притисни ентер »

Главната фаза на ЕП продолжува и без Данска: Кокшаров веќе не е селектор на Русија

Главната фаза на ЕП продолжува и без Данска: Кокшаров веќе не е селектор на Русија

Откако вчера беше комплетирана првата рунда по групи, денеска Европското ракометно првенство продолжува со првите дуели од главната четвртфинална фаза која остана и без Данска. Шампионат што се одржува во Австрија, Норвешка и во Шведска ќе мине без двата најголеми фаворити пред стартот на првенството. Откако од претходно беше јасно дека Франција ќе

Кокшаров веќе не е руски селектор

Кокшаров веќе не е руски селектор

Поранешниот тренер на Вардар, Едуард Кокшаров потврди дека веќе не е селектор на руската ракометна репрезентација, откако „зборнаја“ не успеа да ја мине првата групна фаза на Европското првенство. „Не можам да останам на чело на тимот, бидејќи не ја завршив својата работа. Му посакувам на тимот големи победи во иднина, за кои сум сигурен дека ќе дојдат

Кокшаров повеќе не е селектор на Русија

Кокшаров повеќе не е селектор на Русија

– Едуард Кокшаров поднесе оставка на селекторското место во руската ракометна репрезентација по неуспехот на Европското првенство. Од федерацијата ја прифатија оставката. Русија на успеа да ја помине првата фаза и евро-шампионатот го заврши со три порази од три натпревари во групата со Унгарија, Исланд и Данска.

Кокшаров повеќе не е селектор на Русија

Кокшаров повеќе не е селектор на Русија

Едуард Кокшаров поднесе оставка на селекторското место во руската ракометна репрезентација по неуспехот на Европското првенство. – Не можам да останам на чело на тимот, затоа што не сум ја завршил задачата, иако со сесрдно сакав да ја коригирам ситуацијата. Им посакувам на тимот големи победи во иднина, сигурен сум дека тие сигурно ќе дојдат.Благодарност

Едуард Кокшаров повеќе не е селектор на репрезентацијата на Русија

Едуард Кокшаров повеќе не е селектор на репрезентацијата на Русија

Доскорешниот предводник на Вардар и спортски директор на клубот од Скопје, Едуард Кокшаров повеќе не е селектор на репрезентацијата на Русија. Русија одигра под своите можности на Европското првенство и заврши на 22. место со три порази во групата. Ваквиот расплет на околностите донесе до тоа Кокшаров да се повлече од селекторската позиција. – Не можам

Кокшаров повеќе не е селектор на Русија

Кокшаров повеќе не е селектор на Русија

Едуард Кокшаров поднесе оставка на селекторското место во руската ракометна репрезентација по неуспехот на Европското првенство. - Не можам да останам на чело на тимот, затоа што не сум ја завршил задачата, иако со сесрдно сакав да ја коригирам ситуацијата. Им посакувам на тимот големи победи во иднина, сигурен сум дека тие сигурно ќе дојдат.Благодарност

Кокшаров си поднесе оставка, веќе не е селектор на Русија

Кокшаров си поднесе оставка, веќе не е селектор на Русија

Спортскиот директор на Вардар, Едуард Кокшаров си поднесе оставка од селекторската позиција на руската ракометна репрезентација. Русија имаше лош настап на Европското првенство, три порази од три натпревари во група со Унгарија, Исланд и Данска. Селекторот Едуард Кокшаров се повлече од селекторската функција по неуспехот. „Не ја остварив примарната

Русија: Кокшаров повеќе не е селектор

Русија: Кокшаров повеќе не е селектор

Едуард Кокшаров поднесе оставка на селекторското место во руската ракометна репрезентација по неуспехот на Европското првенство. - Не можам да останам на чело на тимот, затоа што не сум ја завршил задачата, иако со сесрдно сакав да ја коригирам ситуацијата. Им посакувам на тимот големи победи во иднина, сигурен сум дека тие сигурно ќе дојдат.Благодарност

Кокшаров си поднесе оставка, Русија ќе бара нов селектор

Кокшаров си поднесе оставка, Русија ќе бара нов селектор

Едуард Кокшаров повеќе не е селектор на руската ракометна репрезентација. Спортскиот директор на Вардар ден по елиминацијата од ЕП, поточно поразот од Данска потврди дека поднел оставка. „Не можам да продолжам да ја водам репрезентацијата, не ја исполнив целта.  Му посакувам на тимот многу победи во иднина. Благодарност и до федерацијата за довербата

Кокшаров си поднесе оставка, Русија ќе бара нов селектор

Кокшаров си поднесе оставка, Русија ќе бара нов селектор

Едуард Кокшаров повеќе не е селектор на руската ракометна репрезентација. Спортскиот директор на Вардар ден по елиминацијата од ЕП, поточно поразот од Данска потврди дека поднел оставка. „Не можам да продолжам да ја водам репрезентацијата, не ја исполнив целта.  Му посакувам на тимот многу победи во иднина. Благодарност и до федерацијата за довербата

Спортскиот директор на Вардар повеќе не е селектор на Русија!

Спортскиот директор на Вардар повеќе не е селектор на Русија!

Спортскиот директор на Вардар повеќе не е селектор на Русија! Спортскиот директор на актуелниот европски шампион Вардар, Едуард Кокшаров, си замина од селекторската позиција на руската ракометна репрезентација по дебаклот на Европското првенство. „Зборнајата“ забележа три порази во рамки на групата Е од Унгарија, Исланд и Данска. Челниците на ракометната

Екстренерот на Вардар не е повеќе селектор на Русија

Екстренерот на Вардар не е повеќе селектор на Русија

Спортскиот директор и до пред 20-тина дена и тренер на европскиот шампион Вардар, Едуард Кокшаров, си поднесе оставка од селекторската функција во руската ракометна репрезентација. Причина за оставката е катастрофалниот настап на Русија на Европското првенство, „зборнаја“ претрпе три порази пд Унгарија, Исланд и Данска по што челниците на Федерацијата

Кокшаров си поднесе оставка

Кокшаров си поднесе оставка

Селекторот на руската ракометна репрезентација по ЕП во ракомет поднесе оставка. „Не можам да продолжам да ја водам репрезентацијата, бидејќи не ја исполнив целта, иако работев со цело срце и душа. Му посакувам на тимот многу победи во иднина, верувам дека ќе ги има. Благодарам на федерацијата за довербата и што ми ги обезбеди сите услови за работа“,

Летаат оставки по лошите резултати на ЕП: Се бара одговорност и од Кокшаров

Летаат оставки по лошите резултати на ЕП: Се бара одговорност и од Кокшаров

Летаат оставки по лошите резултати на ЕП: Се бара одговорност и од Кокшаров По лошите резултати постигнати на Европското ракометно првенство оставка поднесе селекторот на Украина, Сергеј Бебешко. Смена на селекторската позиција се очекува и во руската ракометна репрезентација која натпреварувањето го заврши со три порази и 22 место. Претседателот на

Кокшаров повеќе не е селектор на Русија

Кокшаров повеќе не е селектор на Русија

Eдуард Кокшаров повеќе не е селектор на Русија. Русија на Европското првенство забележа три порази во групата Е во која играше со Унгарија, Исланд и Данска. Кокшаров по поразите си поднесе оставка. „Имав голема желба, но не го оставрив она што беше наша цел и затоа не можам да останам. На тимот му посакувам победи во иднина и сигурен сум дека ќе ги

Кокшаров си поднесе оставка од функцијата селектор на Русија!

Кокшаров си поднесе оставка од функцијата селектор на Русија!

Руската репрезентација загуби на сите три меча на Европското првенство и заврши на разочарувачкото 22. место. Првиот човек на руската ракометна федерација, Сергеј Шишкарев, побара одговорност од селекторот и поранешен предводник на Вардар , Едуард Кокшаров. „Очекувам одговорни чекори од страна на селекторот. Ако сака да почека да се состане Извршниот

Кокшаров си замина од Русија: Не ја остваривме целта

Кокшаров си замина од Русија: Не ја остваривме целта

Едуард Кокшаров си замина од селекторската позиција на руската ракометна репрезентација по дебаклот на Европското првенство. „Зборнајата“ забележа три порази во рамки на групата Е од Унгарија, Исланд и Данска. Челниците на ракометната федерација веднаш побараа одговорност од Кокшаров, кој одговори со оставка. „Не можам да останам на кормилото на Русија,