притисни ентер »

Во судар на две возила на паркинг во Скопје тешко повреден малолетен пешак

Во судар на две возила на паркинг во Скопје тешко повреден малолетен пешак

Синоќа во 22,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на  булеварот „АСНОМ“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И.(34) од с.Сингелиќ-скопско и патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.И. (50) од Скопје,

Сообраќајка на паркинг во Аеродром- настрада малолетен пешак, итно пренесен во болница

Сообраќајка на паркинг во Аеродром- настрада малолетен пешак, итно пренесен во болница

Сообраќајка на паркинг во Аеродром- настрада малолетен пешак, итно пренесен во болница Во СВР Скопје вчера во 22,00 часот било пријавено дека на паркинг на булеварот „АСНОМ“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И. (34) од с.Сингелиќ- скопско и патничко моторно

Се судриле на паркинг па прегазиле и дете

Се судриле на паркинг па прегазиле и дете

Возила се удриле на паркинг во Скопје, а бил удрен и малолетник кој се здобил со повреди. Драмата се одвивала во 22 часот кога во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на  булеварот „АСНОМ“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале  патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот М.И. од селото

Малолетник тешко повреден при судир на автомобили

Малолетник тешко повреден при судир на автомобили

Малолетно лице е повредено кога доцна синоќа два автомобила се судриле на паркиралиште на булеварот „АСНОМ“ во скопската населба Аеродром. Според полицискиот извештај: На 15.08.2019 во 22,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на  булеварот „АСНОМ“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „Пасат“ со

Несреќа во Скопје: Се судриле на паркинг па прегазиле и дете

Несреќа во Скопје: Се судриле на паркинг па прегазиле и дете

Возила се удриле на паркинг во Скопје, а бил удрен и малолетник кој се здобил со повреди. Драмата се одвивала во 22 часот кога во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на  булеварот „АСНОМ“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале  патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот М.И. од селото

Тешко повредено девојче по сообраќајка на паркинг на булевар АСНОМ

Тешко повредено девојче по сообраќајка на паркинг на булевар АСНОМ

Девојче е тешко повредено по сообраќајка на паркинг на булевар АСНОМ, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 22 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на  булеварот АСНОМ, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И.(34) од село Сингелиќ-скопско

Несекојдневна несреќа во Скопје: Се судриле на паркинг па прегазиле и дете

Несекојдневна несреќа во Скопје: Се судриле на паркинг па прегазиле и дете

Возила се удриле на паркинг во Скопје, а бил удрен и малолетник кој се здобил со повреди. Драмата се одвивала во 22 часот кога во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на  булеварот „АСНОМ“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале  патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот М.И. од селото

Повреден пешак во сообраќајка меѓу „пасат“ и „мерцедес“

Повреден пешак во сообраќајка меѓу „пасат“ и „мерцедес“

На 15.08.2019 во 22,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на  булеварот „АСНОМ“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале  патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И.(34) од с.Сингелиќ-скопско и патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.И. (50) од

(Фото) Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Скопје, има повредени

(Фото) Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Скопје, има повредени

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има повредени Вечерва околу 01:40 часот се случи тешка сообраќајна несреќа од кој се судрија три патнички возила од кои едно полициско на крстосница од бул.„Србија” и бул.„3-та Македонска Бригада” во Скопје дознава 24 инфо од очеведци на настанот. Има повредени лица кој се пренесени со возило на итна медицинска

Мотоциклист паднал на коловозот па го удрило кола - тешко повреден

Мотоциклист паднал на коловозот па го удрило кола - тешко повреден

На 14.08.2019 во 19,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата “Ферид Бајрам“ Џ.К.(60) од Скопје управувајќи моторцикл “Сузуки “ со косовски национални ознаки паднал на коловозот, а потоа бил удрен од патничко моторно возило “Хундаи Атос“ со скопски регистарски ознаки, кое го напуштило местото на настанот. Во незгодата со тешки телесни повреди

Со мотоцикл паднал на патот, па го удрил автомобил кој избегал- еве ги деталите

Со мотоцикл паднал на патот, па го удрил автомобил кој избегал- еве ги деталите

Со мотоцикл паднал на патот, па го удрил автомобил кој избегал- еве ги деталите На 14.08.2019 во 19,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата “Ферид Бајрам“ Џ.К.(60) од Скопје управувајќи моторцикл “Сузуки “ со косовски национални ознаки паднал на коловозот, а потоа бил удрен од патничко моторно возило “хундаи атос“ со скопски регистарски

Тешка несреќа во Скопје: Паднал од мотоцикл, па го удрил автомобил

Тешка несреќа во Скопје: Паднал од мотоцикл, па го удрил автомобил

Мотоциклист се здобил со тешки телесни повреди откако доживеал тешка несреќа во Скопје, информира МВР. Вчера во 14:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Ферид Бајрам“ 60-годишниот Џ.К. од Скопје управувајќи мотоцикл „Сузуки “ со косовски национални ознаки паднал на коловозот, а потоа бил удрен од патничко моторно возило „Хундаи Атос“

Паднал од мотор, па го прегазил автомобил, а возачот избегал

Паднал од мотор, па го прегазил автомобил, а возачот избегал

На 14.08.2019 во 19,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Ферид Бајрам Џ.К.(60) од Скопје управувајќи моторцикл “Сузуки “ со косовски национални ознаки паднал на коловозот, а потоа бил удрен од патничко моторно возило “Хундаи Атос“ со скопски регистарски ознаки, кое го напуштило местото на настанот. Во незгодата со тешки телесни повреди

Мотоциклист и сопатник тешко повредени во сообраќајка на скопската обиколница

Мотоциклист и сопатник тешко повредени во сообраќајка на скопската обиколница

Вчера во 18,50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Мајка Тереза (Обиколница) К.Р.(41) од Скопје управувајќи моторцикл “Хонда ЦБР“ изгубил контрола и излетал надвор од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил моторциклистот и сопатникот Г.С.(42) од Скопје и биле пренесени во Градската општа болница “8-ми Септември“

Прегазен старец на крстосница во Чаир

Прегазен старец на крстосница во Чаир

Вчера во 10,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата “Џон Кенеди“ и улицата “Благоја Паровиќ“ патничко моторно возило “Опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Љ.(63) од Скопје, удрило во Р.Д.(79) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот кој бил пренесен во Комплексот клиники

Ден полн несреќи: Прегазен пешак во Скопје итно пренесен на Ургентен

Ден полн несреќи: Прегазен пешак во Скопје итно пренесен на Ургентен

Пешак прегазен на скопските улици се здобил со тешки повреди и итно бил однесен во болница. МВр информира дека вчера во 10  часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата “Џон Кенеди“ и улицата “Благоја Паровиќ“ патничко моторно возило “Опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 63-годишниот И.Љ. од Скопје, удрило

Пешак прегазен во Чаир

Пешак прегазен во Чаир

Пешак прегазен во Чаир Пешак бил прегазен вчера околу 10 часот на крстосницата од улицата “Џон Кенеди“ и улицата “Благоја Паровиќ“. -Патничко моторно возило “Опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Љ.(63) од Скопје, удрило во Р.Д.(79) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот кој бил пренесен во Комплексот

Тешка несреќа на обиколница - Двајца итно во болница

Тешка несреќа на обиколница - Двајца итно во болница

Едно лице е тешко повредено откако на обиколница во Скопје изгубило контрола со моторот. МВР информира дека во  18 часот и 50 минути во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Мајка Тереза (Обиколница), 41-годишниот К.Р. од Скопје управувајќи моторцикл “Хонда ЦБР“ изгубил контрола и излетал надвор од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди

Тешка сообраќајка на скопска обиколница, повредени две лица

Тешка сообраќајка на скопска обиколница, повредени две лица

Тешка сообраќајка на скопска обиколница, повредени две лица Две лица се тешко повредени во несреќа која се случила вчера попладне на скопската обиколница. Од МВР информираат дела К.Р.(41) од Скопје управувајќи моторцикл “Хонда ЦБР“ изгубил контрола и излетал надвор од коловозот. -Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил моторциклистот и сопатникот

Пешак прегазен во Чаир

Пешак прегазен во Чаир

Пешак бил прегазен вчера околу 10 часот на крстосницата од улицата “Џон Кенеди“ и улицата “Благоја Паровиќ“. -Патничко моторно возило “Опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Љ.(63) од Скопје, удрило во Р.Д.(79) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот кој бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“