притисни ентер »

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

Од МВР вечерва информираа дека во акцијата биле приведени две лица поврзани со пукањето во Александар Палас. Од МВР не сакаат да соопштат повеќе детали, коментирајќи дека во тек е опсежна полициска операција. „Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во Александар палас. Приведени се две

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

Од МВР вечерва информираа дека во акцијата биле приведени две лица поврзани со пукањето во Александар Палас. Од МВР не сакаат да соопштат повеќе детали, коментирајќи дека во тек е опсежна полициска операција. „Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во Александар палас. Приведени се две

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

МВР: Приведени се две лица за настанот во „Александар палас“, во моментов не соопштуваме детали

Од МВР вечерва информираа дека во акцијата биле приведени две лица поврзани со пукањето во Александар Палас. Од МВР не сакаат да соопштат повеќе детали, коментирајќи дека во тек е опсежна полициска операција. „Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во Александар палас. Приведени се две

МВР: Го расветлуваме инцидентот во „Палас“, ова е опсежна полициска операција

МВР: Го расветлуваме инцидентот во „Палас“, ова е опсежна полициска операција

МВР не соопштува детали околу вечерашното апсење на лица инволвирани во завчерашното пукање во хотелот „Александар Палас“. Засега се се сведува на шпекулации и непотврдени информации, од кои последните се дека всушност вечерва се приведени две од лицата во кои било пукано, а не пукачите. Според нашите извори, лицата во кои било пукано завчера упатувале

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата кои учествуваа во престрелката во хотелот „Александар Палас“. Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и со автомати. Секој автомобил што ќе помине го осветлуваат рефлектори. Пред два дена во хотелот „Александар Палас“ во Скопје имаше

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата кои учествуваа во престрелката во хотелот „Александар Палас“. Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и со автомати. Секој автомобил што ќе помине го осветлуваат рефлектори. Пред два дена во хотелот „Александар Палас“ во Скопје имаше

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Голема полициска акција во Карпош, се апсат лицата кои пукаа во хотелот „Александар Палас“

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата кои учествуваа во престрелката во хотелот „Александар Палас“. Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и со автомати. Секој автомобил што ќе помине го осветлуваат рефлектори. Пред два дена во хотелот „Александар Палас“ во Скопје имаше

Голема полициска акција во Карпош, се апсат  тие што пукаа во Александар Палас

Голема полициска акција во Карпош, се апсат тие што пукаа во Александар Палас

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата кои учествуваа во престрелката во „Александар Палас“. Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и со автомати. Секој автомобил што ќе помине го осветлуваат рефлектори. Пред два дена во хотелот „Александар Палас“ во Скопје имаше пукање

МВР со детали за апсењето во Палас

МВР со детали за апсењето во Палас

МВР со детали за апсењето во Палас Од МВР вечерва потврдија дека приведени се две лица поврзани со пукањето во Александар Палас, но повеќе детали не откриваат. Велат дека во тек е опсежна полициска операција. -Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во А. Палас. Приведени се две лица кои

Полицијата чисти криминалци

Полицијата чисти криминалци

Пет лица се уапсени  вечерва од специјалните полицики единици. Во тек е голема полициска акција во скопски  Карпош, во хотелот „Александар Палас“ каде што пред два дена се случи престрелка помеѓу две криминални групи. Повеќе полициски џипови со припадници на ЕБР го  вршат апсењето на лицата кои што во моментот биле во „Александар Палас“. Силно полициско

Апсење во хотелот Александар Палас

Апсење во хотелот Александар Палас

Вечер од читатели на порталот кои се наоѓаат во хотелот Александар Палас во Скопје дознава дека таму се врши акција на апсење. Акцијата ја реалзиираат специјалци на МВР со заштитни маски на лицата а, според очевидците, уапсени се две лица За деталите повеќе подоцна од нашиот новинар кој се упати на емсто ан анстанот

МВР: Во полициската акција се приведени две лица по пукањето во Александар Палас

МВР: Во полициската акција се приведени две лица по пукањето во Александар Палас

МВР потврди дека во полициската акција вечерва биле приведени две лица поврзани со пукањето во Александар Палас пред два дена, но без да открие повеќе детали. „Изминатото деноноќие полицијата презеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во Александар Палас. Проведени се две лица кои се поврзани со овој настан и со кои се обавуваат

Полицијата чисти криминалци

Полицијата чисти криминалци

Пет лица се уапсени  вечерва оод специјалните полицикис единици. Во тек е голема полициска акција во скопски  Карпош, во хотелот „Александар Палас“ каде што пред два дена се случи престрелка помеѓу две криминални групи. Повеќе полициски џипови со припадници на ЕБР го  вршат апсењето на лицата кои што во моментот биле во „Александар Палас“. Силно полициско

Апсење во хотелот Александар Палас

Апсење во хотелот Александар Палас

Вечер од читатели на порталот кои се наоѓаат во хотелот Александар Палас во Скопје дознава дека таму се врши акција на апсење. Акцијата ја реалзиираат специјалци на МВР со заштитни маски на лицата а, според очевидците, уапсени се две лица За деталите повеќе подоцна од нашиот новинар кој се упати на емсто ан анстанот

МВР: Во тек е опсежна полициска операција, приведени се две лица

МВР: Во тек е опсежна полициска операција, приведени се две лица

Од МВР вечерва потврдија дека се спороведува опсежна полициска акција и дека се приведени две лица поврзани со пукањето во Александар Палас. „Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во Александар Палас. Приведени се две лица кои се поврзани со овој настан и со кои се обавуваат истражни

Полициска акција: Се апсат напаѓачите во Александар Палас

Полициска акција: Се апсат напаѓачите во Александар Палас

Пет лица се уапсени вечерва од специјалните полициски единици. Во тек е голема полициска акција во скопски  Карпош, во хотелот „Александар Палас“ каде што пред два дена се случи престрелка помеѓу две криминални групи, пишува порталот Вечер. Повеќе полициски џипови со припадници на ЕБР го  вршат апсењето на лицата кои што во моментот биле во „Александар

Двајца од приведените во Палас и се заканувале на полицијата, еве ги деталите

Двајца од приведените во Палас и се заканувале на полицијата, еве ги деталите

Двајца од приведените во Палас и се заканувале на полицијата, еве ги деталите Во полициската станица Карпош приведени се на распит двајца од петмината во кои беше пукано во саботата во хотелот Александар Палас. Други двајца од оштетените утрово биле на распит, дознава Телма. Неофицијално дознаваме дека приведените пишувале заканувачки пораки до полицијата

Голема полициска акција, се апсат напаѓачите кои пукаа во Александар Палас

Голема полициска акција, се апсат напаѓачите кои пукаа во Александар Палас

Полициски џипови со припадници од ЕБР го вршат апсењето на лицата кои го извршиле нападот во хотелот Александар Палас. Во целата населба има силно полициско обезбедување и се вршат контроли на возилата.

Приведени осомничени за пукањето во х.Александар Палас

Приведени осомничени за пукањето во х.Александар Палас

Приведени осомничени за пукањето во х.Александар Палас Во полициската станица Карпош приведени се на распит двајца од петмината во кои беше пукано во саботата во хотелот Александар Палас. Други двајца од оштетените утрово биле на распит, дознава Телма. Неофицијално дознаваме дека приведените пишувале заканувачки пораки до полицијата велејќи дека од