Радовиш се засили на бековската позиција, претставен Филип Николов

По тренерот Игор Котевски, кој си поднесе оставка, денес македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Бутел остана без услугите и на ракометарот Филип Николов . Десниот бек од Велес се реши за нов предизвик во својата кариера и во следната сезона ќе ги брани боите на Радовиш , клуб кој ова лето е еден од најактивните суперлигаши, кога во прашање се доведување