притисни ентер »

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Политичката партија Левица реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eеден од предлозите на Левица е укинување на Регулаторната комисија за енергетика и инкорпорирање на нејзините ингеренции во Министерството за економија. Левица предлага и промена на начинот на функционирање на ЕСМ во однос на продажбата на вишоците,

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Политичката партија Левица реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eеден од предлозите на Левица е укинување на Регулаторната комисија за енергетика и инкорпорирање на нејзините ингеренции во Министерството за економија. Левица предлага и промена на начинот на функционирање на ЕСМ во однос на продажбата на вишоците,

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Политичката партија Левица реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eеден од предлозите на Левица е укинување на Регулаторната комисија за енергетика и инкорпорирање на нејзините ингеренции во Министерството за економија. Левица предлага и промена на начинот на функционирање на ЕСМ во однос на продажбата на вишоците,

Да се укине Регулаторната комисија за енергетика, бара Левица

Да се укине Регулаторната комисија за енергетика, бара Левица

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика. Партијата реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eден од предлозите е укинување на Регулаторната комисија за енергетика и инкорпорирање на нејзините ингеренции во Министерството за економија. Левица предлага и промена на начинот на функционирање

Македонците плаќаат најскапа струја ако се споредува со просечната месечна плата

Македонците плаќаат најскапа струја ако се споредува со просечната месечна плата

Македонците плаќаат најскапа струја ако се споредува со просечната месечна плата Граѓаните на Македонија плаќаат втора најскапа струја во Европа, доколку се споредува цената на струјата со просечната месечна плата. На овој графикон може да се видат податоците од анализите и истражувањата на светските агенции во сооднос на цени на електричната енергија

Левица бара укинување на регулаторната комисија, за поскапената струја ги обвинува Кочо Анѓушев „и неговите пајташи“

Левица бара укинување на регулаторната комисија, за поскапената струја ги обвинува Кочо Анѓушев „и неговите пајташи“

72 Споделувања Share Tweet „Главен виновник за поскапената струја е Кочо Анѓушев и неговите пајташи инсталирани во енергетските компании. Поскапувањето на електричната енергија – и тоа само две недели по завршувањето на изборите – јасно демонстрира дека СДС се грижи само за профитот на компаниите блиски до власта инволвирани во овој бизнис“, реагираат

СТОИЛКОВСКИ: Ефтината тарифа со која се фалеа, сега ќе ви ја наплатат повеќератно

СТОИЛКОВСКИ: Ефтината тарифа со која се фалеа, сега ќе ви ја наплатат повеќератно

Наум СТОИЛКОВСКИ Минаа изборите и стаса сметката за неодговорното работење на Зоран Заев. Струјата поскапува околу 7,5%. Сега граѓаните од свој џеб ќе ги плаќаат скапите тендери кои ги прават Заеви во РЕК и партиските и непотистичките вработувањата кои изминатите години СДСМ и Заев ги правеа во енергетските компании на државата. Дополнително, се

Левица реагира на поскапувањето на струјата

Левица реагира на поскапувањето на струјата

Од политичката партија Левица преку соопштение реагираат на покачувањето на цената на електричната енергија. „Поскапувањето на електричната енергија – и тоа само две недели по завршувањето на изборите – јасно демонстрира дека СДС се грижи само за профитот на компаниите блиски до власта инволвирани во овој бизнис. Оваа ненародна одлука дополнително

Македонците плаќаат најскапа струја ако се споредува со просечната месечна плата

Македонците плаќаат најскапа струја ако се споредува со просечната месечна плата

Граѓаните на Македонија плаќаат втора најскапа струја во Европа, доколку се споредува цената на струјата со просечната месечна плата.  На овој графикон може да се видат податоците од анализите и истражувањата на светските агенции во сооднос на цени на електричната енергија и процент од средна плата. Со овие податоци  паѓаат во вода изјавите на владините

ЛЕВИЦА: Ја поскапеа струјата за ќар на Кочо Анѓушев и пајташите

ЛЕВИЦА: Ја поскапеа струјата за ќар на Кочо Анѓушев и пајташите

Поскапувањето на електричната енергија - и тоа само две недели по завршувањето на изборите - јасно демонстрира дека СДС се грижи само за профитот на компаниите блиски до власта инволвирани во овој бизнис, соопшти Левица. Оваа ненародна одлука дополнително ќе ги осиромаши граѓаните, кои и сега се жртви на погрешната политика на СДС за справување со

Стоилковски: Поскапувањето на струјата ќе значи повисоки сметки за 1.000 денари

Стоилковски: Поскапувањето на струјата ќе значи повисоки сметки за 1.000 денари

Струјата поскапува околу 7,5%. Сега граѓаните од свој џеб ќе ги плаќаат скапите тендери кои ги прават Заеви во РЕК и партиските и непотистичките вработувањата кои изминатите години СДСМ и Заев ги правеа во енергетските компании на државата, обвинува денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. „Згора на се без срам претседателот на РКЕ се фали

ЛЕВИЦА: Ја поскапеа струјата за ќар на Кочо Анѓушев и пајташите

ЛЕВИЦА: Ја поскапеа струјата за ќар на Кочо Анѓушев и пајташите

Поскапувањето на електричната енергија - и тоа само две недели по завршувањето на изборите - јасно демонстрира дека СДС се грижи само за профитот на компаниите блиски до власта инволвирани во овој бизнис, соопшти Левица. Оваа ненародна одлука дополнително ќе ги осиромаши граѓаните, кои и сега се жртви на погрешната политика на СДС за справување со

Реакција на СДСМ на прес-конференцијата на Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ

Реакција на СДСМ на прес-конференцијата на Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ

После сите штети што ги нанесе врз енергетскиот систем, преку расипничките и криминални проекти, ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува за енергетиката. Додека ВМРО-ДПМНЕ владееше, а Мицкоски му беше советник за енергетика на Груевски, цената на електричната енергија порасна за 100 отсто, евтината тарифа на струјата беше укината, а државата

СДСМ: Струјата ја поскапуваше Груевски, ние преку евтина тарифа носиме 15 милиони евра за најранливите во земјава

СДСМ: Струјата ја поскапуваше Груевски, ние преку евтина тарифа носиме 15 милиони евра за најранливите во земјава

После сите штети што ги нанесе врз енергетскиот систем, преку расипничките и криминални проекти, ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува за енергетиката, се вели во реакцијата на СДСМ во врска со денешната прес-конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Во продолжение текстот од целото соопштение од Центарот за комуникации

Левица: Главен виновник за поскапената струја е Кочо Анѓушев и неговите пајташи инсталирани во енергетските компании

Левица: Главен виновник за поскапената струја е Кочо Анѓушев и неговите пајташи инсталирани во енергетските компании

Поскапувањето на електричната енергија - и тоа само две недели по завршувањето на изборите - јасно демонстрира дека СДС се грижи само за профитот на компаниите блиски до власта инволвирани во овој бизнис. Оваа ненародна одлука дополнително ќе ги осиромаши граѓаните, кои и сега се жртви на погрешната политика на СДС за справување со економските последици

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Политичката партија Левица реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eеден од предлозите на Левица е укинување на Регулаторната комисија за енергетика и инкорпорирање на нејзините ингеренции во Министерството за економија. Левица предлага и промена на начинот на функционирање на ЕСМ во однос на продажбата на вишоците,

Левица за поскапувањето на струјата: Оваа ненародна одлука дополнително ќе ги осиромаши граѓаните

Левица за поскапувањето на струјата: Оваа ненародна одлука дополнително ќе ги осиромаши граѓаните

„Поскапувањето на електричната енергија – и тоа само две недели по завршувањето на изборите – јасно демонстрира дека СДС се грижи само за профитот на компаниите блиски до власта инволвирани во овој бизнис. Оваа ненародна одлука дополнително ќе ги осиромаши граѓаните, кои и сега се жртви на погрешната политика на СДС за справување со економските последици

„Левица“: Главен виновник за поскапувањето на струјата е Кочо Анѓушев

„Левица“: Главен виновник за поскапувањето на струјата е Кочо Анѓушев

Партијата „Левица“ на својот официјален профил објави текст во кој како главен виновник за поскапувањето на струјата се посочува поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев. ГЛАВЕН ВИНОВНИК ЗА ПОСКАПЕНАТА СТРУЈА Е КОЧО АНЃУШЕВ И НЕГОВИТЕ ПАЈТАШИ ИНСТАЛИРАНИ ВО ЕНЕРГЕТСКИТЕ КОМПАНИИ Поскапувањето на електричната енергија – и тоа само две недели по завршувањето

Левица : Главен виновник за поскапената струја е Кочо Анѓушев и неговите пајташи

Левица : Главен виновник за поскапената струја е Кочо Анѓушев и неговите пајташи

Оваа ненародна одлука дополнително ќе ги осиромаши граѓаните, кои и сега се жртви на погрешната политика на СДС за справување со економските последици од коронавирусот. Изговорот на социјал-демократите дека плаќаме најниска цена за електрична енергија е дрско манипулирање кога над 400.000 жители живеат на работ на сиромаштија и сведочиме масовно иселување