Раиконен: Откако си отидов од Ферари имам многу слободно време

Кими Раиконен вели дека зголеменото слободно време надвор од патеките оваа сезона му помогнало да ужива во Формула 1. Раиконен оваа сезона се врати во тимот во кој ја стартуваше кариерата, Заубер, кој сега се вика Алфа Ромео и вели дека обврските се многу помали од времето кога возеше за Ферари. Ребрендираниот тим има солиден старт на сезоната, а Раиконен