притисни ентер »

Трамп: Трудо е дволичен, иако ми изгледаше како добро момче

Трамп: Трудо е дволичен, иако ми изгледаше како добро момче

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска за канадскиот премиер изјави дека е дволичен, иако, вели, му изгледал како „добро момче“. Трамп ова го изјави во Лондон, каде се оддржува самитот на НАТО, а откако новинарите го замолија да ги прокоментира наводите дека Трудо, францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Борис Џонсон, го

ТРАМП ГО НАРЕЧЕ ТРУДО „ДВОЛИЧЕН“, го откажа пресот и го напушти Самитот на НАТО (ВИДЕО)

ТРАМП ГО НАРЕЧЕ ТРУДО „ДВОЛИЧЕН“, го откажа пресот и го напушти Самитот на НАТО (ВИДЕО)

Доналд Трамп реагираше бесно на видеото на кое светските лидери очигледно го исмеваат: тој го нарече Џастин Трудо „дволичен“, потоа ја откажа планираната прес-конференција и ја скрати својата посета на самитот на НАТО. Американскиот претседател беше запрашан дали го видел клипот во кој се чини дека неговите меѓународни колеги го исмеваа т за неговата

ТРАМП ГО НАРЕЧЕ ТРУДО „ДВОЛИЧЕН“, го откажа пресот и го напушти Самитот на НАТО (ВИДЕО)

ТРАМП ГО НАРЕЧЕ ТРУДО „ДВОЛИЧЕН“, го откажа пресот и го напушти Самитот на НАТО (ВИДЕО)

Доналд Трамп реагираше бесно на видеото на кое светските лидери очигледно го исмеваат: тој го нарече Џастин Трудо „дволичен“, потоа ја откажа планираната прес-конференција и ја скрати својата посета на самитот на НАТО. Американскиот претседател беше запрашан дали го видел клипот во кој се чини дека неговите меѓународни колеги го исмеваа т за неговата

Трамп се скара со Трудо на Самитот на НАТО и најави дека порано ќе Си оди од Лондон

Трамп се скара со Трудо на Самитот на НАТО и најави дека порано ќе Си оди од Лондон

Доналд Трамп го размрда единството на НАТО на Лидерскиот самит во Лондон откако канадскиот премиер Џастин Трудо го нарече „дволичен“, а францускиот претседател Емануел Макрон „гаден“, при што одржа ексклузивен собир само на оние членки на алијансата кои најмногу издвојуваат за одбрана. Американскиот претседател реагираше откако се појави снимка на

TPУДО ТPEБА ДА ПЛAЌА 2 ОTCТО, А НЕ ПЛAЌA: Премиepoт на Кaнaда е двoличeн, изјави Тpaмп

TPУДО ТPEБА ДА ПЛAЌА 2 ОTCТО, А НЕ ПЛAЌA: Премиepoт на Кaнaда е двoличeн, изјави Тpaмп

Доналд Трамп реагираше бecно на видеото на кое светските лидepи очигледно го исмеваат: тој го нарече Џастин Трудо „дволичeн“, потоа ја откажа планиpaната пpeс-koнференција и ја скpaти својата пoceта на caмитот на HAТО. Американскиот пpeтседател беше запрашан дали го видел клипот во кој се чини дека неговите меѓунаpoдни колеги го исмеваат за неговата

Трамп: Трудо е дволичен, иако ми изгледаше како добро момче

Трамп: Трудо е дволичен, иако ми изгледаше како добро момче

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска за канадскиот премиер изјави дека е дволичен, иако, вели, му изгледал како „добро момче“. Трамп ова го изјави во Лондон, каде се оддржува самитот на НАТО, а откако новинарите го замолија да ги прокоментира наводите дека Трудо, францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Борис Џонсон, го

(Видео) Трамп се налути поради озборувањето, го нарече Трудо дволичен и го напушти НАТО-самитот

(Видео) Трамп се налути поради озборувањето, го нарече Трудо дволичен и го напушти НАТО-самитот

Американскиот претседател Доналд Трамп нагло ја откажа прес-конференцијата и го напушти самитот на НАТО во Лондон. Непосредно пред тоа,  за премиерот на Канада, Џастин Трудо, рече дека е дволичен. US President @realDonaldTrump calls Canadian Prime Minister @JustinTrudeau "two-faced" at the NATO summit in London. Read more 👉 https://t.co/xN7Oqf4myn

(Видео) Трамп се налути поради озборувањето, го нарече Трудо дволичен и го напушти НАТО-самитот

(Видео) Трамп се налути поради озборувањето, го нарече Трудо дволичен и го напушти НАТО-самитот

Американскиот претседател Доналд Трамп нагло ја откажа прес-конференцијата и го напушти самитот на НАТО во Лондон. Непосредно пред тоа,  за премиерот на Канада, Џастин Трудо, рече дека е дволичен. US President @realDonaldTrump calls Canadian Prime Minister @JustinTrudeau "two-faced" at the NATO summit in London. Read more 👉 https://t.co/xN7Oqf4myn

Трамп: Трудо е дволичен, иако ми изгледаше како добро момче

Трамп: Трудо е дволичен, иако ми изгледаше како добро момче

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска за канадскиот премиер изјави дека е дволичен, иако, вели, му изгледал како „добро момче“. Трамп ова го изјави во Лондон, каде се оддржува самитот на НАТО, а откако новинарите го замолија да ги прокоментира наводите дека Трудо, францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Борис Џонсон, го

(Видео) Трамп се налути поради озборувањето, го нарече Трудо дволичен и го напушти НАТО-самитот

(Видео) Трамп се налути поради озборувањето, го нарече Трудо дволичен и го напушти НАТО-самитот

Американскиот претседател Доналд Трамп нагло ја откажа прес-конференцијата и го напушти самитот на НАТО во Лондон. Непосредно пред тоа,  за премиерот на Канада, Џастин Трудо, рече дека е дволичен. Како што е познато, на интернет се појави видео на кое се слушаат светските лидери, меѓу кои и премиерите на Велика Британија и Канада, Борис Џонсон и Џастин

Трамп: Трудо е дволичен, мислев дека е добро момче

Трамп: Трудо е дволичен, мислев дека е добро момче

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска за канадскиот премиер Џастин Трудо изјави дека е дволичен, иако, вели, му изгледал како „добро момче“. Трамп ова го изјави во Лондон, каде се оддржува самитот на НАТО, а откако новинарите го замолија да ги прокоментира наводите дека Трудо, францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Борис

Трамп си замина од НАТО самитот по објавените снимки од озборувањето (ВИДЕО)

Трамп си замина од НАТО самитот по објавените снимки од озборувањето (ВИДЕО)

Според „Индипендент“, Трамп прво ја откажал закажаната прес-конференција и потоа решил да го скрати престојот во Лондон. Претседателот на САД реагираше налутено на клипот, снимен од камера CBC, додека беше озборуван од канадскиот премиер Жастин Трудо, британскиот премиер Борис Џонсон, холандскиот премиер Марк Руте и францускиот претседател Емануел

Трамп си замина од НАТО самитот по објавените снимки од озборувањето

Трамп си замина од НАТО самитот по објавените снимки од озборувањето

Според „Индипендент“, Трамп прво ја откажал закажаната прес-конференција и потоа решил да го скрати престојот во Лондон. Претседателот на САД реагираше налутено на клипот, снимен од камера CBC, додека беше озборуван од канадскиот премиер Жастин Трудо, британскиот премиер Борис Џонсон, холандскиот премиер Марк Руте и францускиот претседател Емануел

ТРАМП: Трудо ми изгледаше како фино момче, но искрено да ви кажам тој е дволичен

ТРАМП: Трудо ми изгледаше како фино момче, но искрено да ви кажам тој е дволичен

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска за канадскиот премиер изјави дека е дволичен, иако, вели, му изгледал како „добро момче“. Трамп ова го изјави во Лондон, каде се оддржува самитот на НАТО, а откако новинарите го замолија да ги прокоментира наводите дека Трудо, францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Борис Џонсон,

Трамп го нарече Трудо „дволичен“, го откажа пресот и го напушти НАТО-самитот (ВИДЕО)

Трамп го нарече Трудо „дволичен“, го откажа пресот и го напушти НАТО-самитот (ВИДЕО)

Доналд Трамп реагираше бесно на видеото на кое светските лидери очигледно го исмеваат: тој го нарече Џастин Трудо „дволичен“, потоа ја откажа планираната прес-конференција и ја скрати својата посета на самитот на НАТО. Американскиот претседател беше запрашан дали го видел клипот во кој се чини дека неговите меѓународни колеги го исмеваат за неговата

ТРАМП ЖЕСТОКО ВОЗВРАТИ НА ПОТСМЕВАЊЕТО: Трудо изгледаше фин, но е дволичен (ВИДЕО)

ТРАМП ЖЕСТОКО ВОЗВРАТИ НА ПОТСМЕВАЊЕТО: Трудо изгледаше фин, но е дволичен (ВИДЕО)

Трамп не бирајќи ги зборовите, го нарече Трудо дволичен, а потоа го откажал остатокот од прес-конференцијата на завршниот ден од НАТО Самитот. Американскиот претседател Доналд Трамп жестоко реагираше на снимката која утринава ја обиколи планетата, а на која се слуша како Емануел Макрон, канадскиот премиер Џастин Трудо, неговиот колега од Холандија,

(Видео) ПРВИОТ САМИТ НА КОЈ ПРИСУСТВУВАШЕ ЗАЕВ ГО „PACПАДНА“ НАТО: Трамп им се нaлyти на Трудо, Макрон и Џонсон си заминува од Лондон

(Видео) ПРВИОТ САМИТ НА КОЈ ПРИСУСТВУВАШЕ ЗАЕВ ГО „PACПАДНА“ НАТО: Трамп им се нaлyти на Трудо, Макрон и Џонсон си заминува од Лондон

Американскиот претседател Трамп го видел видеото во кое неговите меѓународни колеги го исмеваат за настапот на прес-конференција со Емануел Макрон. Во клипот канадскиот премиер Трудо вели за Трамп: „И гледаш како вилиците на неговиот тим паѓаат на под“. По ова следуваше одговор од Трамп. „Е па, тој е дволичен“, рече Трамп за канадскиот премиер а причина

На самитот на НАТО во Лондон: Трамп се изнервира и го нарече канадскиот премиер дволичен!

На самитот на НАТО во Лондон: Трамп се изнервира и го нарече канадскиот премиер дволичен!

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој пристуствува на самитот на НАТО во Лондон, бесно реагираше на снимка во која неколку светски државници, меѓу кои Емануел Макрон, Борис Џонсон и Џастин Трудо се шегуваат на негова сметка. Канадскиот премиер Трудо го нарече дволичен, а потоа ја откажа и прес-конференцијата на која требаше да зборува. Трамп,

Трамп: Трудо е дволичен, иако ми изгледаше како добро момче

Трамп: Трудо е дволичен, иако ми изгледаше како добро момче

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска за канадскиот премиер изјави дека е дволичен, иако, вели, му изгледал како „добро момче“. Трамп ова го изјави во Лондон, каде се оддржува самитот на НАТО, а откако новинарите го замолија да ги прокоментира наводите дека Трудо, францускиот претседател Емануел Макрон и британскиот премиер Борис Џонсон, го

(Видео) Трамп се налути поради озборувањето, го нарече Трудо дволичен и го напушти НАТО-самитот

(Видео) Трамп се налути поради озборувањето, го нарече Трудо дволичен и го напушти НАТО-самитот

Американскиот претседател Доналд Трамп нагло ја откажа прес-конференцијата и го напушти самитот на НАТО во Лондон. Непосредно пред тоа,  за премиерот на Канада, Џастин Трудо, рече дека е дволичен. US President @realDonaldTrump calls Canadian Prime Minister @JustinTrudeau "two-faced" at the NATO summit in London. Read more 👉 https://t.co/xN7Oqf4myn