притисни ентер »

Новиот PlayStation е „5“, но ќе треба да почекате

Новиот PlayStation е „5“, но ќе треба да почекате

Ако се надевавте дека играта која ја чекате со нетрпение ќе биде следна генерација и ќе може да ја играте на следната генерација на конзоли, веројатно не сте во право. Sony го објави период во кој ќе излезе следната генерација на PlayStation – празници 2020. Најважно е што до тогаш има повеќе од една година. Ова значи и дека куп импресивни наслови

Sony го потврди PlayStation 5 и најави излегување кон крајот на 2020.

Sony го потврди PlayStation 5 и најави излегување кон крајот на 2020.

Јапонската компанија Sony и официјално соопшти кога ќе се појави на пазарот новата генерација на популарната гејминг конзола PlayStation, како и уште неколку интересни детали. Новиот PlayStation 5 и официјално ќе биде пуштен во продажба за време на Божиќните празници идната година. Најавени се и одредени промени на контролерите наменети за PlayStation

Sony ќе го претстави PlayStation 5 за празниците во 2020 година

Sony ќе го претстави PlayStation 5 за празниците во 2020 година

“Sony” објави дека лансирањето на новиот Playstation 5 ќе биде за празниците во 2020 година. Оваа информација е откриена на блогот на „PlayStation“. Исто така, откриено е дека контролите ќе имаат две нови карактеристики – haptic feedback и adaptive triggers. Исто така, ќе има USB-C порт за полнење, а батеријата со поголем капацитет  ќе ги направи самите