притисни ентер »

„Рибари“ со големо пиротехничко шоу го прославија 30-от роденден (ВИДЕО)

„Рибари“ со големо пиротехничко шоу го прославија 30-от роденден (ВИДЕО)

Навивачката група „Рибари“ ја почна големата прослава на 30. роденден со кортео пред мечот помеѓу Охрид и Пролет, кој го добија домаќините во СЦ „Билјанини Извори“ со 29-27. Охрид како подарок за роденденот на навивачите им ја подари денешната победа во мечот во кој имаше контрола речиси цел натпревар, а „Рибари“ по средбата со големо пиротехничко