притисни ентер »

Турција: Во понеделник ќе вратиме илјадници џихадисти на Исламската држава во нивните земји

Турција: Во понеделник ќе вратиме илјадници џихадисти на Исламската држава во нивните земји

Анкара во понеделник ќе започне со репатријација на заробените милитанти на Исламската држава кои се во турските затвори во нивните матични земји, изјави турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу, пренесе Ројтерс. „Ви велиме дека ќе ви ги вратиме. Почнуваме во понеделник“, рече Сулејман Сојлу, јави државната новинска агенција Анадолу. Турскиот

Ердоган : Во понеделник враќаме илјадници џихадисти во нивните матични земји

Ердоган : Во понеделник враќаме илјадници џихадисти во нивните матични земји

„Ви кажуваме дека ќе ви ги вратиме. Започнуваме во понеделник“,рече Сулејман Сојлу, јави државната новинска агенција Анадолу. Турскиот министер не кажа кои земји биле опфатени со мерката. Претседателот Реџеп Таип Ердоган изјави вчера дека повеќе од 1.150 членови на ИД во моментов се наоѓаат во турските затвори. Анкара редовно ги повикува европските

Турција почнува со враќање на уапсените борци на ИД на 11 ноември

Турција почнува со враќање на уапсените борци на ИД на 11 ноември

Турција планира да ги врати уапсените борци на ИД во нивните матични земји, почнувајќи од понеделник, 11 ноември, изјави турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу. – Ќе почнеме од понеделник, 11 ноември, да ги враќаме уапсените борци на ИД земјите, чии се државјани, нагласи Сојлу.

Турција почнува со враќање на уапсените борци на ИД на 11 ноември

Турција почнува со враќање на уапсените борци на ИД на 11 ноември

Турција планира да ги врати уапсените борци на ИД во нивните матични земји, почнувајќи од понеделник, 11 ноември, изјави турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу. – Ќе почнеме од понеделник, 11 ноември, да ги враќаме уапсените борци на ИД земјите, чии се државјани, нагласи Сојлу.

Сојлу: Турција од понеделник ќе ги враќа борците на ИД во матичните земји

Сојлу: Турција од понеделник ќе ги враќа борците на ИД во матичните земји

Турција планира да ги врати уапсените борци на ИД во нивните матични земји, почнувајќи од понеделник, 11 ноември, изјави турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу. – Ќе почнеме од понеделник, 11 ноември, да ги враќаме уапсените борци на ИД земјите, чии се државјани, нагласи Сојлу. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден

Турција почнува со враќање на уапсените борци на ИД на 11 ноември

Турција почнува со враќање на уапсените борци на ИД на 11 ноември

Турција планира да ги врати уапсените борци на ИД во нивните матични земји, почнувајќи од понеделник, 11 ноември, изјави турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу. – Ќе почнеме од понеделник, 11 ноември, да ги враќаме уапсените борци на ИД земјите, чии се државјани, нагласи Сојлу.