Венгер за дербито: Пораз во толку голем меч е страшно нешто

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер го даде својот коментар по победата од 3:1 на Ливерпул против Манчестер Сити. Французинот изјави дека менаџерот на „граѓаните“ Пеп Гвардиола веројатно ќе остане страшно разочаран по поразот. „Прво, пораз во толку голем меч е страшно нешто“, започна Венгер. „Вие ја видовте реакцијата на двајцата менаџери