притисни ентер »

Наскоро закажување на првото рочиште на „Рекет“

Наскоро закажување на првото рочиште на „Рекет“

Осомничените во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, Зоран Милевски и Катица Јанева седнуваат на обвинителните клуби. Откако кривичниот суд не ги прифати нивните приговори по обвинението на Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски, од судот информираат дека од Советот за оценка на обвинителнен акт е донесено решение дека нивните приговори се

Катица Јанева и Боки 13 влегуваат во судница

Катица Јанева и Боки 13 влегуваат во судница

Embedded video for Катица Јанева и Боки 13 влегуваат во судница Осомничените во „Рекет“, одат на суд. Кривичен не ги прифати приговорите по обвинението на Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски. Од судот велат дека Советот за оценка на обвиненител акт, донел решение дека приговорите на осомничените се одбиваат како неосновани, а обвинението

Кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“

Кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски. -Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал

Обвиниението прифатено, Јанева чека на термин за старт на судскиот процес

Обвиниението прифатено, Јанева чека на термин за старт на судскиот процес

Следно Јовановски и Јанева не дадоа искази во текот на истрагата и својата одбрана за прв пат ќе ја презентираат на судскиот процес СКОПЈЕ – Кривичниот суд го одобри обвинителниот акт на обвинителката Вилма Рускоска и нејзиниот тим за случајот „Рекет“ со што е отклонета и последната пречка за почеток на процесот каде на обвинителната клупа ќе седнат

Јанева, Боки и Кичеец чекаат термин и судија за судење, прифатено е обвинението на Русковска

Јанева, Боки и Кичеец чекаат термин и судија за судење, прифатено е обвинението на Русковска

Јанева, Боки и Кичеец чекаат термин и судија за судење, прифатено е обвинението на Русковска Кривичниот суд го одобри обвинението за Рекет, сега се чека само термин и судија за да почне процесот против екс специјалната обвинителка Катица Јанева, Боки 13-ка и Зоран Милевски Кичеец. Денеска зад затворени врати судот одлучил позитивно по обвинението на

ПРИФАТЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА РЕКЕТ: На Катица и Боки 13 ќе им се суди

ПРИФАТЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА РЕКЕТ: На Катица и Боки 13 ќе им се суди

Одбиени се приговорите на Катица Јанева и Боки 13 за случајот рекет, советот донесе одлука со која го прифати обвинителниот акт и ќе им се суди на двајцата, како и на Зоран Милески Кичеец. Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција

ПРИФАТЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА РЕКЕТ: На Катица и Боки 13 ќе им се суди

ПРИФАТЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА РЕКЕТ: На Катица и Боки 13 ќе им се суди

Одбиени се приговорите на Катица Јанева и Боки 13 за случајот рекет, советот донесе одлука со која го прифати обвинителниот акт и ќе им се суди на двајцата, како и на Зоран Милески Кичеец. Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција

Кривичен суд: Прифатено обвинението за „Рекет“, отфрлени приговорите на Боки 13, Јанева и Кичеец

Кривичен суд: Прифатено обвинението за „Рекет“, отфрлени приговорите на Боки 13, Јанева и Кичеец

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски. -Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски. -Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал

Ќе им се суди на Боки 13, Катица Јанева и Зоки Кичеец, а тие немаат право на жалба- Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Ќе им се суди на Боки 13, Катица Јанева и Зоки Кичеец, а тие немаат право на жалба- Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Ќе им се суди на Боки 13, Катица Јанева и Зоки Кичеец, а тие немаат право на жалба- Судот го прифати обвинението за „Рекет“ Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски- Боки 13, Катица Јанева и Зоран Милевски- Зоки Кичеец. -Советот

Боки 13, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Боки 13, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот „Рекет“. „Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција КО.бр.84/19, постапувајќи по приговорите

Во целост одобрено обвинението против Боки 13 и Катица Јанева за „Рекет“

Во целост одобрено обвинението против Боки 13 и Катица Јанева за „Рекет“

Во целост е одобрен обвинителниот акт за случајот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски-Боки 13, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и Зоран Милевски-Кичеец. Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд денеска ги отфрли приговорите на осомничените како неосновани и по ова решение согласно одредбите до ЗКП, не се

Јовановски, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Јовановски, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот „Рекет“. – Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција КО.бр.84/19, постапувајќи по приговорите

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски. -Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Скопје, 8 ноември 2019 (МИА) – Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски. -Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на

Судот го одобри обвинението за „Рекет“

Судот го одобри обвинението за „Рекет“

Кривичниот суд во Скопје го прифати обвинението од Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“ со што наскоро може да се очекува да биде одреден датумот за почеток на судското рочиште. На 10 октомври беше поднесено обвинение за случајот, а обвинети во овој случај се Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милески –

Одобрено обвинението: Боки 13, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа

Одобрено обвинението: Боки 13, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот “Рекет”. „Советот за оценка на обвиниителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција КО.бр.84/19, постапувајќи по приговорите

Одобрено обвинението за „Рекет“, наскоро Јанева, Боки 13 и Кичеец ќе седнат на обвинителна клупа

Одобрено обвинението за „Рекет“, наскоро Јанева, Боки 13 и Кичеец ќе седнат на обвинителна клупа

Обвинителниот акт е одобрен во целост од Советот за оценка во Кривичниот суд, по што наскоро ќе биде закажано и судско рочиште. -Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција КО.бр.84/19, постапувајќи по приговорите на обвинителниот

Прифатено обвинението за „Рекет“

Прифатено обвинението за „Рекет“

Прифатено обвинението за „Рекет“ Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција, постапувајќи по приговорите на обвинителниот акт донесе решени со кое  приговорите на осомничените се одбиваат како неосновани, а обвинителниот акт