притисни ентер »

Следната недела ќе се одлучува дали ќе одржи „Вимблдон“

Следната недела ќе се одлучува дали ќе одржи „Вимблдон“

Следната недела ќе се донесе одлука дали да се одржи или не престижниот тениски турнир „Вимблдон 2020“. Шансите турнирот да се одржи се минимални поради пандемијата со Ковид 19. Во соопштение за медиумите, првите луѓе на турнирот изјавија дека одложувањето е опција бидејќи претходно било одредено турнирот да се одржи од 29 јуни до 12 јули. Претходно

Годинава најверојатно без „Светското тениско првнство“ – Вимблдон

Годинава најверојатно без „Светското тениско првнство“ – Вимблдон

Англичаните се во големо искушение. Организаторот на неофицијалното Светско тениско првенство „Вимблдон“ најавија дека следната седмица, ќе донесет одлуката за одложување или за комплетно откажување за тенискиот грен-слем. Откако Французите го презакажаа „Роланд гарос“ за крајот на септември, една седмица по „УС Опен“ сега организаторите на „Вимблдон“

Вимблдон: Одлуката за одржување ќе биде донесена следната недела

Вимблдон: Одлуката за одржување ќе биде донесена следната недела

Одлуката за тоа дали и кога ќе се одржи тенискиот Грен слем во Лондон, ќе биде донесена следната недела на состанокот на главниот совет на турнирот. Британските медиуми шпекулираат дека Вимблдон ќе се игра без публика. Неофицијалното светско тениско првенство на трева оваа година е предвидено да се одржи од 29 јуни до 12 јули. Претходно, здруженијата

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за тоа дали и кога ќе се одржи тенискиот Грен слем во Лондон, ќе биде донесена следната недела на состанокот на главниот совет на турнирот. Британските медиуми шпекулираат дека Вимблдон ќе се игра без публика. Неофицијалното светско тениско првенство на трева оваа година е предвидено да се одржи од 29 јуни до 12 јули. Претходно, здруженијата

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за тоа дали и кога ќе се одржи тенискиот Грен слем во Лондон, ќе биде донесена следната недела на состанокот на главниот совет на турнирот. Британските медиуми шпекулираат дека Вимблдон ќе се игра без публика. Неофицијалното светско тениско првенство на трева оваа година е предвидено да се одржи од 29 јуни до 12 јули. Претходно, здруженијата

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за тоа дали и кога ќе се одржи тенискиот Грен слем во Лондон, ќе биде донесена следната недела на состанокот на главниот совет на турнирот. Британските медиуми шпекулираат дека Вимблдон ќе се игра без публика. Неофицијалното светско тениско првенство на трева оваа година е предвидено да се одржи од 29 јуни до 12 јули. Претходно, здруженијата

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за тоа дали и кога ќе се одржи тенискиот Грен слем во Лондон, ќе биде донесена следната недела на состанокот на главниот совет на турнирот. Британските медиуми шпекулираат дека Вимблдон ќе се игра без публика. Неофицијалното светско тениско првенство на трева оваа година е предвидено да се одржи од 29 јуни до 12 јули. Претходно, здруженијата

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела Одлуката за тоа дали и кога ќе се одржи тенискиот Грен слем во Лондон, ќе биде донесена следната недела на состанокот на главниот совет на турнирот. Британските медиуми шпекулираат дека Вимблдон ќе се игра без публика. Неофицијалното светско тениско првенство на трева оваа година е

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за тоа дали и кога ќе се одржи тенискиот Грен слем во Лондон, ќе биде донесена следната недела на состанокот на главниот совет на турнирот. Британските медиуми шпекулираат дека Вимблдон ќе се игра без публика. Неофицијалното светско тениско првенство на трева оваа година е предвидено да се одржи од 29 јуни до 12 јули. Претходно, здруженијата

Најпрестижниот тениски турнир во светот ќе се игра со публика или ќе биде одолжен

Најпрестижниот тениски турнир во светот ќе се игра со публика или ќе биде одолжен

Неофицијалното светско првенство во тенис, Вимблдон годинава треба да се одржи кон крајот на јуни и почетокот на јули, сепак се зависи од ситуацијата со коронавирусот. Организаторите на Вимблдон објавија дека е отфрлена можноста Вимблдон 2020 да се игра без публика, опциите се одложување или нов датум. Сите тенсики турнири се одложени до почетокот

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

– Одлуката за тоа дали и кога ќе се одржи тенискиот Грен слем во Лондон, ќе биде донесена следната недела на состанокот на главниот совет на турнирот. Британските медиуми шпекулираат дека Вимблдон ќе се игра без публика. Неофицијалното светско тениско првенство на трева оваа година е предвидено да се одржи од 29 јуни до 12 јули. Претходно, здруженијата

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за одржување на Вимблдон ќе биде донесена следната недела

Одлуката за тоа дали и кога ќе се одржи тенискиот Грен слем во Лондон, ќе биде донесена следната недела на состанокот на главниот совет на турнирот. Британските медиуми шпекулираат дека Вимблдон ќе се игра без публика. Неофицијалното светско тениско првенство на трева оваа година е предвидено да се одржи од 29 јуни до 12 јули. Претходно, здруженијата

Вимблдон ќе биде одложен или откажан!

Вимблдон ќе биде одложен или откажан!

Најпознатиот тениски турнир, Вимблдон шампионатот може да биде одложен или откажан поради корона вирусот, објави организаторото на турнирот Ол Ингланд тенискиот клуб (АЕЛТЦ). Турнирот кој е закажан за од 29 јуни до 12 јули дефинтивно нема да се игра без публика, и постои можност да се презакаже гренд слемот до крајот на годината, иако и тоа не е сигурно,

И Вимблдон ќе настрада од коронавирусот?

И Вимблдон ќе настрада од коронавирусот?

Најпрестижниот тениски турнир од четирите гренслемови, Вимблдон, кој го носи статусот на неофицијално Светско првенство можно е да настрада од коронавирусот, закажан за 29 јуни. Иако сите очекуваат дека во следните два месеци ќе стивне пандемијата со коронавирусот, наглото зголемување на заболени низ Европа, но и во Велика Британија го доведуваат во

Ѓоковиќ нема да ја брани титулата на Вимблдон, се откажува и најпрестижниот турнир?

Ѓоковиќ нема да ја брани титулата на Вимблдон, се откажува и најпрестижниот турнир?

Организаторите на најголемиот тениски турнир, Вимблдон, подготвуваат алтернативни сценарија доколку пандемијата со коронавирусот продолжи да се шири низ целиот свет, а со тоа и во Велика Британија каде досега се заразени повеќе од 8.000 лица. . Стартот на Вимблдон е закажан за 29 јуни, но никој не може да каже дали ќе се смири состојбата со коронавирусот

Вимблдон ќе биде одложен или откажан!

Вимблдон ќе биде одложен или откажан!

Најпознатиот тениски турнир, Вимблдон шампионатот може да биде одложен или откажан поради корона вирусот, објави организаторото на турнирот Ол Ингланд тенискиот клуб (АЕЛТЦ). Турнирот кој е закажан за од 29 јуни до 12 јули дефинтивно нема да се игра без публика, и постои можност да се презакаже гренд слемот до крајот на годината, иако и тоа не е сигурно,

ОДЛУКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: Вимблдон ќе се игра зад затворени врати?

ОДЛУКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: Вимблдон ќе се игра зад затворени врати?

За следната недела е најавен вонреден состанок на Сеанглискиот клуб, каде треба да се донесе конечна одлука за судбината на годинешното издание на Грен слем турнирот во Вимблдон. Најновата изјава на организаторите јасно стави до знаење дека не е исклучена опцијата да се одржи турнирот, но без присуство на публика, опција за која многу спортови веќе

ОДЛУКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: Вимблдон ќе се игра зад затворени врати?

ОДЛУКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: Вимблдон ќе се игра зад затворени врати?

За следната недела е најавен вонреден состанок на Сеанглискиот клуб, каде треба да се донесе конечна одлука за судбината на годинешното издание на Грен слем турнирот во Вимблдон. Најновата изјава на организаторите јасно стави до знаење дека не е исклучена опцијата да се одржи турнирот, но без присуство на публика, опција за која многу спортови веќе

Вимблдон нема да се игра без публика, следи поместување или одложување

Вимблдон нема да се игра без публика, следи поместување или одложување

Организаторите на Вимблдон соопштија дека закажале итен состанок на кој ќе се говори за иднината на турнирот, поради коронавирусот кој масовно се шири низ светот. Управниот одбор ќе има состанок наредната седмица, а на истиот ќе бидат присутни и претставници на АТП, ВТА и ИТФ, како и организаторите на другите три Грен слем турнири. Од управата на Вимблдон