“ на интернет, следниот флегшип смартфон на компанијата Samsung нема да се вика Galaxy S11, туку Galaxy S20.. Поточно, на фотографиите е Galaxy S20 Plus, што укажува дека е можно јужнокорејската компанија во иднина да ги именува своите флегшип модели по годината на промовирање на пазарот. Исто така,