притисни ентер »

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев удар, по што му беше поставен стент. Касиљас моментално се опоравува по операцијата. Многумина веруваа дека голманот веќе го одиграл својот последен натпревар во својата гламурозна кариера, а денес медиумите во Португалија

Касилјас демантираше пензија: Јас ќе кажам кога ќе заминувам

Касилјас демантираше пензија: Јас ќе кажам кога ќе заминувам

Легендарниот шпански голман Икер Касилјас ги отфрли шпекулациите дека се повлекува од фудбалот по срцевиот напад кој го доби на тренинг со неговиот клуб Порто на 1 мај. 37-годишниот Касилјас беше однесен во болница по срцевиот напад на рутинската тренинг сесија, а по пет дена излезе од болница и изјави дека „не знае што носи иднината“. Многумина очекуваа

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев удар, по што му беше поставен стент. Касиљас моментално се опоравува по операцијата. Многумина веруваа дека голманот веќе го одиграл својот последен натпревар во својата гламурозна кариера, а денес медиумите во Португалија

Касиљас негира дека прекинува со фудбалот

Касиљас негира дека прекинува со фудбалот

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев удар, по што му беше поставен стент. Касиљас моментално се опоравува по операцијата. Многумина веруваа дека голманот веќе го одиграл својот последен натпревар во својата гламурозна кариера, а денес медиумите во Португалија

Касилјас демантираше пензија: Јас ќе кажам кога ќе заминувам

Касилјас демантираше пензија: Јас ќе кажам кога ќе заминувам

Легендарниот шпански голман Икер Касилјас ги отфрли шпекулациите дека се повлекува од фудбалот по срцевиот напад кој го доби на тренинг со неговиот клуб Порто на 1 мај. 37-годишниот Касилјас беше однесен во болница по срцевиот напад на рутинската тренинг сесија, а по пет дена излезе од болница и изјави дека „не знае што носи иднината“. Многумина очекуваа

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев удар, по што му беше поставен стент. Касиљас моментално се опоравува по операцијата. Многумина веруваа дека голманот веќе го одиграл својот последен натпревар во својата гламурозна кариера, а денес медиумите во Португалија

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев удар, по што му беше поставен стент. Касиљас моментално се опоравува по операцијата. Многумина веруваа дека голманот веќе го одиграл својот последен натпревар во својата гламурозна кариера, а денес медиумите во Португалија

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас наскоро ќе објави крај на својата кариера, пишува португалскиот весник „О Јого“. Касиљас неодамна претрпе инфаркт, поради што лекарите му препорачаа да го напушти професионалниот фудбал. Шпанецот оваа одлука сигурно ќе ја објави на крајот на сезоната бидејќи не сака да го одвлече вниманието на соиграчите од

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас наскоро ќе објави крај на својата кариера, пишува португалскиот весник „О Јого“. Касиљас неодамна претрпе инфаркт, поради што лекарите му препорачаа да го напушти професионалниот фудбал. Шпанецот оваа одлука сигурно ќе ја објави на крајот на сезоната бидејќи не сака да го одвлече вниманието на соиграчите од

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас наскоро ќе објави крај на својата кариера, пишува португалскиот весник „О Јого“. Касиљас неодамна претрпе инфаркт, поради што лекарите му препорачаа да го напушти професионалниот фудбал. Шпанецот оваа одлука сигурно ќе ја објави на крајот на сезоната бидејќи не сака да го одвлече вниманието на соиграчите од

Легендата Касиљас и кажа збогум на кариерата ама не и на фудбалот

Легендата Касиљас и кажа збогум на кариерата ама не и на фудбалот

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас наскоро ќе објави крај на својата кариера, пишува португалскиот весник „О Јого“. Касиљас неодамна претрпе инфаркт, поради што лекарите му препорачаа да го напушти професионалниот фудбал. Шпанецот оваа одлука сигурно ќе ја објави на крајот на сезоната бидејќи не сака да го одвлече вниманието на соиграчите од

Сега е официјално: Икер Касиљас се пензионира по срцевиот удар

Сега е официјално: Икер Касиљас се пензионира по срцевиот удар

Легендарниот шпански фудбалски голман Икер Касиљас најави дека се пензионира од професионалниот фудбал, откако месецов преживеа шокантен срцев удар. Касиљас (37) на први мај беше хоспитализиран по срцевиот удар кој го доживеа на тренинг на неговиот клуб Порто. Сјајната кариера на Икер Касиљас се протега цели 21 година, во која успеа да настапи преку

Сега е официјално: Икер Касиљас се пензионира по срцевиот удар

Сега е официјално: Икер Касиљас се пензионира по срцевиот удар

Легендарниот шпански фудбалски голман Икер Касиљас најави дека се пензионира од професионалниот фудбал, откако месецов преживеа шокантен срцев удар. Касиљас (37) на први мај беше хоспитализиран по срцевиот удар кој го доживеа на тренинг на неговиот клуб Порто. Сјајната кариера на Икер Касиљас се протега цели 21 година, во која успеа да настапи преку

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас наскоро ќе објави крај на својата кариера, пишува португалскиот весник „О Јого“. Касиљас неодамна претрпе инфаркт, поради што лекарите му препорачаа да го напушти професионалниот фудбал. Шпанецот оваа одлука сигурно ќе ја објави на крајот на сезоната бидејќи не сака да го одвлече вниманието на соиграчите од

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас наскоро ќе објави крај на својата кариера, пишува португалскиот весник „О Јого“. Касиљас неодамна претрпе инфаркт, поради што лекарите му препорачаа да го напушти професионалниот фудбал. Шпанецот оваа одлука сигурно ќе ја објави на крајот на сезоната бидејќи не сака да го одвлече вниманието на соиграчите од

Фудбалскиот свет се надеваше, но за жал нема добри вести: Икер повеќе нема да брани

Фудбалскиот свет се надеваше, но за жал нема добри вести: Икер повеќе нема да брани

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас одлучил да ја заврши професионалната кариера. Како што пренесуваат португалските медиуми, 37 годишниот чувар на мрежата донел одлука да заврши кариерата откако неодамна доживеа срцев удар и тоа ќе го соопшти официјално во наредните денови. Искусниот 37 годишен чувар на мрежата на 1-ви мај итно беше пренесен

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Касиљас се збогува со кариерата, но не и со фудбалот

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас наскоро ќе објави крај на својата кариера, пишува португалскиот весник „О Јого“. Касиљас неодамна претрпе инфаркт, поради што лекарите му препорачаа да го напушти професионалниот фудбал. Шпанецот оваа одлука сигурно ќе ја објави на крајот на сезоната бидејќи не сака да го одвлече вниманието на соиграчите од