притисни ентер »

Кина има безбедна и донекаде ефикасна вакцина против коронавирусот

Кина има безбедна и донекаде ефикасна вакцина против коронавирусот

ФУТУРАМА Кина има безбедна и донекаде ефикасна вакцина против коронавирусот 3 минути 0 0 На кинеската војска ѝ се дозволи да користи вакцина против коронавирус развиена од нејзините истражувачи и лабораторијата „Кансино биолоџикс“, откако клиничкото тестирање се покажа безбедно и донекаде ефикасно, соопштија од компанијата. Станува збор за Ad5-nCoV,

Одговор на SpaceX и во Кина: ЕУ ги забрзува плановите за вселенски летови

Одговор на SpaceX и во Кина: ЕУ ги забрзува плановите за вселенски летови

ФУТУРАМА Одговор на SpaceX и во Кина: ЕУ ги забрзува плановите за вселенски летови 3 минути 0 0 Модерната „вселенска трка“ е се поприсутна, а Европската унија е свесна дека мора да го држи чекорот со останатите и тоа има намера и да го направи. ЕУ ги забрзува плановите откако значајно напредуваа компанијата SpaceX и Кина, па има намера да ги лансира

Одговор на SpaceX и во Кина: ЕУ ги забрзува плановите за вселенски летови

Одговор на SpaceX и во Кина: ЕУ ги забрзува плановите за вселенски летови

Модерната „вселенска трка“ е се поприсутна, а Европската унија е свесна дека мора да го држи чекорот со останатите и тоа има намера и да го направи. ЕУ ги забрзува… Текстот Одговор на SpaceX и во Кина: ЕУ ги забрзува плановите за вселенски летови е превземен од USB.mk . The post Одговор на SpaceX и во Кина: ЕУ ги забрзува плановите за вселенски летови

Кина успешно тестира вакцина против Ковид-19

Кина успешно тестира вакцина против Ковид-19

ФУТУРАМА Кина успешно тестира вакцина против Ковид-19 3 минути 0 0 Кинеската компанија „Нешнл биотек груп“ објави денеска дека првите резултати од тестирањето на потенцијална вакцина против коронавирус врз луѓето укажуваат на тоа дека би можела да биде безбедна и ефикасна за употреба. Како што пренесува „Ројтерс“, оваа експериментална вакцина довела