притисни ентер »

Тамара открива што за неа значи бројот 8 со кој ќе настапи утре

Тамара открива што за неа значи бројот 8 со кој ќе настапи утре

Тамара Тодевска во утрешното евровизиско финале ќе настапи под редниот број осум. Ова ќе биде прво претставување на нашата земја во завршницата на европското музичко натпреварување по цели шест години и затоа еуфоријата, но и притисокот се уште поголеми. – Верувам во нас и сум горда на сите нас. Бројот осум симболизира бесконечност, а тоа значи дека

Тамара открива што за неа значи бројот 8 со кој ќе настапи утре

Тамара открива што за неа значи бројот 8 со кој ќе настапи утре

Тамара Тодевска во утрешното евровизиско финале ќе настапи под редниот број осум. Ова ќе биде прво претставување на нашата земја во завршницата на европското музичко натпреварување по цели шест години и затоа еуфоријата, но и притисокот се уште поголеми. – Верувам во нас и сум горда на сите нас. Бројот осум симболизира бесконечност, а тоа значи дека

Тамара отрки што за нејзе значи бројот 8 со кој ќе настапи утре

Тамара отрки што за нејзе значи бројот 8 со кој ќе настапи утре

Тамара отрки што за нејзе значи бројот 8 со кој ќе настапи утре Тамара Тодевска во утрешното евровизиско финале ќе настапи под редниот број осум. Ова ќе биде прво претставување на нашата земја во завршницата на европското музичко натпреварување по цели шест години и затоа еуфоријата, но и притисокот се уште поголеми. – Верувам во нас и сум горда на

Бројот 8 има посебно значење за мене: Тамара за „Женски магазин“

Бројот 8 има посебно значење за мене: Тамара за „Женски магазин“

Тамара Тодевска во утрешното евровизиско финале ќе настапи под редниот број осум. Ова ќе биде прво претставување на нашата земја во завршницата на европското музичко натпреварување по цели шест години и затоа еуфоријата, но и притисокот се уште поголеми. - Верувам во нас и сум горда на сите нас. Бројот осум симболизира бесконечност, а тоа значи дека

Тамара во финалето на Евровизија -  овој реден број ќе и донесе среќа на Македонија

Тамара во финалето на Евровизија - овој реден број ќе и донесе среќа на Македонија

Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза. Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во големото финале од десетте пласирани претставници кои вчера обезбедија влез во големото финале кое ќе се одржи утре со почеток во 21 часот. Утре Македонија ќе настапи под редниот број 8 во првата

Тамара во финалето на Евровизија – реден број ,8 ќе и донесе среќа на Македонија

Тамара во финалето на Евровизија – реден број ,8 ќе и донесе среќа на Македонија

Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза. Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во големото финале од десетте пласирани претставници кои вчера обезбедија влез во големото финале кое ќе се одржи утре со почеток во 21 часот. Утре Македонија ќе настапи под редниот број 8 во првата

Тамара Тодевска за „Ексклузив“ неколку часа пред настапот: Веруваме многу во себе и во нашата песна!

Тамара Тодевска за „Ексклузив“ неколку часа пред настапот: Веруваме многу во себе и во нашата песна!

По долга пауза од 7 години, Македонија повторно ќе има финалист во големото финале на овогодинешната Евровизија, а секако главен виновник за тоа е Тамара Тодевска. Со емотивен, прекрасен и светски настап вчера во првата полуфинална вечер нашата најдобра пејачка блесна на сцената во Тел Авив и се пласираше како прва во финалето. Пофалбите не стивнуваат,

Тамара во финалето ќе пее во првата половина- овој реден број ќе и донесе среќа на Македонија! (ФОТО)

Тамара во финалето ќе пее во првата половина- овој реден број ќе и донесе среќа на Македонија! (ФОТО)

Тамара во финалето ќе пее во првата половина- овој реден број ќе и донесе среќа на Македонија! (ФОТО) Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза. Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во големото финале од десетте пласирани претставници кои вчера обезбедија влез во големото

Тамара влезе во финалето на Евровизија - ќе настапува под овој реден број

Тамара влезе во финалето на Евровизија - ќе настапува под овој реден број

Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза. Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во големото финале од десетте пласирани претставници кои вчера обезбедија влез во големото финале кое ќе се одржи утре со почеток во 21 часот. Утре Македонија ќе настапи под редниот број 8 во првата

Тамара во финалето ќе пее во првата половина- Еве под кој реден број ќе ја претстави Македонија! (ФОТО)

Тамара во финалето ќе пее во првата половина- Еве под кој реден број ќе ја претстави Македонија! (ФОТО)

Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза. Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во големото финале од десетте пласирани претставници кои вчера обезбедија влез во големото финале кое ќе се одржи утре со почеток во 21 часот. Утре Македонија ќе настапи под редниот број 8 во првата

Со среќа! 8 e бројот на Тамара Тодевска во финалето на Евровизија

Со среќа! 8 e бројот на Тамара Тодевска во финалето на Евровизија

Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза. Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во големото финале од десетте пласирани претставници кои вчера обезбедија влез во големото финале кое ќе се одржи утре со почеток во 21 часот. Утре Македонија ќе настапи под редниот број 8 во првата

Тамара во финалето ќе пее во првата половина- овој реден број ќе и донесе среќа на Македонија!

Тамара во финалето ќе пее во првата половина- овој реден број ќе и донесе среќа на Македонија!

Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза. Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во големото финале од десетте пласирани претставници кои вчера обезбедија влез во големото финале кое ќе се одржи утре со почеток во 21 часот. Утре Македонија ќе настапи под редниот број 8 во првата

Mакедонија во првата половина на eвровизиското финале

Mакедонија во првата половина на eвровизиското финале

Mакедонија ќе настапи во првата половина на eвровизиското финале, кое ќе се одржи в сабота во 21 часот. Тамара и Македонија настапуваат под реден број 8. Пред почетокот на полуфиналната вечер, организаторите потврдија дека свој настап во финалето ќе има и светската ѕвезда Мадона. На прес-конференцијата што се одржа синоќа веднаш по второто полуфинале

Утврден редоследот за финалето на „Евровизија 2019“, Тамара настапува осма

Утврден редоследот за финалето на „Евровизија 2019“, Тамара настапува осма

По завршувањето на двете полуфинални вечери што се одржаа на 14 и на 16 мај, веќе ги имаме сите 26 финалисти за годинашното, 64. по ред издание на „Евровизија“ , чиј победник ќе го дознаеме токму во рамките на утрешното големо финале. Секој од финалистите имаше можност да влече жрепка за да дознае во кој дел од вечерта ќе настапи, а потоа продуцентите

Тамара Тодевска ќе настапи во првата половина на финалето на Евровизија 2019

Тамара Тодевска ќе настапи во првата половина на финалето на Евровизија 2019

Македонија влезе во финалето на Евровизија по шест години пауза. Тамара Тодевска настапи претпоследна, но неизвесноста и нетрпението траеа кратко откако името на Македонија беше прочитано прво при објавување на резултатите. Македонија ќе настапи во првата половина на финалето кое ќе се одржи в сабота во 21 часот. На прес-конференцијата што се одржа