притисни ентер »

На Тамара ќе и биде врачен трофеј за најдобар женски артист на Евровизија

На Тамара ќе и биде врачен трофеј за најдобар женски артист на Евровизија

Нашата евровизиска претставничка Тамара Тодевска се закити со уште едно признание од музичката манифестација. Таа е прогласена за најдобар женски артист на Евровизија 2019 од страна на ЕСЦ Радио, и освоила 23,3 проценти од гласовите. Веднаш зад неа се наоѓа претставничката на Австралија, Кејт, а на третото место е Тамта од Кипар. Од ЕСЦ Радио ја потврдија

ФОТО: Има на што да биде горда - Тамара доби уште едно признание на Евровизија

ФОТО: Има на што да биде горда - Тамара доби уште едно признание на Евровизија

Македонската претставничка на овогодинешната Евровизија, Тамара Тодевска по гласањето на жирито освои прво место, а според гласовите на публиката го освои седмото место. Сега, Тамара освои уште едно признание, односно прогласена е за најдобар женски вокал на Евровизија. Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на

Има за што да бидеме горди – Тамара Тодевска е најдобар евровизиски вокал

Има за што да бидеме горди – Тамара Тодевска е најдобар евровизиски вокал

Оваа година „Изборот за песна на Евровизија“ се одржа во Тел Авив, Израел. Нашата држава ја претстави Тамара Тодевска со песната „Proud“ која со својот моќен вокал растури на европската сцена. Имено, по гласењето на жирито, Тамара го освои првото место, а по гласовите на публика го освои седмото место. Меѓутоа, пејачката сега доби уште едно признание, 

Има на што да биде „Proud“: Тамара Тодевска доби уште едно признание на „Евровизија“

Има на што да биде „Proud“: Тамара Тодевска доби уште едно признание на „Евровизија“

фото: Принтскрин/инстаграм/тамаратодевска Оваа година „Избор за песна на Евровизија“ се одржа во Тел Авив, Израел. Нашата држава ја претстави Тамара Тодевска со песната „Proud“ која со својот моќен вокал растури на европската сцена. Имено, по гласењето на жирито, Тамара го освои првото место, а по гласовите на публика го освои седмото место. Меѓутоа,

Тамара Тодевска прогласена за најдобар женски изведувач на Евровизија 2019

Тамара Тодевска прогласена за најдобар женски изведувач на Евровизија 2019

Уште еден доказ дека настапот на Тамара Тодевска и нејзиниот моќен вокал оставија силен впечаток на евровизиската сцена во Тел Авив. Од 1-ви до 10-ти јуни слушателите на радиото ESC (Eurovision Song Contest) гласаа за најдобар женски изведувач, најдобар машки изведувач и најдобра група на Евровизија 2019. --> View this post on Instagram It was such

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување. Зад Тамара се Кејт Милер-Хајтке од Австралија и Тамта од Кипар. Во категоријата за најдобра песна, наградата и припадна на победничката „Аркада“ во изведба на

(ФОТО) УШТЕ ЕДНО ПРИЗНАНИЕ – Тамара Тодевска е најдобриот женски вокал на Еуросонг 2019: Така одлучија гласачите на евровизиските радио награди

(ФОТО) УШТЕ ЕДНО ПРИЗНАНИЕ – Тамара Тодевска е најдобриот женски вокал на Еуросонг 2019: Така одлучија гласачите на евровизиските радио награди

Нашата Тамара е на врвот а песната „Proud“ беше рангирана на високото 5. место… Дури 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал ѝ го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување. Зад Тамара се Кејт Милер-Хајтке од Австралија и Тамта од Кипар. Во категоријата за

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување. Зад Тамара се Кејт Милер-Хајтке од Австралија и Тамта од Кипар. Во категоријата за најдобра песна, наградата и припадна на победничката „Аркада“ во изведба на

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Тамара сосема заслужено се закити со нов трофеј, таа е прогласена за најдобар женски евровизиски вокал на овогодинешната Евровизија. Тамара Тодевска благодарение на моќниот вокал и прекрасниот настап на Евровозија оваа година се закити со уште еден трофеј, кој всушност е и прв трофеј за нашата земја од ова натпреварување. Таа е прогласена за најдобар

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување. Зад Тамара се Кејт Милер-Хајтке од Австралија и Тамта од Кипар. Во категоријата за најдобра песна, наградата и припадна на победничката „Аркада“ во изведба на

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување. Зад Тамара се Кејт Милер-Хајтке од Австралија и Тамта од Кипар. Во категоријата за најдобра песна, наградата и припадна на победничката „Аркада“ во изведба на

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Тамара најдобар годинашен женски евровизиски вокал

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување. Зад Тамара се Кејт Милер-Хајтке од Австралија и Тамта од Кипар. Во категоријата за најдобра песна, наградата и припадна на победничката „Аркада” во изведба на

Големо признание: Тамара најдобар женски вокал на Евровизија

Големо признание: Тамара најдобар женски вокал на Евровизија

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување. Зад Тамара се Кејт Милер-Хајтке од Австралија и Тамта од Кипар. Во категоријата за најдобра песна, наградата и припадна на победничката „Аркада“ во изведба на

Тамара прогласена за најдобра уметница на евровизиското радио

Тамара прогласена за најдобра уметница на евровизиското радио

Освен што запиша нов историски успех во нашата евровизиска историја, освојувајќи го првото место од жиријата и седмото место во финалето на „ Евровизија 2019 “, Тамара Тодевска и понатаму продолжува да реди успеси. Имено, слушателите на евровизиското радио ( ESC Radio ) Тамара ја прогласија за најдобра уметница (или најдобар женски изведувач), а „Proud“