притисни ентер »

Магични ФОТОГРАФИИ на московскиот Кремљ во СНЕГ!

Магични ФОТОГРАФИИ на московскиот Кремљ во СНЕГ!

Москва конечно беше покриена со снег на почетокот на јануари, по скоро еден месец „лажна“ зима (обично започнува да снежи во октомври)! И официјалните фотографи на Музеите на Кремљ го фатија тој чудесен момент. И, да, едноставно е прекрасно! Погледнете и самите - нема потреба од зборови. 1. Благовештенскиот соборен храм Press photo/Moscow Kremlin Museums