притисни ентер »

(Видео) Лука Дончиќ доби шамap од тренерот сред утакмица: Погледнете ја неговата реакција

(Видео) Лука Дончиќ доби шамap од тренерот сред утакмица: Погледнете ја неговата реакција

Ѕвездата на Далас, Лука Дончиќ, одигра уште една беспрекорна утакмица, но сепак доби шамap од тренерот. Дончиќ со 24 поени, 14 скокови и 8 асистенции ги предводеше Маверикс до триумф над Мемфис. За време на третата четвртина, на тајм-аутот помошниот тренер на Далас, Џамал Мозли, му објаснуваше нешто на Словенецот, а на крајот го удри по лицето. Очигледно

Видео: Дончиќ доби шамар од помошникот тренер!

Видео: Дончиќ доби шамар од помошникот тренер!

Лука Дончиќ синоќа одигра уште еден фантастичен натпревар и го предводеше Далас до победа на гостувањето кај Мемфис. Иако има само 20 години, Словенецот е еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, а синоќа натпреварот го заврши со 24 поени, 14 скокови и осум асистенции. Дончиќ на мечот имаше и една непријатна ситуација, откако на шега доби шамар

ВИДЕО: Дончиќ доби шамар од  тренерот, реакцијата беше интересна …

ВИДЕО: Дончиќ доби шамар од тренерот, реакцијата беше интересна …

Лука Дончиќ е еден од најдобрите млади играчи во светото, со Далас руши рекорди во НБА лигата каде блеска на секој натпревар. Интересна стуација се случи на средбата со Мемфис, помошникот тренер на Далас, Џамал Мозли му удри шамар на Дончиќ, тој реагираше мирно… Did Jamahl Mosley just slap Luka in the face 😂😂😂 pic.twitter.com/1CKosL0hgO — Nick Angstadt

Помошниот тренер на Далас неочекувано му удри шамар на Дончиќ, Словенецот со интересна реакција (Видео)

Помошниот тренер на Далас неочекувано му удри шамар на Дончиќ, Словенецот со интересна реакција (Видео)

Лука Дончиќ важи за еден од најдобрите млади кошаркари во светот, а доколку продолжи вака брзо ќе го најде местото меѓу легендите на НБА Лигата. Младиот Словенец од натпревар во натпревар руши по некој рекорд, а на синоќешниот натпревар против Мемфис и победата на неговиот тим (138:122) повторно беше на ниво запишувајќи дабл-дабл учинот (24 поени 14