притисни ентер »

Во ринг почина млад австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Во ринг почина млад австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Во ринг почина млад австралиски боксер кој двапати го победи ракот Австралискиот боксер Двајт Ричи почина на 27-годишна возраст, откако за време на еден тренинг боксувал со спаринг партнер, примил удар, паднал и веќе не се разбудил. Ричи, кој имаше прекар „боксерски каубој“, беше првак на Австралија и Азија во ИБФ верзијата, во категоријата супер велтер,

27 – годишен австралиски боксер почина среде тренинг, зад себе остави три ќерки

27 – годишен австралиски боксер почина среде тренинг, зад себе остави три ќерки

27-годишниот Австралиец Двајт Ричи го загуби животот. Тој тренирал со својот спаринг партнер Мајкл Зераф во Мелбурн, а откако добил удар во  стомакот, отишол во агол и починал. Ричи доби 23 од вкупно 25 борби во кариерата, но неговите први четири последователни победи беа поништени затоа што бил малолетен. Тој беше австралиски и азиски шампион во суперлигашка

Почина австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Почина австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Австралискиот боксер Двајт Ричи почина на 27-годишна возраст, откако за време на еден тренинг боксувал со спаринг партнер, примил удар, паднал и веќе не се разбудил. Ричи, кој имаше прекар „боксерски каубој“, беше првак на Австралија и Азија во ИБФ верзијата, во категоријата супер велтер, а требаше да се бори на 6 декември против Томи Брауни. Го сметаа

Австралија: Од удар на рингот почина боксерот Ричи кој двапати го победи ракот

Австралија: Од удар на рингот почина боксерот Ричи кој двапати го победи ракот

Австралискиот боксер Двајт Ричи почина на 27-годишна возраст, откако за време на еден тренинг боксувал со спаринг партнер, примил удар, паднал и веќе не се разбудил. Ричи, кој имаше прекар „боксерски каубој“, беше првак на Австралија и Азија во ИБФ верзијата, во категоријата супер велтер, а требаше да се бори на 6 декември против Томи Брауни. Го сметаа

Почина австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Почина австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Австралискиот боксер Двајт Ричи почина на 27-годишна возраст, откако за време на еден тренинг боксувал со спаринг партнер, примил удар, паднал и веќе не се разбудил. Ричи, кој имаше прекар „боксерски каубој“, беше првак на Австралија и Азија во ИБФ верзијата, во категоријата супер велтер, а требаше да се бори на 6 декември против Томи Брауни. Го сметаа

Почина во ринг австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Почина во ринг австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Австралискиот боксер Двајт Ричи почина на 27-годишна возраст, откако за време на еден тренинг боксувал со спаринг партнер, примил удар, паднал и веќе не се разбудил. Ричи, кој имаше прекар „боксерски каубој”, беше првак на Австралија и Азија во ИБФ верзијата, во категоријата супер велтер, а требаше да се бори на 6 декември против Томи Брауни. Го сметаа

Во ринг почина млад австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Во ринг почина млад австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Австралискиот боксер Двајт Ричи почина на 27-годишна возраст, откако за време на еден тренинг боксувал со спаринг партнер, примил удар, паднал и веќе не се разбудил. Ричи, кој имаше прекар „боксерски каубој“, беше првак на Австралија и Азија во ИБФ верзијата, во категоријата супер велтер, а требаше да се бори на 6 декември против Томи Брауни. Го сметаа

Почина австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Почина австралиски боксер кој двапати го победи ракот

Австралискиот боксер Двајт Ричи почина на 27-годишна возраст, откако за време на еден тренинг боксувал со спаринг партнер, примил удар, паднал и веќе не се разбудил. Ричи, кој имаше прекар „боксерски каубој“, беше првак на Австралија и Азија во ИБФ верзијата, во категоријата супер велтер, а требаше да се бори на 6 декември против Томи Брауни. Го сметаа

Уште една трагедија во боксот: Почина Австралиецот Двајт Ричи

Уште една трагедија во боксот: Почина Австралиецот Двајт Ричи

Само еден месец откако американскиот боксер Патрик Деј почина по серизно крварење на мозокот, денеска уште една трагична вест го потресе светот на боксот. Во Австралија за време на спаринг меч, починал Двајт Ричи. Австралиецот, кој имал само 27 години, спарингувал со Мајкл Зерафа, а откако добил силен удар во стомакот, ја прекинал борбата. Заминал