Евролига Топ 10: Супер атракција на МекКисик, Боломбој со моќно забивање ги запали соиграчите (ВИДЕО)

Во кошаркарската Евролига се одигра 26. коло кое имаше навистина посебни моменти, атракции и акции за почит, а оние најдобрите беа избрани и сместени на најновата Топ 10 листа. Се работи за десет мајстории, па уживајте во истите во наредните 4 минути.