притисни ентер »

Страшен тенис во Рим доцна по полноќ: Ѓоковиќ беше пред пораз, па се избори за епски пресврт против Дел Потро

Страшен тенис во Рим доцна по полноќ: Ѓоковиќ беше пред пораз, па се избори за епски пресврт против Дел Потро

Последното четвртфинале во Рим доцнеше еден час поради мечот во женска конкуренција, но оние фанови кои останаа доцна по полноќ на централниот терен на Форо Италико, воопшто не зажалија бидејќи беа сведоци на страшен тенис. Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро понудија тенис за сите пари, но и фасцинантен трилер од кој на крајот со високо подигната

Ѓоковиќ спаси две меч топки и слави во полноќниот дуел со Дел Потро

Ѓоковиќ спаси две меч топки и слави во полноќниот дуел со Дел Потро

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ е последниот полуфиналист на Мастерсот во Рим, откако во епски дуел кој траеше до еден час по полноќ на терените на „Форо Италико“ го совлада Хуан Мартин Дел Потро со 2-1 во сетови (4-6, 7-6/6, 6-4). Србинот спаси две меч топки на Аргентинецот во вториот сет, се издигна и го доби вториот и третиот сет за полуфинале

Федерер се повлече од четвртфиналето во Рим

Федерер се повлече од четвртфиналето во Рим

Носителот на 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер, се откажа од учество во четвртфиналето на тенискиот турнир во Рим. Маестро требаше да излезе на теренот против Стефанос Циципас, но повредата во десната нога го спречи. Така, Гркот се рангира без игра во полуфиналето и ќе го очекува победникот од дуелот меѓу Рафаел Надал и Фернандо Вердаско. – Јас сум

Надал ќе добие шанса за одмазда против Циципас

Надал ќе добие шанса за одмазда против Циципас

Рафаел Надал обезбеди нова полуфинална престрелка со Стефанос Циципас, откако го декласираше својот шпански сонародник Фернандо Вердаско на Мастерсот во Рим. Осумкратниот италијански шампион Надал го победи Вердаско со 6:4/6:4 откако вчера во два одиграни меча дозволи само два гема на противниците, покажувајќи дека полека се враќа во форма пред Ролан

Федерер се повлече од четвртфиналето во Рим

Федерер се повлече од четвртфиналето во Рим

Носителот на 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер, се откажа од учество во четвртфиналето на тенискиот турнир во Рим. Маестро требаше да излезе на теренот против Стефанос Циципас, но повредата во десната нога го спречи. Така, Гркот се рангира без игра во полуфиналето и ќе го очекува победникот од дуелот меѓу Рафаел Надал и Фернандо Вердаско. – Јас сум

Надал ќе добие шанса за одмазда против Циципас

Надал ќе добие шанса за одмазда против Циципас

Рафаел Надал обезбеди нова полуфинална престрелка со Стефанос Циципас, откако го декласираше својот шпански сонародник Фернандо Вердаско на Мастерсот во Рим. Осумкратниот италијански шампион Надал го победи Вердаско со 6:4/6:4 откако вчера во два одиграни меча дозволи само два гема на противниците, покажувајќи дека полека се враќа во форма пред Ролан

Надал го прегази Вердаско и обезбеди полуфинале во Рим

Надал го прегази Вердаско и обезбеди полуфинале во Рим

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Рим, откако го победи сонародникот Фернандо Вердаско со 2-0, односно 6-4 и 6-0. Надал во четвртокот одигра два меча, па загуби само два гема, а денеска беше малку полош, па загуби четири, но и покрај тоа продолжи со доминацијата на патот кон трофејот во Рим. Во полуфинале ќе

Рим: Федерер се откажа од четвртфиналето

Рим: Федерер се откажа од четвртфиналето

Носителот на 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер, се откажа од учество во четвртфиналето на тенискиот турнир во Рим. Маестро требаше да излезе на теренот против Стефанос Циципас, но повредата во десната нога го спречи. Така, Гркот се рангира без игра во полуфиналето и ќе го очекува победникот од дуелот меѓу Рафаел Надал и Фернандо Вердаско. – Јас

Федерер се повлече од четвртфиналето во Рим

Федерер се повлече од четвртфиналето во Рим

Носителот на 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер, се откажа од учество во четвртфиналето на тенискиот турнир во Рим. Маестро требаше да излезе на теренот против Стефанос Циципас, но повредата во десната нога го спречи. Така, Гркот се рангира без игра во полуфиналето и ќе го очекува победникот од дуелот меѓу Рафаел Надал и Фернандо Вердаско. – Јас сум

Федерер со повлече од турнрот во Рим

Федерер со повлече од турнрот во Рим

Роџер Федерер се повлече од турнирот во Рим. Швајцарецот без борба му го предаде четврт-финалниот меч на Стефанос Циципас. Организаторите соопштија дека Федерер имал проблеми со десната нога. Федерер, вчера одигра два меча, најпрвин лесно го победи Португалецот Жоао Соуза (6:4/6:3), а потоа во драматичен меч, во кој спаси две меч-топки, го совлада

Федерер се повлече од четвртфиналето во Рим

Федерер се повлече од четвртфиналето во Рим

Рим, 17 мај 2019 (МИА) – Носителот на 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер, се откажа од учество во четвртфиналето на тенискиот турнир во Рим. Маестро требаше да излезе на теренот против Стефанос Циципас, но повредата во десната нога го спречи. Така, Гркот се рангира без игра во полуфиналето и ќе го очекува победникот од дуелот меѓу Рафаел Надал и Фернандо

Федерер со повлече од турнирот во Рим

Федерер со повлече од турнирот во Рим

Роџер Федерер се повлече од турнирот во Рим. Швајцарецот без борба му го предаде четврт-финалниот меч на Стефанос Циципас. Организаторите соопштија дека Федерер имал проблеми со десната нога. Федерер, вчера одигра два меча, најпрвин лесно го победи Португалецот Жоао Соуза (6:4/6:3), а потоа во драматичен меч, во кој спаси две меч-топки, го совлада

Федерер се повлече од четвртфиналето во Рим

Федерер се повлече од четвртфиналето во Рим

Носителот на 20 Гренд слем титули, Роџер Федерер, се откажа од учество во четвртфиналето на тенискиот турнир во Рим. Маестро требаше да излезе на теренот против Стефанос Циципас, но повредата во десната нога го спречи. Така, Гркот се рангира без игра во полуфиналето и ќе го очекува победникот од дуелот меѓу Рафаел Надал и Фернандо Вердаско. – Јас сум

Федерер со повлече од турнрот во Рим

Федерер со повлече од турнрот во Рим

Роџер Федерер се повлече од турнирот во Рим. Швајцарецот без борба му го предаде четврт-финалниот меч на Стефанос Циципас. Организаторите соопштија дека Федерер имал проблеми со десната нога. Федерер, вчера одигра два меча, најпрвин лесно го победи Португалецот Жоао Соуза (6:4/6:3), а потоа во драматичен меч, во кој спаси две меч-топки, го совлада

Федерер му го предаде четврт-финалниот меч на Циципас

Федерер му го предаде четврт-финалниот меч на Циципас

Роџер Федерер се повлече од турнирот во Рим. Швајцарецот без борба му го предаде четврт-финалниот меч на Стефанос Циципас. Организаторите соопштија дека Федерер имал проблеми со десната нога. Федерер, вчера одигра два меча, најпрвин лесно го победи Португалецот Жоао Соуза (6:4/6:3), а потоа во драматичен меч, во кој спаси две меч-топки, го совлада

Федерер се повлече од турнирот во Рим!

Федерер се повлече од турнирот во Рим!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се повлече од турнирот во Рим. Федерер како и останатите тенисери вчера одигра два меча. Прво во шеснаесетфиналето го победи Португалецот Соуса без поголеми проблеми, за неколку часа подоцна во осминафиналето со пресврт да го исфрли Борна Чориќ. Тоа очигледно влијаело на неговата физичка состојба и Роџер одлучил да