притисни ентер »

Заев оствари средба со премиерот на Канада, Џастин Трудо

Заев оствари средба со премиерот на Канада, Џастин Трудо

За зајакнување на односите меѓу Македонија и Канада во сите области како сојузници во НАТО се заложија денеска премерите на двете земји, Зоран Заев и Џастин Трудо на средбата на маргините на Самитот на НАТО во Лондон. На средбата присуствуваа и заменик претседателката во Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, вицепремиерот за европски

Заев – Трудо: Како сојузници во НАТО ќе се заложиме за посилни пријателски односи и за зајакнување на економските врски

Заев – Трудо: Како сојузници во НАТО ќе се заложиме за посилни пријателски односи и за зајакнување на економските врски

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска оствари средба со премиерот на Канада Џастин Трудо. На средбата со канадскиот премиер, на која присуствуваа и заменик претседателката во владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заменик претседателот во владата за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни

Средба Заев-Трудо: Зајакнување на односите како сојузници во НАТО

Средба Заев-Трудо: Зајакнување на односите како сојузници во НАТО

За зајакнување на односите меѓу Северна Македонија и Канада во сите области како сојузници во НАТО се заложија денеска премерите на двете земји, Зоран Заев и Џастин Трудо на средбата на маргините на Самитот на НАТО во Лондон. На средбата присуствуваа и заменик претседателката во Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, вицепремиерот за европски

Средби на Заев со Трудо, Санчез и Меркел на маргините на самитот на НАТО во Лондон

Средби на Заев со Трудо, Санчез и Меркел на маргините на самитот на НАТО во Лондон

Претседателот на Владата, Зоран Заев на маргините на состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, оствари средби со премиерите на Канада и Шпанија, Џастин Трудо и Педро Санчез и со германската канцеларка Ангела Меркел. Како што соопшти владината Прес-служба, лидерите на овие земји сојузници на Северна Македонија на средбите изразиле

Заев во Лондон на средби со Трудо, Санчез и Меркел

Заев во Лондон на средби со Трудо, Санчез и Меркел

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во рамки на активностите на Состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, оствари средби и разговараше со премиерот на Канада, Џастин Трудо, премиерот на Шпанија, Педро Санчез и канцеларката на Германија, Ангела Меркел. „Лидерите на овие земји сојузници на Северна Македонија изразија целосна поддршка

Заев во Лондон на средби со Трудо, Санчез и Меркел

Заев во Лондон на средби со Трудо, Санчез и Меркел

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во рамки на активностите на Состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, оствари средби и разговараше со премиерот на Канада, Џастин Трудо, премиерот на Шпанија, Педро Санчез и канцеларката на Германија, Ангела Меркел. „Лидерите на овие земји сојузници на Северна Македонија изразија целосна поддршка

Заев во Лондон на средби со Трудо, Санчез и Меркел

Заев во Лондон на средби со Трудо, Санчез и Меркел

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во рамки на активностите на Состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, оствари средби и разговараше со премиерот на Канада, Џастин Трудо, премиерот на Шпанија, Педро Санчез и канцеларката на Германија, Ангела Меркел. „Лидерите на овие земји сојузници на Северна Македонија изразија целосна поддршка

Премиерот Заев на средби со Трудо, Санчез и Меркел, поддршката од сојузниците Германија, Шпанија и Канада продолжува

Премиерот Заев на средби со Трудо, Санчез и Меркел, поддршката од сојузниците Германија, Шпанија и Канада продолжува

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во рамки на активностите на Состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, оствари средби и разговараше со премиерот на Канада, Џастин Трудо, премиерот на Шпанија, Педро Санчез и канцеларката на Германија, Ангела Меркел. Лидерите на овие земји сојузници на Северна Македонија

Средби на Заев со колегите од Германија, Шпанија и Канада: Поддршката продолжува и се зајакнува

Средби на Заев со колегите од Германија, Шпанија и Канада: Поддршката продолжува и се зајакнува

Претседателот на Владата, Зоран Заев на маргините на состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, оствари средби со премиерите на Канада и Шпанија, Џастин Трудо и Педро Санчез и со германската канцеларка Ангела Меркел. Како што соопшти владината Прес-служба, лидерите на овие земји сојузници на Северна Македонија на средбите изразиле

ЗАЕВ И ДЕЛЕГАЦИЈАТА СЕ СЛИКАА И СО ТРУДО: Сојузници сме со Канада!

ЗАЕВ И ДЕЛЕГАЦИЈАТА СЕ СЛИКАА И СО ТРУДО: Сојузници сме со Канада!

За зајакнување на односите меѓу Македонија и Канада во сите области како сојузници во НАТО се заложиле денеска премерите Зоран Заев и Џастин Трудо на средбата на маргините на Самитот на НАТО во Лондон. На средбата присуствувале и заменик претседателката во Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, вицепремиерот за европски прашања Бујар

Заев по средбите: Наскоро стануваме сојузници со овие пријателски земји

Заев по средбите: Наскоро стануваме сојузници со овие пријателски земји

Во рамки на Состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, имав средби и разговарав со премиерот на Канада, Џастин Трудо, премиерот на Шпанија, Педро Санчез и канцеларката на Германија, Ангела Меркел. Ова денеска го напиша премиерот Заев на Фејсбук. - Наскоро стануваме сојузници со овие пријателски земји, а тие изразуваат целосна поддршка

Средба Заев-Џонсон: Обединетото Кралство со целосна поддршка за Северна Македонија

Средба Заев-Џонсон: Обединетото Кралство со целосна поддршка за Северна Македонија

Обединетото Кралство целосно ја поддржува Република Северна Македонија, а земјата со спроведувањето на реформите во согласност со вредностите на НАТО и ЕУ целосно го заслужува своето место во евроатлантските демократски сојузи, било истакнато на средбата меѓу премиерите на двете држави Борис Џонсон и Зоран Заев, што се одржа во Лондон на маргините

Средби на Заев со Трудо, Санчез и Меркел, поддршка од Канада, Шпанија и Германија (ФОТО)

Средби на Заев со Трудо, Санчез и Меркел, поддршка од Канада, Шпанија и Германија (ФОТО)

Македонскиот премиер Зоран Заев, во рамки на активностите на Состанокот на лидерите на земјите членки на НАТО во Лондон, оствари средби и разговараше со премиерот на Канада, Џастин Трудо, премиерот на Шпанија, Педро Санчез и канцеларката на Германија, Ангела Меркел. Лидерите на овие земји сојузници на Северна Македонија изразија целосна поддршка и

Заев на средба со Џонсон: Односите меѓу двете земји се зајакнуваат

Заев на средба со Џонсон: Односите меѓу двете земји се зајакнуваат

Обединетото Кралство целосно ја поддржува Република Северна Македонија, а земјата со спроведувањето на реформите во согласност со вредностите на НАТО и ЕУ, целосно го заслужува своето место во евро-атлантските демократски сојузи, беше речено на средбата меѓу претседателот на Владата на Северна Македонија, Зоран Заев и премиерот на Обединетото Кралство,

Заев на средба со Џонсон: Односите меѓу двете земји се зајакнуваат

Заев на средба со Џонсон: Односите меѓу двете земји се зајакнуваат

Обединетото Кралство целосно ја поддржува Република Северна Македонија, а земјата со спроведувањето на реформите во согласност со вредностите на НАТО и ЕУ, целосно го заслужува своето место во евро-атлантските демократски сојузи, беше речено на средбата меѓу претседателот на Владата на Северна Македонија, Зоран Заев и премиерот на Обединетото Кралство,

Заев на средба со Џонсон: Односите меѓу двете земји се зајакнуваат

Заев на средба со Џонсон: Односите меѓу двете земји се зајакнуваат

Обединетото Кралство целосно ја поддржува Република Северна Македонија, а земјата со спроведувањето на реформите во согласност со вредностите на НАТО и ЕУ, целосно го заслужува своето место во евро-атлантските демократски сојузи, беше речено на средбата меѓу претседателот на Владата на Северна Македонија, Зоран Заев и премиерот на Обединетото Кралство,

Средба Заев-Џонсон: Обединетото Кралство целосно ја поддржува Македонија

Средба Заев-Џонсон: Обединетото Кралство целосно ја поддржува Македонија

Обединетото Кралство целосно ја поддржува Република Северна Македонија, а земјата со спроведувањето на реформите во согласност со вредностите на НАТО и ЕУ целосно го заслужува своето место во евроатлантските демократски сојузи, било истакнато на средбата меѓу премиерите на двете држави Борис Џонсон и Зоран Заев, што се одржа во Лондон на маргините

Заев се сретна со Трудо, Санчез и Меркел

Заев се сретна со Трудо, Санчез и Меркел

Како што соопшти владината Прес-служба, лидерите на овие земји сојузници на Северна Македонија на средбите изразиле целосна поддршка и признание за историските исчекори кои ги направи државава и уверување дека нивната поддршка за граѓаните на нашата земја ќе продолжи и ќе се зајакне во иднина. Претседателот на Владата, Зоран Заев на маргините на состанокот

Обединетото Кралство со поддршка за Северна Македонија

Обединетото Кралство со поддршка за Северна Македонија

Обединетото Кралство целосно ја поддржува Северна Македонија. Во согласност со вредностите на НАТО и ЕУ, целосно го заслужуваме своето место во евроатлантските демократски сојузи. Ова било кажано на средбата меѓу премиероте на двете држави, Зоран Заев и Борис Џонсон, што се одржа во Лондон, на маргините на Самитот на НАТО. „Немаме алтернатива за овие