Плескавици со мисиркино мелено месо

Превкусни плескавици кои се прават брзо и едноставно. 1. Најпрво сварете го компирот, изгмечете го и ставете да се излади. 2. Во длабок сад изрендајте го кромидот, додадете ја ситно сецканата сланина, меленото мисиркино месо, компирот, жолчката од јајце, сецкан магдонос, бибер, сол, сув зачин и лебни трошки по потреба. Убаво измесете ја смесата и формирајте