притисни ентер »

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

За да ја оствари својата желба за трансфер во Барселона, Антоан Гризман се согласил на полоши финансиски услови во договорот на „Камп Ноу“, информира „Екип“. Напаѓачот ќе потпише за плата од нешто повеќе од 17 милиони евра, што е околу 4 милиони евра помалку од неговиот моментален надоместок годишно како играч на „рохиланкос“. Договорот сепак ќе биде

Откриени деталите од договорот помеѓу Барса и Гризман, Французинот се откажува од богатство

Откриени деталите од договорот помеѓу Барса и Гризман, Французинот се откажува од богатство

Антоан Гризман замнува од Атлетико и многумина веруваат дека негова следна дестинација ќе биде Камп Ноу, се шпекулира дека напаѓачот и Барса си имаат подадено рака за пет годишен договор и плата од 17 милиони евра по сезона. Синоќа вест на денот беше одлуката на Антоан Гризман да го напушти Атлетико. Французинот по пет години поминати во Мадрид реши

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

За да ја оствари својата желба за трансфер во Барселона, Антоан Гризман се согласил на полоши финансиски услови во договорот на „Камп Ноу“, информира „Екип“. Напаѓачот ќе потпише за плата од нешто повеќе од 17 милиони евра, што е околу 4 милиони евра помалку од неговиот моментален надоместок годишно како играч на „рохиланкос“. Договорот сепак ќе биде

Боли глава од платата на Гризман во Барса

Боли глава од платата на Гризман во Барса

Шпанските медиуми ги открија деталија од договорот помеѓу Барселона и Антоан Гризман кој треба да потпише петгодишен договор. Антоан Гризман од 1 јули ќе биде нов член на Барселона , објавуваат шпанските медиуми. Барселона по шокантната елиминација од Ливерпул во полуфиналето од Лигата на шампионите, одлучи да направи ремонт на екипата , 10 фудбалери

Откриено каква плата ќе добива Гризман во Барселона, Французинот се откажува од 20 милиони евра

Откриено каква плата ќе добива Гризман во Барселона, Французинот се откажува од 20 милиони евра

Антоан Гризман синоќа соопшти дека заминува од Атлетико Мадрид, напаѓачот не кажа каде ќе игра во иднина но многумина веруваат дека тоа е Барселона и дека двете страни веќе се имаат договорено. Синоќа вест на денот беше одлуката на Антоан Гризман да го напушти Атлетико. Французинот по пет години поминати во Мадрид реши дека е време за нов предизвик

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

За да ја оствари својата желба за трансфер во Барселона, Антоан Гризман се согласил на полоши финансиски услови во договорот на „Камп Ноу“, информира „Екип“. Напаѓачот ќе потпише за плата од нешто повеќе од 17 милиони евра, што е околу 4 милиони евра помалку од неговиот моментален надоместок годишно како играч на „рохиланкос“. Договорот сепак ќе биде

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

Познато под кои услови Барса ќе го привлече Гризман

За да ја оствари својата желба за трансфер во Барселона, Антоан Гризман се согласил на полоши финансиски услови во договорот на „Камп Ноу”, информира „Екип”. Напаѓачот ќе потпише за плата од нешто повеќе од 17 милиони евра, што е околу 4 милиони евра помалку од неговиот моментален надоместок годишно како играч на „рохиланкос”. Договорот сепак ќе биде

Официјално: Гризман го напушта Атлетико

Официјално: Гризман го напушта Атлетико

Француската ѕвезда на Ателтико Мадрид, Антоан Гризман го напушта клубот. Само една година откако потпиша нов договор со „јорганџиите“ и отсече дека тоа е неговиот „дом“, неговиот „тим“ и неговите „фанови“, голгетерот на тимот го смени расположението за 180 степени и потврди дека сака да го напушти „Ванда Метрополитано“. Пред Светското првенство минатата

ГРИЗМАН ДЕФИНИТИВНО ГО НАПУШТА АТЛЕТИКО МАДРИД: Французионот објави проштално видео до навивачите на Атлетико

ГРИЗМАН ДЕФИНИТИВНО ГО НАПУШТА АТЛЕТИКО МАДРИД: Французионот објави проштално видео до навивачите на Атлетико

Гризман потврди дека ќе го напушти Атлетико Мадрид на крајот од сезоната, додека Барселона сега се очекува да биде негова следна дестинација. Францускиот интернационалец синоќа во социјалните медиуми ја објасни својата одлука, велејќи: “По разговорот со [тренерот Диего Симеоне], [извршниот директор на Мигел] Ангел Гил Марин и со луѓе во хиерархијата

На Сосиедад му паѓаат 24 милиони евра од небо

На Сосиедад му паѓаат 24 милиони евра од небо

Антоан Гризман, светскиот шампион со Франција летово ќе замине во нов клуб. Ваква вест во последните 2 години сигурно сте прочитале 15-20 пати. Ама овојпат дефинитвно оди и на својот поранешен клуб му носи богатство. Во случај да се оствари сè поизвесниот трансфер на Антоан Гризман во Барселона, а за што има сè повеќе гаранции, баскискиот клуб кој

Гризман потврди дека заминува од Атлетико Мадрид

Гризман потврди дека заминува од Атлетико Мадрид

Откако оваа сезона не успеа да освои ниту еден трофеј, Антоан Гризман потврди дека летово ќе го напушти клубот од Мадрид. Како фаворит за неговиот потпис се смета Барселона, која беше заинтересирана за Французинот и минатото лето, но уште неколку клубови се надеваат дека имаат шанса за трансфер на светскиот шампион. Преку официјалниот Twitter профил

Реал Сосиедад трие раце од трансферот на Гризман

Реал Сосиедад трие раце од трансферот на Гризман

Гриезман синоќа објави дека на крајот од сезоната си заминува од Атлетико. Французинот си заминува по пет години, а неговиот нов клуб по се изгледа ќе биде Барселона. Каталонците ќе ја активираат откупната клаузула која изнесува 120 милиони евра. Освен Атлетико и Реал Сосиедад ќе добие финансиска оштета. Гриезман во редовите на клубот од Баскија пристигна

Сега сѐ е јасно: Гризман по крајот на сезоната го напушта Атлетико Мадрид

Сега сѐ е јасно: Гризман по крајот на сезоната го напушта Атлетико Мадрид

Шпанските медиуми во изминатиот период се повеќе шпекулираа дека Гризман ќе го напушти Атлетико Мадрид, а сега пристигна и потврда од самиот Французин. Од Атлетико Мадрид на социјалните мрежи објавија видео на кое Гризман им се заблагодарува на навивачите, со што и дефинитивно сега е јасно дека францускиот крилен напаѓач по крајот на сезоната ќе ги

Со видеото со кое му кажа збогум на Атлетико Гризман посебно израдува еден клуб

Со видеото со кое му кажа збогум на Атлетико Гризман посебно израдува еден клуб

Aнтоан Гризман после пет години ќе го напушти Атлетико Мадрид. Светскиот шампион од Русија со репрезентацијата на Франција својата одлука ја соопшти вчера. Иако минатото лето потпиша договор до 2023 година вреден 23 милиони евра по сезона одличниот офанзивец одлучи да го напушти Атлетико. „Беа ова пет неверојатни години и ви благодарам на се. Ве носам

Гризман заминува од Атлетико, три клуба веќе го гледаат во своите редови

Гризман заминува од Атлетико, три клуба веќе го гледаат во своите редови

Антоан Гризман по пет години го напушта Атлетико Мадрид и се сели во нов клуб, засега нема детали каде, но има најави кој го сака во своите редови. Гризман вчера обајви дека заминува од Атлетико , три клуба сакат да го видат во своите редови но најблиску до целтта е Барселона. Каталонскиот клуб има повлна ситуација, откупната клаузула на Кризман изнесуваше

Гризман со видео порака се збогуваше од Атлетико: Која ќе биде негова следна дестинација? (ВИДЕО)

Гризман со видео порака се збогуваше од Атлетико: Која ќе биде негова следна дестинација? (ВИДЕО)

Францускиот напаѓач Антоан Гризман и дефинитивно го напушта Атлетико Мадрид на крајот на оваа сезона. Вчера вечер шпанските медиуми објавија информација дека Гризман им соопштил на луѓето во Атлетико дека заминува, многумина можеби не поверуваа во таа нинформација, но набрзо потоа пристигна и потврда. Дега Французинот заминува стана јасно во видеото

Голема чистка во Атлетико Мадрид: Кој се ќе си замине од клубот?

Голема чистка во Атлетико Мадрид: Кој се ќе си замине од клубот?

Лукас Хернандез веќе е продаден на Баерн Минхен, а Диего Годин како слободен играч ќе премине во Интер. Атлетико Мадрид ќе има значително променет лик во наредната сезона, речиси половина тим летово ќе го напушти клубот. Најголемата ѕвезда, Антоан Гризман и официјално изјави дека си заминува од Атлетико Мадрид по крајот на сезоната, негов нов клуб

Не е само Гризман, половина тим на Атлетико Мадрид ќе си замине од клубот!

Не е само Гризман, половина тим на Атлетико Мадрид ќе си замине од клубот!

Брзо по веста дека Антоан Гризман ќе го напушти Атлетико Мадрид, доаѓа и информацијата дека Родригез ќе го промени клубот, а веќе е најавено заминува уште на неколку фудбалери. Атлетико Мадрид ќе има значително променет лик во наредната сезона, речиси половина тим летово ќе го напушти клубот. Најголемата ѕвезда, Антоан Гризман и официјално изјави дека

Гризман потврди дека заминува од Атлетико! (видео)

Гризман потврди дека заминува од Атлетико! (видео)

Иако минатата сезона потпиша продолжување на договорот, Антоан Гризман потврди дека заминува од Атлетико Мадрид преку видео поставено на официјалниот Твитер акаунт на шпанскиот клуб. Французинот потпиша продолжување на договорот на пет години минатото лето, но сега потврди дека саботниот меч против Леванте ќе биде последен во дресот на „јорганџиите“