притисни ентер »

Чеховски Медведи прв тест за металурзите

Чеховски Медведи прв тест за металурзите

Ракометарите на Металург, денеска (19 ч.) во Москва, ќе го имаат првиот тест за проверка на формата и уиграноста на екипата. Во рамките на пријателскиот турнир во овој град, противник ќе им биде рускиот првак Чеховски Медведи, Покрај домаќинот Чеховски Медведи, ривали на Металург на подготвителниот турнир ќе му бидат и белорускиот првак Мешков Брест

Ракометарите на Металург заминаа на турнир во Чехово

Ракометарите на Металург заминаа на турнир во Чехово

Металург по краткиот престој во Скопје, денеска замина кон Москва, кадешто ќе настапи на претсезонскиот турнир во Чехово, Русија. Освен Металург, на турнирот во Чехово ќе настапат и екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест и Стеауа. Металург првиот меч го игра од 19 часот на 16 август против Чеховски Медведи, а еден ден подоцна од 14 часот ќе се соочи

ФОТО: Ракометарите на Металург отпатуваа за Русија

ФОТО: Ракометарите на Металург отпатуваа за Русија

Подготовките за новата сезона, РК Металург ќе ги продолжи со настапот на пријателскиот турнир во Чехово, Русија. „Сините“ од Автокоманда денеска заминаа за Чехово каде ќе играат против Чеховски Медведи, Мешков Брест и против Стеауа. Распоред на турнирот: 16 август (петок) Мешков Брест – Стеауа Чеховски Медведи – Металург 17 август (сабота) Металург

Металург летна за Русија на силниот турнир во Чехово

Металург летна за Русија на силниот турнир во Чехово

Кратко траеше престојот на Металург во Скопје, откако утрово делегацијата на поранешниот македонски шампион летна за Русија. Тимот од Автокоманда по припремите на Копаоник, тргна кон втората фаза од претсезонските подготовки и ќе настапи на силниот меѓународен турнир во Чехово (Русија), на кој, покрај Металург, ќе настапат и екипите на Чеховски Медведи,

Распоред на натпреварите на турнирот во Чехово

Распоред на натпреварите на турнирот во Чехово

Од утре Металург ќе биде дел од силниот предсезонски турнир во Чехово (Русија), на кој, покрај Металург, ќе настапат и екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест и на Стеауа. Овој турнир ќе се игра во период од 16 до 19 август и е еден од двата на кој ќе настапи нашиот клуб. Турнирот во Чехово ќе се игра во спортската сала “Олимпијскиј“, со капацитет

Металург отпатува на турнир во Чехово

Металург отпатува на турнир во Чехово

Кратко траеше престојот на Металург во Скопје и денеска наутро нашата ракометна експедиције летна кон Москва. Металург ќе настапи на својот прв предсезонски турнир во Чехово (Русија), во кој, покрај Металург, ќе настапат и екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест и на Стеауа. Фото:

Фотогалерија: Металург се врати во Скопје

Фотогалерија: Металург се врати во Скопје

Металург се врати од Копаоник (Србија), каде од 6 август ги мина висинските и базичните подготовки. Нашите ракометари утрешниот ден ќе го минат во Скопје, а веќе задутре наутро ќе отпатуваат за Чехово, каде ќе бидат дел од турнирот на Чеховски Медведи, заедно со домаќинот и со екипите на Мешков Брест и на Стеауа. Утре комплетниот Металург ќе биде во