притисни ентер »

„Тухел е најлошиот тренер на ПСЖ последните неколку години“

„Тухел е најлошиот тренер на ПСЖ последните неколку години“

Поранешниот играч на Пари Сен Жермен и француски репрезентативец Луис Фернандес го критикувал актуелниот тренер на „светците“ Томас Тухел. Фернандес смета дека со оглед на тимот што го поседува Тухел не постигнува задоволителни резултати. „Кога ќе ги погледнете резултатите од минатата сезона, ќе забележите дека Тухел е најлошиот тренер од моментот

„Тухел е најлошиот тренер на ПСЖ последните неколку години“

„Тухел е најлошиот тренер на ПСЖ последните неколку години“

Поранешниот играч на Пари Сен Жермен и француски репрезентативец Луис Фернандес го критикувал актуелниот тренер на „светците“ Томас Тухел. Фернандес смета дека со оглед на тимот што го поседува Тухел не постигнува задоволителни резултати. „Кога ќе ги погледнете резултатите од минатата сезона, ќе забележите дека Тухел е најлошиот тренер од моментот

Познати двете главни мети на Манчестер Јунајтед

Познати двете главни мети на Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед во јануари го купи Бруно Фернандеш, но после ваква лоша сезона јасно е дека на тимот му се потребни нови засилувања. Англиските медиуми пренесуваат дека директорот Вудворд и тренерот Солскјер имаат план на лето да донесат двајца фудбалери, кои се блиски пријатели и имаат голема желба да играат на „Олд Трафорд“. Станува збор за Џејмс

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

Иднината на Томас Тухел во Пари Сен Жермен зависи од презентацијата на тимот во ЛШ оваа сезона. Ако Парижаните отпаднат од најелитниот клупски турнир во Европа пред фазата од полуфиналето, голема е веројатноста дека клубот ќе го отпушти и ќе земе друг менаџер на негово место. Нешто слично се случи во последниве години со Лоран Блан и Унаи Емери. Доколку

Ако во ПСЖ добие отказ, за Тухел во трка ќе влезат гиганти

Ако во ПСЖ добие отказ, за Тухел во трка ќе влезат гиганти

Иднината на тренерот Томас Тухел во редовите на францускиот фудбалски првак Пари Сен Жермен зависи од резултатите на тимот во ЛШ оваа сезона. Ако „светците“ отпаднат од елитното клупско натпреварување пред полуфиналето, голема е веројатноста дека клубот ќе го отпушти и ќе ангажира друг тренер на негово место. Нешто слично се случи во последниве години

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

Иднината на Томас Тухел во Пари Сен Жермен зависи од презентацијата на тимот во ЛШ оваа сезона. Ако Парижаните отпаднат од најелитниот клупски турнир во Европа пред фазата од полуфиналето, голема е веројатноста дека клубот ќе го отпушти и ќе земе друг менаџер на негово место. Нешто слично се случи во последниве години со Лоран Блан и Унаи Емери. Доколку

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

Париз, 14 февруари 2020 (МИА) – Иднината на Томас Тухел во Пари Сен Жермен зависи од презентацијата на тимот во ЛШ оваа сезона. Ако Парижаните отпаднат од најелитниот клупски турнир во Европа пред фазата од полуфиналето, голема е веројатноста дека клубот ќе го отпушти и ќе земе друг менаџер на негово место. Нешто слично се случи во последниве години

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

Доколку германскиот ментор е отпуштен од „Парк де Пренс“, тој веројатно нема да остане долго без тим, со тоа што неколку екипи веќе ја следат неговата ситуација. Париз, 14 февруари 2020 (МИА) – Иднината на Томас Тухел во Пари Сен Жермен зависи од презентацијата на тимот во ЛШ оваа сезона. Ако Парижаните отпаднат од најелитниот клупски турнир во Европа

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

– Иднината на Томас Тухел во Пари Сен Жермен зависи од презентацијата на тимот во ЛШ оваа сезона. Ако Парижаните отпаднат од најелитниот клупски турнир во Европа пред фазата од полуфиналето, голема е веројатноста дека клубот ќе го отпушти и ќе земе друг менаџер на негово место. Нешто слично се случи во последниве години со Лоран Блан и Унаи Емери.

Џејмс Медисон донел конечна одлука: Ќе притиска за трансфер на „Олд Трафорд“

Џејмс Медисон донел конечна одлука: Ќе притиска за трансфер на „Олд Трафорд“

Медиумот кој е близок до Манчестер Јунајтед, „МЕН“ пренесува дека одличниот офанзивен фудбалер за врска, Џејмс Медисон сака да се приклучи на клубот од „Олд Трафорд“. 23 годишниот фудбалер е една од примарните трансфер цели на Оле Гунар Солскјер во летниот преоден рок, а најновите информации од Островот даваат надеж на Манчестер Јунајтед дека ќе стигне

Почетино „фатен“ со претставници на Јунајтед, па изјави: Сакам да се вратам во Премиер

Почетино „фатен“ со претставници на Јунајтед, па изјави: Сакам да се вратам во Премиер

Маурицио Почетино веќе два месеци е без ангажман и секојдневно излегуваа нови шпекулации за неговата иднина. Во последниот период е поврзуван со премини во Реал Мадрид , ПСЖ , Манчестер Јунајтед , Баерн Минхен и уште неколку европски гиганти, но она што може да се потврди е дека аргентинскиот стратег има желба повторно да работи во Премиер лигата.

Сакаат германски тренер: Тухел на клупата на Манчестер Јунајтед!

Сакаат германски тренер: Тухел на клупата на Манчестер Јунајтед!

Не оди, па не оди со Оле Гунар Солскјер, па токму затоа челниците на Манчестер Јунајтед го сакаат својот „Јирген Клоп“, и тоа никој друг туку Томас Тухел, тренерот на ПСЖ. Ако им се верува на медиумите во Франција, тие во изминатите часови наголемо пишуваат дека Германецот во јуни ќе се пресели на „Олд Трафорд“, и дека со тоа Баерн Минхен ќе остане

Сакаат германски тренер: Тухел на клупата на Манчестер Јунајтед!

Сакаат германски тренер: Тухел на клупата на Манчестер Јунајтед!

Не оди, па не оди со Оле Гунар Солскјер, па токму затоа челниците на Манчестер Јунајтед го сакаат својот „Јирген Клоп“, и тоа никој друг туку Томас Тухел, тренерот на ПСЖ. Ако им се верува на медиумите во Франција, тие во изминатите часови наголемо пишуваат дека Германецот во јуни ќе се пресели на „Олд Трафорд“, и дека со тоа Баерн Минхен ќе остане

Сакаат германски тренер: Тухел на клупата на Манчестер Јунајтед!

Сакаат германски тренер: Тухел на клупата на Манчестер Јунајтед!

Не оди, па не оди со Оле Гунар Солскјер, па токму затоа челниците на Манчестер Јунајтед го сакаат својот „Јирген Клоп“, и тоа никој друг туку Томас Тухел, тренерот на ПСЖ. Ако им се верува на медиумите во Франција, тие во изминатите часови наголемо пишуваат дека Германецот во јуни ќе се пресели на „Олд Трафорд“, и дека со тоа Баерн Минхен ќе остане

Фернандез: Тухел е најлошиот тренер на ПСЖ

Фернандез: Тухел е најлошиот тренер на ПСЖ

Легендата на Пари Сен Жермен, Луис Мигуел Фернандез Толедо испрати низа на критики на адреса на сегашниот тренер на „светците“ Томас Тухел. Фернандез голем дел од својата кариера мина во Париз, прво како играч, а потоа и како тренер, па дефинитивно неговиот збор има тежина кога се во прашање состојбите во таборот на францускиот шампион. -Од доаѓањето

Манчестер Јунајтед ќе го менува Солскер со германски тренер

Манчестер Јунајтед ќе го менува Солскер со германски тренер

Интересна информација пласира француското издание Le10Sport, според која Манчестер Јунајтед планира смена на Солскер. Имено, иако раководството на Јунајтед постојано тврди дека има доверба во Солскер, има се повеќе информации дека тој ќе добие отказ ако не обезбеди пласман во топ 4 во Премиер лигата, што е скоро невозможна задача. Според Le10Sport,

„Солшер е неспособен да го води Манчестер јунајтед, џабе се трошат пари за засилувања“

„Солшер е неспособен да го води Манчестер јунајтед, џабе се трошат пари за засилувања“

Манчестер јунајтед му дава поддршка на Оле Гунар Солшер, но критиките за работата на Норвежанецот пристигнуваат од сите страни. Манчестер јунајтед му дава поддршка на Оле Гунар Солшер, но критиките за работата на Норвежанецот пристигнуваат од сите страни. Манчестер јунајтед му дава поддршка на Солшер и вербална и со пари за трансфери. Последно големо

Дали би му дал на Солшер 150-200 милиони за трансфери? Не, тој не е способен да биде тренер на Јунајтед

Дали би му дал на Солшер 150-200 милиони за трансфери? Не, тој не е способен да биде тренер на Јунајтед

Манчестер јунајтед му дава поддршка на Оле Гунар Солшер, но критиките за работата на Норвежанецот пристигнуваат од сите страни. Манчестер јунајтед му дава поддршка на Солшер и вербална и со пари за трансфери. Последно големо засилување за Норвежанецот е Бруно Фернандеш. Солшер според резултатите е најлошиот тренер на Манчестер јунајтед, но и покрај

(ФОТО) Дали советникот на првиот човек на М. Јунајтед беше фатен со идниот тренер на клубот!?

(ФОТО) Дали советникот на првиот човек на М. Јунајтед беше фатен со идниот тренер на клубот!?

Манчестер Јунајтед би можело веќе следното лето да добие нов менаџер. Иако дојде како спасител во клубот, норвежанецот Оле Гунар Солскјер не покажа премногу на клупата ан „црвените ѓаволи“ и се повеќе се споменува можната разделба по крајот на сезоната. Многу навивачи, но и одредени луѓе од раководството на клубот наместо него на клупата сакат да го

Покетино прегoвара со Манчестер Јунајтед?

Покетино прегoвара со Манчестер Јунајтед?

Иако на почетокот на мандатот доби безрезервна поддршка од клупските челници, поради променливите резултати, иднината на Оле Гунар Солскјер како тренер на Манчестер Јунајтед е неизвесна. Се погласни се тврдењата дека тој ќе добие отказ по завршувањето на сезоната. Медиумте најчесто со клупата на Јунајтед ги поврзуваат Мауруцио Покетино и Масимилијано