притисни ентер »

Мајк Мелоун ќе му помага на Кокошков во српската репрезентација

Мајк Мелоун ќе му помага на Кокошков во српската репрезентација

Тренерот на Денвер, Мајк Мелоун ќе биде првиот странец кој ќе работи во српската кошаркарска репрезентација. Тој ќе му биде помошник на српскиот селекторот Игор Кокошков на Олимпискиот квалификациски турнир. Најдобриот кошаркар на Денвер, Никол Јокиќ потврди дека ќе настапи на турнирот во Белград. Противници на Србија за место во Токио ќе му бидам Доминиканска

Мајк Мелоун ќе биде советник на Србија за квалификациите за Олимписките игри

Мајк Мелоун ќе биде советник на Србија за квалификациите за Олимписките игри

Тренерот на Денвер Нагетс, Мајк Мелоун, ќе се приклучи на репрезентацијата на Србија како советник за претстојниот олимписки квалификациски турнир во јуни, откри српската кошаркарска федерација. Мелоун „потврди дека ќе се приклучи на националната кошаркарска репрезентација на Србија за олимпискиот квалификациски турнир во Белград“, сподели локалната

Мелоун и Јокиќ ќе соработуваат и во селекцијата на Србија

Мелоун и Јокиќ ќе соработуваат и во селекцијата на Србија

Србија синоќа ја стресе веста за тренерот на Денвер Нагетс Мајкл Мелоун, кој ќе биде дел од стручниот штаб на Кокошков за предолимпискиот турнир кој се одржува во Белград. Оваа вест ги израдува сите фанови на кошарката во Србија и поради Никола Јокиќ кој сега и повеќе од јасно е дека ќе биде дел од овој турнир. Мелоун е тренерот кој успеа од Јокиќ

БОМБА ОД БЕЛГРАД: Тренерот на Денвер Нагетс во стручниот штаб на Србија

БОМБА ОД БЕЛГРАД: Тренерот на Денвер Нагетс во стручниот штаб на Србија

Вест на денот, на неделата па и на месецот во Србија е таа што Мајкл Мелоун, првиот тренер на Денвер Нагетс, тренер на Никола Јокиќ, ќе биде во стручниот штаб на кошаркарската селекција на нашиот северен сосед. Мелоун, кој важи за еден од најдобрите стратези во светот, ќе му биде помошник или асистент на Игор Кокошков на предолимпискиот турнир во Белград

БОМБА ОД БЕЛГРАД: Тренерот на Денвер Нагетс во стручниот штаб на Србија

БОМБА ОД БЕЛГРАД: Тренерот на Денвер Нагетс во стручниот штаб на Србија

Вест на денот, на неделата па и на месецот во Србија е таа што Мајкл Мелоун, првиот тренер на Денвер Нагетс, тренер на Никола Јокиќ, ќе биде во стручниот штаб на кошаркарската селекција на нашиот северен сосед. Мелоун, кој важи за еден од најдобрите стратези во светот, ќе му биде помошник или асистент на Игор Кокошков на предолимпискиот турнир во Белград

Мајк Мелоун ќе биде помошник на селекторот на Србија

Мајк Мелоун ќе биде помошник на селекторот на Србија

Мајк Мелоун, тренерот на Денвер нагетс, ќе биде дел од српската репрезентација на олимпискиот квалификациски турнир во Белград како помошник на селекторот Игор Кокошков, потврдија од српскиот сојуз. Мелоун веднаш по крајот на квалификациите ќе се приклучи на Кокошков. Се верува дека тој ќе биде задолжен да го искористи потенцијалот на неговиот играч

НБА тренер во стручниот штаб на репрезентацијата на Србија

НБА тренер во стручниот штаб на репрезентацијата на Србија

Главниот тренер на Денвер, Мајк Мелоун, ќе му биде помошник на селекторот Кокошков на олимпискиот квалификациски турнир. Кошаркарската репрезентација на Србија доби огромно засилување за олимпискиот квалификациски турнир кој ќе се одржи во Белград, првиот тренер на Денвер нагетс, Мајк Мелоун. Тој ќе му биде помошник на селекторот Игор Кокошков. Glavni

БОМБА ОД БЕЛГРАД: Тренерот на Денвер Нагетс во стручниот штаб на Србија

БОМБА ОД БЕЛГРАД: Тренерот на Денвер Нагетс во стручниот штаб на Србија

Вест на денот, на неделата па и на месецот во Србија е таа што Мајкл Мелоун, првиот тренер на Денвер Нагетс, тренер на Никола Јокиќ, ќе биде во стручниот штаб на кошаркарската селекција на нашиот северен сосед. Мелоун, кој важи за еден од најдобрите стратези во светот, ќе му биде помошник или асистент на Игор Кокошков на предолимпискиот турнир во Белград