притисни ентер »

Нежниот гигант Дел Потро и битангата Кирјос

Нежниот гигант Дел Потро и битангата Кирјос

Од Мастерсот во Рим главно видео беше невиденото дивеење на Ник Кирјос кој синоќа за време на својот меч кршеше рекет, фрли столче на сред терен и се караше со присутните. Сликата ја исправи секогаш одличниот спортсмен Хуан Мартин Дел Потро. Сликата ја исправи Делпо кој на мечот против Каспер Руд, во четвртиот гем отиде да му помогне на девојчето кое

Луда сцена во Рим: Топчето заглави во жива ограда, високиот Дел Потро доби неочекувана задача (Видео)

Луда сцена во Рим: Топчето заглави во жива ограда, високиот Дел Потро доби неочекувана задача (Видео)

Светските тенисери вчера беа приморани да одиграа по два меча на Мастерсот во Рим, сето тоа како последица на пропаднатиот ден во средата кога беше откажана цела програма поради лошите временски услови. Поради тоа, организаторите на Мастерсот во Рим мораа да ги искористат сите тениски капацитети на Форо Италико, а во таква ситуација, Хуан Мартин Дел

Дождот ја диктира програмата на Мастерсот во Рим

Дождот ја диктира програмата на Мастерсот во Рим

Најдобрите светски тенисери и тенисерки поради лошото време не се во можност да ги играат своите мечеви на Мастерс турнирот во Рим. Турнирската програма денес треба да понуди неколку спектакуларни мечеви, но прашање е дали поради дождот воопшто ќе се игра тенис. Веројатно е дека организаторите, доколку дождот престане и само на кратко, дека ќе ја отворат