притисни ентер »

Јуниорите убедливо поразени на стартот на ФИБА Челинџерот во Скопје

Јуниорите убедливо поразени на стартот на ФИБА Челинџерот во Скопје

Машката јуниорска кошаркарска репрезентација на Македонија со пораз го почна ФИБА Челинџерот во Скопје. Вечерва во последниот меч од 1. коло во групата „А“, нашите млади надежи беа убедливо совладани од силната Хрватска со 108:77. „Коцкестите“ уште во првата четвртина покажаа „кој е кој“ на овој меч, правејќи разлика од 14 поени. Потоа беше јасно дека

Јуниорите убедливо поразени на стартот на ФИБА Челинџерот во Скопје

Јуниорите убедливо поразени на стартот на ФИБА Челинџерот во Скопје

Машката јуниорска кошаркарска репрезентација на Македонија со пораз го почна ФИБА Челинџерот во Скопје. Вечерва во последниот меч од 1. коло во групата „А“, нашите млади надежи беа убедливо совладани од силната Хрватска со 108:77. „Коцкестите“ уште во првата четвртина покажаа „кој е кој“ на овој меч, правејќи разлика од 14 поени. Потоа беше јасно дека

Хрватите пресилни за нашите јуниори на турнирот во Скопје

Хрватите пресилни за нашите јуниори на турнирот во Скопје

Машката јуниорска селекција на Македонија со пораз од Хрватска од 108-77 го започна настапот на ФИБА „Челенџер“ турнирот кој се игра во Скопје. Нашиот национален состав не можеше да се носи со противникот кој беше подобар во сите четвртини со тоа што најубедлив беше во првите десет минути во кои направи двоцифрена предност (25-11) која потоа продолжи

ФИБА „Челенџер“: Хрватите пресилни за македонските кошаркарски надежи

ФИБА „Челенџер“: Хрватите пресилни за македонските кошаркарски надежи

ФИБА „Челенџер“: Хрватите пресилни за македонските кошаркарски надежи Ф.К. Пред 3 минути Фото: kfsm.mk На првиот ден од ФИБА „Челенџерот“ во Скопје за играчи „Под 18“, хрватската репрезентација стигна до сигурна победа во СРЦ „Кале“ против јуниорите на Македонија со убедлив резултат 108:77. Машката јуниорска селекција на Македонија забележа пораз на

Јуниорите добија лекција од Хрватска на стартот на „Челинџерот“ во Скопје

Јуниорите добија лекција од Хрватска на стартот на „Челинџерот“ во Скопје

Јуниорска кошаркарска репрезентација на Македонија загуби убедливо од Хрватска на стартот на ФИБА „Челенџер“ турнирот, што се одржува во Скопје. „Коцкестите“ апсолутно доминираа против нашите млади кошаркари и уште по првата четвртина беше јасно „кој е кој“. На полувремето Хрватска водеше со 53-29, а предноста само ја одржуваше и на моменти зголемуваше

Јуниорите убедливо поразени на стартот на ФИБА Челинџерот во Скопје

Јуниорите убедливо поразени на стартот на ФИБА Челинџерот во Скопје

0 Машката јуниорска кошаркарска репрезентација на Македонија со пораз го почна ФИБА Челинџерот во Скопје. Вечерва во последниот меч од 1. коло во групата „А“, нашите млади надежи беа убедливо совладани од силната Хрватска со 108:77. „Коцкестите“ уште во првата четвртина покажаа „кој е кој“ на овој меч, правејќи разлика од 14 поени. Потоа беше јасно

Василев пред „Челенџерот“: Да се прикажеме во добро светло

Василев пред „Челенџерот“: Да се прикажеме во добро светло

Од денеска, па се до крајот на оваа седмица, следува главниот дел за нашата машка селекција „Под 18“ години, ФИБА „Челенџерот“ во Скопје. И групата „А“ во која Македонија ја чекаат противници, од самиот врв на европската и светската кошарка, како Србија, Шпанија, Хрватска, плус Германија и Грузија. Кои се очекувањата на предводникот на оваа наша репрезентативна

Василев пред „Челенџерот“: Да се прикажеме во добро светло

Василев пред „Челенџерот“: Да се прикажеме во добро светло

Од денеска, па се до крајот на оваа седмица, следува главниот дел за нашата машка селекција „Под 18“ години, ФИБА „Челенџерот“ во Скопје. И групата „А“ во која Македонија ја чекаат противници, од самиот врв на европската и светската кошарка, како Србија, Шпанија, Хрватска, плус Германија и Грузија. Кои се очекувањата на предводникот на оваа наша репрезентативна

Василев: Наша цел е да се прикажеме во добро светло на челенџерот

Василев: Наша цел е да се прикажеме во добро светло на челенџерот

Времето за тренинзи и за подготовка заврши. Од денеска, па се до крајот на оваа седмица, следува главниот дел за нашата машка селекција „Под 18“ години, ФИБА „Челенџерот“ во Скопје. И групата „А“ во која нè чекаат противници, од самиот врв на европската и светската кошарка, како Србија, Шпанија, Хрватска, плус Германија и Грузија. Кои се очекувањата

Василев пред „Челенџерот“: Да се прикажеме во добро светло

Василев пред „Челенџерот“: Да се прикажеме во добро светло

0 Од денеска, па се до крајот на оваа седмица, следува главниот дел за нашата машка селекција „Под 18“ години, ФИБА „Челенџерот“ во Скопје. И групата „А“ во која Македонија ја чекаат противници, од самиот врв на европската и светската кошарка, како Србија, Шпанија, Хрватска, плус Германија и Грузија. Кои се очекувањата на предводникот на оваа наша

Василев: Резултатот е во втор план, важна е подготовката за премин во сениорска конкуренција

Василев: Резултатот е во втор план, важна е подготовката за премин во сениорска конкуренција

Македонската репрезентација за кошаркари до 18 години во наредниот период ќе игра на домашен терен на ФИБА Челенџер турнирот во Скопје. Селекторот Никола Василев ги кажа очекувањата од тимот на ова натпреварување. „Очекувањата се да се прикажеме во добро светло. Тоа не е алиби, туку тоа е цел која сакаме да ја оствариме. Нормално трениравме и се подготвувавме

Јуниорите денеска го започнуваат настапот на „Челенџер турнирот“ во Скопје

Јуниорите денеска го започнуваат настапот на „Челенџер турнирот“ во Скопје

Откао вчера женската јуиорска репрезентација кошаркарска репрезентација на Македонија го заврши својот настап на „Челенџер турнирот“ во Бугарија со три порази и две победи, денеска нивните врсници го започнуваат својот настап. Во СЦ „Кале“ во Скопје, од денеска до недела ќе се одржуваат натпреварите на фибиниот турнир за кошаркари до 18-години на кои

Јуниорите денеска го започнуваат настапот на „Челенџер турнирот“ во Скопје

Јуниорите денеска го започнуваат настапот на „Челенџер турнирот“ во Скопје

Откао вчера женската јуиорска репрезентација кошаркарска репрезентација на Македонија го заврши својот настап на „Челенџер турнирот“ во Бугарија со три порази и две победи, денеска нивните врсници го започнуваат својот настап. Во СЦ „Кале“ во Скопје, од денеска до недела ќе се одржуваат натпреварите на фибиниот турнир за кошаркари до 18-години на кои

Селекторот Василев со 12 репрезентативци на скопскиот ФИБА „Челенџер“

Селекторот Василев со 12 репрезентативци на скопскиот ФИБА „Челенџер“

Селекторот Василев со 12 репрезентативци на скопскиот ФИБА „Челенџер“ Ф.К. Пред 1 минута Фото: kfsm.mk Дефиниран е изборот на играчи на кои ќе се смета за натпреварите на претстојниот ФИБА турнир кој од 3-8 август ќе се одржи во Скопје. Никола Василев, селекторот на македонската национална репрезентација „Под 18“ години го направи изборот на играчи

Василев избра 12 кошаркари за У-18 ФИБА турнирот во Скопје

Василев избра 12 кошаркари за У-18 ФИБА турнирот во Скопје

Дефиниран е изборот на играчи на кои селекторот Никола Василев ќе смета на претстојниот ФИБА турнир, кој од 3. до 8. август ќе се одржи во Скопје за играчи до 18 години. На списокот се најдоа имињата на 12 кошаркари кои ќе играат турнирот во салата СРЦ „Кале“ во Скопје: Андреј Митревски, Филип Наков, Марин Петков, Никола Василевски, Резарт Мемед, Амар

Василев одбра 12 момци за ФИБА турнирот во Скопје

Василев одбра 12 момци за ФИБА турнирот во Скопје

Селекторот на македонската машка кошаркарска репрезентација до 18 години, Никола Василев го соопшти списокот на играчи на кои ќе смета на престојниот ФИБА „Челенџер“ турнир кој од 3. до 8. август ќе се одржи во Скопје. Средбите ќе ги играме во СРЦ „Кале“ во Скопје и тоа од терминот од 21 часот, а наши противници ќе бидат Хрватска, Грузија, Шпанија,

Василев избра 12 кошаркари за У-18 ФИБА турнирот во Скопје

Василев избра 12 кошаркари за У-18 ФИБА турнирот во Скопје

Дефиниран е изборот на играчи на кои селекторот Никола Василев ќе смета на претстојниот ФИБА турнир, кој од 3. до 8. август ќе се одржи во Скопје за играчи до 18 години. На списокот се најдоа имињата на 12 кошаркари кои ќе играат турнирот во салата СРЦ „Кале“ во Скопје: Андреј Митревски, Филип Наков, Марин Петков, Никола Василевски, Резарт Мемед, Амар

Василев селектира 12 кошаркари за скопскиот „Челенџер“

Василев селектира 12 кошаркари за скопскиот „Челенџер“

Василев селектира 12 кошаркари за скопскиот „Челенџер“ Селекторот на македонската репрезентација до 18 години, Никола Василев одбра 12 кошаркари за скопскиот „Челенџер“. На списокот на Василев се најдоа: Андреј Митревски, Филип Наков, Марин Петков, Никола Василевски, Резарт Мемед, Амар Хот, Тома Стојановски, Димитар Иванов, Мирослав Ѓорѓевиќ, Горазд

Василев селектира 12 кошаркари за скопскиот „Челенџер“

Василев селектира 12 кошаркари за скопскиот „Челенџер“

– Селекторот на македонската репрезентација до 18 години, Никола Василев одбра 12 кошаркари за скопскиот „Челенџер“. На списокот на Василев се најдоа: Андреј Митревски, Филип Наков, Марин Петков, Никола Василевски, Резарт Мемед, Амар Хот, Тома Стојановски, Димитар Иванов, Мирослав Ѓорѓевиќ, Горазд Величковски, Теон Богатиновски и Павел Атанасов. Турнирот