притисни ентер »

(ФОТО) ДРАМА НА ШПАНСКИОТ ТЕНИСЕР! Надал сериозно го мачи МИСТЕРИОЗНА БОЛЕСТ: Се’ потешко се движи и трпи СТРАШНИ БОЛКИ!

(ФОТО) ДРАМА НА ШПАНСКИОТ ТЕНИСЕР! Надал сериозно го мачи МИСТЕРИОЗНА БОЛЕСТ: Се’ потешко се движи и трпи СТРАШНИ БОЛКИ!

Легендарниот шпански тенисер Рафаел Надал со години страда од исклучително ретката Милер-Вајсова болест која ги напаѓа коските на стапалата и предизвикува силна болка при движење. Уште во 2005 година, Надал дознал дека страда од Милер-Вајсова болест. Лекарите го утврдиле тоа кога претрпел незгодна повреда на стапалото пред повеќе од 15. години. „Оваа

Мистериозна болест го нападна Рафаел Надал?

Мистериозна болест го нападна Рафаел Надал?

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал во 2021 година не успева да се прикаже во вистинско светло на терен, а во Австралија го мачеше повредата на грбот. Но, шпанските медиуми ја пренесуваат изјавата на тамошните лекари кои сметаат дека Надал има проблем под стручен назив Милер-Вајсова болест. Таа ги напаѓа коските на стапалото, а со време се шири и по други