притисни ентер »

Супер вести за “милионерите“: Дортмунд утре ќе “удри“ на Баерн и со Хумелс и Витсел!

Супер вести за “милионерите“: Дортмунд утре ќе “удри“ на Баерн и со Хумелс и Витсел!

Супер вести за сите во Борусија Дортмунд, пред се за нејзините фанови. Речиси е сигурно дека тренерот Лусеин Фавре за утрешното „Класикер“ дербито со Баерн Минхен ќе може да смета на двајцата сви клучни играчи, Матс Хумелс и Аксел Витсел, кои во изминатите денови беа на списокот на повредени. “Со Матс се е во ред, секако дека мора почекаме до последен

Супер вести за “милионерите“: Дортмунд утре ќе “удри“ на Баерн и со Хумелс и Витсел!

Супер вести за “милионерите“: Дортмунд утре ќе “удри“ на Баерн и со Хумелс и Витсел!

Супер вести за сите во Борусија Дортмунд, пред се за нејзините фанови. Речиси е сигурно дека тренерот Лусеин Фавре за утрешното „Класикер“ дербито со Баерн Минхен ќе може да смета на двајцата сви клучни играчи, Матс Хумелс и Аксел Витсел, кои во изминатите денови беа на списокот на повредени. “Со Матс се е во ред, секако дека мора почекаме до последен

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

Тренерот на Баерн, Ханс Флик изјави дека играчот од средниот ред на тимот, Тијаго Алкантара, нема да има време да се опорави од оштетување на мускулите до натпреварот од 28-то коло од Бундеслигата против Борусија Дортмунд. – Тијаго денес не тренираше. За жал, тој нема да може да учествува на дербито со Борусија, соопшти Флик. Алкантара ќе ја промаши

И Баерн Минхен ослабен во дербито: Се повреди Тиаго Алкантара

И Баерн Минхен ослабен во дербито: Се повреди Тиаго Алкантара

По две одиграни кола од рестартот, утре нè очекува можеби клучниот натпревар од сезоната на Бундеслигата, кога во прашање е трката за шампионската титула. Големите ривали Баерн Минхен и Борусија Дортмунд ќе го одиграат своето второ овосезонско дерби на германскиот шампион, а тренерите на двете екипи на „Сигнал Идуна Парк“ нема да може да истрчаат со

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

Тренерот на Баерн, Ханс Флик изјави дека играчот од средниот ред на тимот, Тијаго Алкантара, нема да има време да се опорави од оштетување на мускулите до натпреварот од 28-то коло од Бундеслигата против Борусија Дортмунд. – Тијаго денес не тренираше. За жал, тој нема да може да учествува на дербито со Борусија, соопшти Флик. Алкантара ќе ја промаши

Супер вести за “милионерите“: Дортмунд утре ќе “удри“ на Баерн и со Хумелс и Витсел!

Супер вести за “милионерите“: Дортмунд утре ќе “удри“ на Баерн и со Хумелс и Витсел!

Супер вести за сите во Борусија Дортмунд, пред се за нејзините фанови. Речиси е сигурно дека тренерот Лусеин Фавре за утрешното „Класикер“ дербито со Баерн Минхен ќе може да смета на двајцата сви клучни играчи, Матс Хумелс и Аксел Витсел, кои во изминатите денови беа на списокот на повредени. “Со Матс се е во ред, секако дека мора почекаме до последен

Баерн Минхен во проблеми: Без Алкантара против Дортмунд

Баерн Минхен во проблеми: Без Алкантара против Дортмунд

Предводникот на германскиот гигант Баерн, Ханс Флик, изјави дека играчот од средниот ред, Тијаго Алкантара, нема да се најде во составот за дерби дуелот против Борусија Дортмунд, меч од 28. коло во Бундеслигата. Алкантара моментно се рехабилитира од оштетување на мускулите, па затоа нема да биде во кмбинација за дуелот против Дортмунд. Тијаго денес

Дортмунд се пофали: Витсел и Хумелс ќе бидат подготвени за Баерн

Дортмунд се пофали: Витсел и Хумелс ќе бидат подготвени за Баерн

Германскиот гигант Борусија Дортминт може да здивне откако денеска се појави информација дека двајцата нивни фудбалери, Матс Хумелс и Аксел Витсел, ќе бидат подготвени за утрешното дерби со минхенски Баерн. Утре на програмата е големото дерби од 28-то коло во Бундеслигата, каде Баерн и Борусија директно ќе одлучуваат за шампионската титула. „Милионерите“

Хумелс и Витсел ќе бидат подготвени за Баерн

Хумелс и Витсел ќе бидат подготвени за Баерн

Борусија Дортмунд и Баерн Минхен утревечер ќе го одиграат веројатно клучниот натпревар оваа сезона во Бундеслигата. Дербито на „Вестфален“ може да ги реши дилемите околку шампионската титула доколку Баварците излезат како победници. Победа на Дортмунд ќе значи дополнителна драма во шампионската трка. Во пресрет на дербито Борусија има четири поени

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

Минхен, 25 мај 2020 () – Тренерот на Баерн, Ханс Флик изјави дека играчот од средниот ред на тимот, Тијаго Алкантара, нема да има време да се опорави од оштетување на мускулите до натпреварот од 28-то коло од Бундеслигата против Борусија Дортмунд. – Тијаго денес не тренираше. За жал, тој нема да може да учествува на дербито со Борусија, соопшти Флик

Добри вести за „милионерите“: Хумелс спремен за дербито со Баерн

Добри вести за „милионерите“: Хумелс спремен за дербито со Баерн

Двајцата многу важни фудбалери на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс и Аксел Витсел ќе бидат спремни за утрешното дерби со Баерн Минхен. Утре на програмата е големото дерби од 28-то коло во Бундеслигата, каде Баерн и Борусија директно ќе одлучуваат за шампионската титула. „Милионерите“ во моментов заостануваат 4 бода, а добрата вест за тренерот Фавр е

Хумелс и Витсел ќе бидат подготвени за Баерн

Хумелс и Витсел ќе бидат подготвени за Баерн

Борусија Дортмунд и Баерн Минхен утревечер ќе го одиграат веројатно клучниот натпревар оваа сезона во Бундеслигата. Дербито на „Вестфален“ може да ги реши дилемите околку шампионската титула доколку Баварците излезат како победници. Победа на Дортмунд ќе значи дополнителна драма во шампионската трка. Во пресрет на дербито Борусија има четири поени

Фавр: Хумелс и Витсел ќе бидат подготвени за дуелот со Баерн

Фавр: Хумелс и Витсел ќе бидат подготвени за дуелот со Баерн

Борусија Дормунд веќе утре ја очекува веројатно клучниот меч оваа сезона против Баерн Минехн во борбата за титулата во Бундеслигата. На овој меч „милионерите“ се соочуваат со повредени фудбалери, а меѓу нив се Матс Хумелс и Аксел Витсел. Под знак прашалник исто така се и Санчо и Џан. „ Мораме да почекаме да видиме што ќе биде со Матс, но мислам дека

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

Алкантара нема да игра против Борусија Дортмунд

Тренерот на Баерн, Ханс Флик изјави дека играчот од средниот ред на тимот, Тијаго Алкантара, нема да има време да се опорави од оштетување на мускулите до натпреварот од 28-то коло од Бундеслигата против Борусија Дортмунд. – Тијаго денес не тренираше. За жал, тој нема да може да учествува на дербито со Борусија, соопшти Флик. Алкантара ќе ја промаши

Фавр соопшти добри вести за Дортмунд пред дербито со Баерн

Фавр соопшти добри вести за Дортмунд пред дербито со Баерн

Тренерот на Борусија Дортмунд, Лусијен Фавр соопшти неколку добри вести поврзани со тимот во пресрет на дербито со Баерн Минхен кое е закажано за утре од 18:30 часот. Ова е дуел кој може да ја одлучи трката за титулата или пак истата дополнително да ја направи поинтересна ако Дортмунд слави на „Сигнал Идуна Парк“. Позитивно за „милионерите“ е што столбот

Хумелс е полесно повреден, се очекува да настапи против Баерн

Хумелс е полесно повреден, се очекува да настапи против Баерн

Одличните вести за Борусија Дортмунд велат дека речиси сигурно во составот против Баерн Минхен ќе се најде Матс Хумелс. Искусниот стопер се повреди викендов и беше заменет на полувреме, што ги загрижи членовите на управата и фановите пред мечот со Баерн Минхен утре. Сепак, според најавите од германските медиуми Хумелс доживеал само минимална повреда

Проблем за Борусија пред дербито, Хумелс го пропушта Баерн?

Проблем за Борусија пред дербито, Хумелс го пропушта Баерн?

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс, беше повлечен од игра на полувреме од последниот натпревар против екипата на Волфсбург вчера попладне. Искусниот играч во одбраната почувствувал болки во Ахиловата тетива и по консултација со докторот одлучил да не го доигра натпреварот. „Разговарав со тимскиот доктор и тој ми рече дека Матс почувствувал