Чилиќ: Кога Надал го симна Ноле од врвот, „децата“ ја презедоа главната улога

Најдобриот хрватски тенисер, Марин Чилиќ верува дека иднината на тенисот е во добри раце. 31-годишниот Хрват немаше најдобар крај на сезоната, имаше ситна повреда и своето слободно време го мина во следење на натпреварите на ривалите, како и на идните ѕвезди во овој спорт. Тој вели дека тениската иднина не треба да биде под знак прашалник, затоа што