притисни ентер »

Велешанец со возила излета од автопатот Велес - Скопје, сопатничката повредена

Велешанец со возила излета од автопатот Велес - Скопје, сопатничката повредена

Вчера околу 18.15 часот на автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, Д.У.(40) од Велес, управувајќи патничко возило „Фолксваген пасат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде и била укажана

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес

Автомобил излета на патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Автомобил излета на патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Фото: Дарко Андоновски На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила

Автомобил излета од автопат, тешко повредена жена

Автомобил излета од автопат, тешко повредена жена

Тешко е повредена жена откако возило излетало од коловозот на автопатот Велес – Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. „Вчера околу 18.15 часот на автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, Д.У.(40) од Велес, управувајќи патничко возило „фолксваген пасат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот

„Пасат“ излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

„Пасат“ излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес

Тешко повредена жена откако возило излетало од коловозот на автопатот Велес – Скопје

Тешко повредена жена откако возило излетало од коловозот на автопатот Велес – Скопје

Тешко повредена жена откако возило излетало од коловозот на автопатот Велес – Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера околу 18.15 часот на автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, Д.У.(40) од Велес, управувајќи патничко возило „фолксваген пасат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот

Деветгодишно дете е тешко повредено по удар од возило во Велес

Деветгодишно дете е тешко повредено по удар од возило во Велес

На 12.06.2019 во 19 часот на улица „Белградска“ во Велес, патничко возило „Шевролет Спарк“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Ј.Д.(54) од Велес, удрило во деветгодишно дете од Велес. Притоа, детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во болницата во Велес каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила

Тешко повредено седумгодишно дете

Тешко повредено седумгодишно дете

На 12.06.2019 година во 09.35 часот на улица „Лески“ во Штип, патничко возило „Фолксваген Голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(68) од Штип, удрило во велосипед што го управувало седумгодишно дете од Штип.  Притоа, детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Клиничката болница Штип каде му била укажана лекарска

Дете (9) прегазено на улица во Велес

Дете (9) прегазено на улица во Велес

Синоќа во 19 часот на улица „Белградска“ во Велес, патничко возило „Шевролет Спарк“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Ј.Д.(54) од Велес, удрило во деветгодишно дете од Велес. Притоа, детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во болницата во Велес каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила

Прегазено 7-годишно дете во Штип додека возело велосипед

Прегазено 7-годишно дете во Штип додека возело велосипед

Вчера во 09.35 часот на улица „Лески“ во Штип, патничко возило „Фолксваген Голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(68) од Штип, удрило во велосипед што го управувало седумгодишно дете од Штип. Притоа, детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Клиничката болница Штип каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото

Дете тешко повредено по удар од автомобил

Дете тешко повредено по удар од автомобил

Седумгодишно дете со тешки повреди вчера било хоспитализирано во штипската болница откако во него удрил автомобил. На улица „Лески“ во Штип, патничко возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(68) од Штип, удрило во велосипед што го управувало седумгодишно дете од Штип. Детето се здобило со тешки телесни повреди и било

Дете тешко повредено по удар од автомобил

Дете тешко повредено по удар од автомобил

Седумгодишно дете со тешки повреди вчера било хоспитализирано во штипската болница откако во него удрил автомобил. На улица „Лески“ во Штип, патничко возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(68) од Штип, удрило во велосипед што го управувало седумгодишно дете од Штип.  Детето се здобило со тешки телесни повреди и било

„Шевролет Спарк“ удри во деветгодишно дете- со тешки повреди итно пренесено во болница

„Шевролет Спарк“ удри во деветгодишно дете- со тешки повреди итно пренесено во болница

„Шевролет Спарк“ удри во деветгодишно дете- со тешки повреди итно пренесено во болница На 12.06.2019 во 19 часот на улица „Белградска“ во Велес, патничко возило „Шевролет Спарк“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Ј.Д.(54) од Велес, удрило во деветгодишно дете од Велес. Притоа, детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во

Уште една тешка несреќа во Македонија: Прегазено седумгодишно детенце

Уште една тешка несреќа во Македонија: Прегазено седумгодишно детенце

Вчера во 09 часот и 35 минути на улица „Лески“ во Штип, патничко возило „Фолксваген Голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(68) од Штип, удрило во велосипед што го управувало седумгодишно дете од Штип. Притоа, детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Клиничката болница Штип каде му била укажана лекарска помош.

Го удрил со автомобил- Деветгодишно дете со тешки повреди префрлено во болница

Го удрил со автомобил- Деветгодишно дете со тешки повреди префрлено во болница

Синоќа во 19 часот на улица „Белградска“ во Велес, патничко возило „Шевролет Спарк“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Ј.Д.(54) од Велес, удрило во деветгодишно дете од Велес. Притоа, детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во болницата во Велес каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила

Прегазено 7- годишно дете во Штип

Прегазено 7- годишно дете во Штип

Вчера во 09 часот и 35 минути на улица „Лески“ во Штип, патничко возило „Фолксваген Голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(68) од Штип, удрило во велосипед што го управувало седумгодишно дете од Штип. Притоа, детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Клиничката болница Штип каде му била укажана лекарска помош.

Две деца настрадаа во сообраќајни незгоди

Две деца настрадаа во сообраќајни незгоди

Фото: Б. Грданоски Во две одделни сообраќајни незгоди во Велес и во Штип, со автомобили се удрени две деца, од кои едното на велосипед, при што тие се повредени и однесе во болница. Во средата, во 19 часот на улица „Белградска“ во Велес, патничко возило „Шевролет Спарк“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Ј.Д.(54) од Велес, удрило во деветгодишно

Деветгодишно дете наcтрада во сообраќајка во Велес!

Деветгодишно дете наcтрада во сообраќајка во Велес!

Деветгодишно дете од Велес се здоби со тешки телесни повpeди откако било yдрено од автомобил „Шевролет Спарк“. Несpеќата се случила вчера, на 12.06.2019 година, на улицата „Белградска“. Детето веднаш било пренесено во болницата во Велес каде му била укажана лекарcка пoмош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Велес.