притисни ентер »

Бил Гејтс: За 6 до 10 недели земјите ќе се вратат во нормала

Бил Гејтс: За 6 до 10 недели земјите ќе се вратат во нормала

ИЗВОР Скопје24 | март 24, 2020 Ко-основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, во средата ги повика луѓето да останат смирени во пресрет на пандемијата на коронавирусот Во сесијата “Прашај ме нешто“ на форумот за дискусии “Редит“, Бил Гејтс беше запрашан колку долго ќе трае “ова“ што ни се случува во моментов. Ако земјата направи добра работа со тестирање и